Pamätám si, aké to bolo, keď som s písaním začínala. Veľa som váhala, či som ja práve tou, ktorá by mala zdieľať so svetom svoje myšlienky. Lebo nebudem vám klamať… Občas mám v duši poriadny chaos. Slzy strieda smiech, sklamanie z niektorých koncov zasa radosť z nových začiatkov, a to všetko sa stihne udiať v priebehu niekoľkých sekúnd. No len čo som dala von svoj prvý citát a dočkala som sa odozvy od vás, utvrdila som sa v tom, že nie som jediná.

Naozaj sa všetci neustále strácame a hľadáme. Veríme, no vzápätí sa zaprisahávame, že už veriť nikdy nebudeme. Nikomu… Prajeme si so všetkým seknúť a začať odznova, no potom predsa len vytrváme. Milujeme a občas sa za to nenávidíme. Robíme chyby, ktoré si vyčítame, a druhým odpúšťame. Hneváme sa, plačeme, hlasno sa smejeme, chceme vrátiť minulosť alebo preskočiť prítomnosť.

A toto všetko sa volá život… Tak sa poďme dnes večer spolu stratiť v slovách, ktoré našu stránku odštartovali. Verím, že si niektorí možno zaspomínate tak ako ja, a iní si zasa povedia, že je to presne o nich… ♥

S niektorými ľuďmi je to ako s použitým autom. Na prvý pohľad môžu vyzerať skvelo. No časom… Až časom začneš objavovať skryté závady.

Nechcem niekoho, kto príde a dotkne sa môjho srdca… Pretože ono tam nie je. Chcem niekoho, kto ho nájde a prinesie mi ho späť.

Nehovor mi, že som dokonalá. Klamstvo nikdy nebude kompliment. Povedz mi, že som nevyspytateľná, že som zničená a neistá. Že je vo mne neriadený chaos. Že som komplikovaná a dokonca šialená… A potom mi povedz, že ma miluješ práve preto, kto som.

Niektorí ľudia nie sú verní tebe. Sú verní ich vlastným potrebám, ktoré napĺňaš. No raz sa ich potreby zmenia a taktiež aj ich vernosť.

Žena je tvor, ktorý môže mať milión dôvodov odísť, no stačí jej jediný, aby zostala. Pamätaj, že žena vyjadruje skutočnú bolesť tichom. Nie krikom a fackami. Takže ak sa rozhodla ignorovať ťa, môžeš si byť istý, že je zranená nenávratne.

Je to jednoduché… Buď ma miluj preto, kým som, alebo mi dovoľ ísť ďalej. Nehľadaj nič medzi tým. Úprimnosť ušetrí čas každému z nás…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty o pocitoch, ktoré hýbu našimi životmi

Môj najväčší problém je, že vždy, keď mi niekto ublíži, poviem si DOSŤ. Odteraz budem bezcitná mrcha. A potom sa prichytím, že si to hovorím znovu… Asi tak milióntykrát.

Sú ľudia, ktorí ťa budú milovať, nech urobíš čokoľvek. A potom sú tu ľudia, ktorí ťa nebudú milovať nikdy, nech urobíš čokoľvek.

Je ľahké povedať, že si s niekým skončila, ak nestojí priamo pred tebou. Skutočná výzva je pozrieť sa mu do očí, vidieť jeho úsmev, počuť jeho smiech, cítiť jeho dotyk a byť aj napriek tomu schopná vysloviť, že už viac nie je tým, čo vo svojom živote chceš.

Som ten typ ženy, ktorá dokáže robiť 5 vecí naraz, fungovať s teplotou 39, chodiť na 10centimetrových opätkoch, namaľovať si linku, dobyť svet… A potom sa ocitnem v blízkosti úžasného chlapa a jediné, čoho som schopná, je trápny smiech, obliať sa kávou, začať sa dusiť, zakopnúť na rovnej podlahe, trepať a potom utiecť.

Občas klamem. Občas hovorím, že som zaneprázdnená a nemám čas. A aj som, len nie spôsobom, aký si väčšina tých ľudí predstaví. Som zaneprázdnená počúvaním hudby. Snahou chytiť dych. Upokojovaním svojho srdca, pretože bije ako šialené. Potláčaním iracionálnych myšlienok, ktoré ma desia. Uisťovaním samej seba, že som v poriadku. Že všetko je… V poriadku.

Možno sa ti bude zdať, že je to silná a nezávislá žena, ktorá nikoho nepotrebuje. Do istej miery to bude pravda. Ona naozaj dokáže žiť bez teba. ALE len preto, že to dokáže, a len preto, že ťa vo svojom živote nepotrebuje, to neznamená, že ťa nechce… To, že dokáže prejsť svoju cestu aj sama, neznamená, že nechce, aby si jej robil spoločnosť.

Viac našich slov nájdete na našom IG profile @ulomky_zeny. Citáty od vás, ktoré nám posielate do inboxu, zdieľame na @vase_ulomky. Ďakujeme, že ste s nami už niekoľko rokov! ♥

Facebook komentáre