Každý z nás si vo svojej duši nosí niečo, čo ho ťaží, a ani za svet sa s tým nikomu nepriznáme. Niekedy vlastne ani nevieme, prečo sa občas cítime tak, ako sa cítime – nahnevá nás úplná maličkosť, znenazdajky príde smútok, z ničoho nič bojujeme so slzami. A to všetko vypovedá len o tom, že nás niečo trápi. Niečo, čomu nevenujeme prílišnú pozornosť, prípadne žiadnu, pretože vieme, že nie je v našich silách zmeniť to. Avšak všetko má riešenie a niektoré z nich prichádzajú vtedy, keď ich najmenej čakáme.

Mne sa toto naposledy stalo, keď som čítala slová od Alison Malee. Zamyslela som sa na nad niečím, čo som našla hlboko ukryté v jej riadkoch, a zistila som, že niektoré pocity, ktoré mi neprinášajú dobrú náladu, doslova ignorujem. Veľmi dúfam, že aspoň niektorý z nasledujúcich citátov bude – ako sa povie – na mieru ušitý pre vás…

Musíš pochopiť, že milovať je umenie, ktorého talent by sme mali rozvíjať celý život. Rok za rokom by sme sa v ňom mali zdokonaľovať a vyhýbať sa chybám, ktoré sú v láske tak časté. To, že si umeniu milovať porozumela, zistíš vtedy, keď pocítiš lásku a nebudeš cítiť strach. Keď budeš milovať a nikoho nebudeš pritom naháňať. Keď spolu s láskou príde do tvojej duše aj pokoj.

Zmena predstavuje to posledné, čoho by si sa mala obávať. Nezáleží na tom, kto si, kde si, koľko máš rokov a ako ťa definujú iní. Záleží len na tom, kedy sa odhodláš dovoliť si byť šťastná…

Vrátiť sa znovu tam, kde si sa predtým necítila obklopená láskou, vďakou či pochopením, predstavuje jednu z najväčších chýb v živote. Je to akoby si stále skákala z rovnakého mosta, aby si vyskúšala, či tentokrát náhodou neutŕžiš o niečo menšie zranenia.

Ak raz budeš postavená pred voľbu buď – alebo… Vyber si seba.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ako ďalej

Všetci chceme iba jedno – byť pochopený a vnímaný ako unikát. No nie je možné snažiť sa o to. Buď to cítiš, alebo necítiš. Vždy si spomeň na moje slová… Učiť niekoho, ako sa má k tebe správať, je strata času…

Váž si to, čo žena pre teba robí. Pretože len čo nadobudne pocit, že jej snaha nie je ocenená – hoci aj maličkým prejavom vďaky – jedného dňa sa rozhodne „prebudiť ťa“ tým, že to prestane robiť. Iba tak ti ukáže, aké cennosti si dovtedy prijímal.

Nauč sa mať sa rada tak, ako by si chcela, aby ťa miloval muž, s ktorým raz zostarneš. Hlboko, oddane a bez výčitiek či otázok, či robíš správnu vec.

Odpustenie je jediným svetlom v tvojom živote, ktoré nevrhá žiaden tieň.

Boli dni, kedy som bola v spoločnosti niekoho, koho som milovala, no kvôli nemu som zabudla milovať seba. A potom… Sa to menilo. Pomaličky, zo dňa na deň. A dnes… By niekto mohol povedať, že som sama. A má pravdu. No to, čo už nevidí, je skutočnosť, že mám viac lásky ako kedykoľvek predtým.

Najviac strácame, keď prestávame dávať. Akonáhle k sebe pustíme nezáujem, chlad či ľahostajnosť, prídeme takmer o všetko… O priateľov, partnera či partnerku, o zážitky a okamihy, ktoré sa viac nikdy nezopakujú.

Nezastavuj sa. Nikomu nedovoľ, aby spochybnil to, čo skutočne chceš. Snívaj, až kým nezistíš, že žiješ svoj sen.

Žena by mala byť vždy jemná a citlivá… No len do chvíle, kým si nezaumieni dobyť svet a zvíťaziť nad všetkým, čo ju predtým desilo.

Viac myšlienok od Alison Malee nájdete na jej Instagrame: @alison.malee

Facebook komentáre