Aké myšlienky napadnú vám o tretej ráno, keď sa bezsenne prehadzujete na posteli a túžite zaspať, no zároveň i utíšiť tú búrku, ktorá sa odohráva vo vašej duši? Sú to slová, myšlienky, otázky a odpovede, ktoré už nič nezakrývajú. Na nič sa nehrajú a nič sa pred vami nesnažia zatajiť. Sú plné pravdy a nič neprikrášľujú. Zväčša sú sprevádzané potokmi sĺz, v ktorých sa mieša smútok, rezignácia a úľava. Tieto chvíle prežil každý z nás – okamihy, kedy nám bolesť nedovolí zaspať a ráno je ešte tak ďaleko. Vtedy sa rozhodnete podniknúť tie najradikálnejšie kroky, presne tie, ktorých ste sa dlho predtým báli…

Skutočný muž pred tebou nebude nič skrývať. Povie ti pravdu a je jedno, na čo presne sa budeš pýtať. Bude to robiť sám a nebudeš sa musieť o to prosiť. Pretože takýto muž vie, že čestnosť a úprimnosť sú jediným prostriedkom k tomu, aby si mu bezhranične verila. A ak sa muž snaží práve o to, svedčí to o tom, že si spomedzi všetkých žien na svete vybral práve teba.

Vieš, prečo máme takú obrovskú trpezlivosť s tými, ktorí si ju nezaslúžia? Pretože ich vnímame ako ľudí, ktorí majú rovnako veľké a dobré srdce ako my. Veríme, že to, čo robia, má svoj dôvod, a raz sa to zmení. Ale nie vždy je tomu tak. Nie každý má rovnaké srdce ako ty. A pamätaj, že to tvoje si zaslúži byť chránené, nie zlomené. Preto zváž, koľko druhých šancí poskytneš.

Ako mám dnešným mladým mužom vysvetliť, že spôsob, akým sa starajú o svoje priateľky, je nesprávny? Chlapci, prosím… Starajte sa o ženy ako o svoje smartfóny. Dotýkajte sa ich často, venujte im pozornosť vždy, keď sa dá, a majte na pamäti, že ak ich raz stratíte, budete v tomto svete stratení i vy…

Nestrať samu seba kvôli niekomu, kto sa správa tak, akoby mu bolo jedno, či raz stratí teba…

Jedného dňa ti budú chýbať vaše „nudné“ konverzácie, dlhé telefonáty,  jej „hlúpe“ otázky, jej nálady, ktorým si nerozumel, jej argumenty, jej slová, jej slabosti. Jedného dňa to všetko budeš chcieť späť. No nebude to preto, že by si dozrel. Ale preto, že časom zistíš, že to, čo ti dávala ona, ti nedá nik. Zistíš, ako presne vyzerá to, keď ťa niekto miluje, a pri pomyslení na to, že si ju poslal preč, ťa výčitky doženú do šialenstva. Presne takého, v akom sa zmietala i ona, keď si nedokázal prijať to, čo ti dávala.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nájdenie „pravého“ vzťahu je jedným zo životných úspechov, ku ktorým sa musíš dopracovať vlastným úsilím – Jay Shetty

Prosím, v živote sa snaž naučiť sa iba dve veci… Vážiť si tých, ktorí sú s tebou, hoci ich o to nemusíš prosiť. A zabudnúť na tých, ktorých si musela prosiť, aby s tebou boli.

Verím, že pravda vždy vyjde na povrch, nech je zahrabaná akokoľvek hlboko. Áno, občas to trvá roky, kým sa pravda odhalí sama. No ty nemusíš stratiť toľko času. To najlepšie, čo pre seba môžeš urobiť, je to, že k sebe budeš úprimná hneď, ako začneš tušiť, že pravdu nemáš pred sebou, ale skrýva sa kdesi v diaľke.

Osoba, ktorá dnes nikomu neverí, kedysi bola osobou, ktorá verila až príliš…

Už ťa viac nepotrebuje. Už jej viac nechýbaš. A vieš, prečo? Pretože nikdy nebola tvojou jasnou voľbou. Bola len jednou z tisícky možností, ktoré sa ti ponúkali. A práve prišla na to, že všetko, čo si jej vedel ponúknuť, ona k životu nepotrebuje. Práve naopak. Jediné, čo musí urobiť, je ochrániť sa pred tým.

Bojuj za svoje sny. Bojuj za svoje šťastie. Ale kvôli dvom veciam sa nikdy do žiadnych bojov nepúšťaj… Pravé priateľstvo a pravá láska. Tie si totiž žiaden boj nežiadajú. Vznikajú samy od seba a ak máš pocit, že zabojovať musíš, ver mi, nie je to pravé ani skutočné. Nie je to to, za čo by si bola ochotná bojovať.

V škole som sa toho naučil mnoho. Mnoho dôležitých a aj nepodstatných vecí. Ale neviem, prečo mi tam nik nepovedal tieto tri fakty, ktoré vždy boli, sú a navždy budú pravdivé:

  • Aj žiadna odpoveď je odpoveď.
  • Ak niekto chce pre teba niečo urobiť, urobí to sám.
  • Nie každý je ochotný a schopný milovať tak ako ty.

Žena svojím správaním odráža to, ako sa k nej správaš ty. Ak máš pocit, sa z nej stáva niekto, koho nepoznáš, skús sa obzrieť do minulosti a spomenúť si, či si hrdý na všetko, čo si jej povedal, urobil alebo neurobil…

Viac pravdivých myšlienok môžete sledovať profile s veľavravným názvom 3am Thoughts.

Facebook komentáre