Dúfam, že raz prídem na to, prečo sme sa my dvaja mali stretnúť. Jedného dňa to pochopím a z celého srdca ti poďakujem, lebo zistím, čo všetko mi to do života prinieslo. Neverím, že táto bolesť je bezvýznamná. Musí mať svoj dôvod, inak by som nebola donútená si ňou prejsť. Ešte predtým, ako všetko prebolí, mi však, prosím, niečo sľúb…

Sľúb mi to nie kvôli mne, ale kvôli sebe. Sľúb mi to preto, lebo chcem mať pokoj na duši. Sľúb mi to a moja bolesť možno odíde skôr a nebude ma trápiť ešte dlhé mesiace.

Povedal si, že chceš ísť, a ja som ťa nedržala.

pinterest.com

Nerozumiem ľuďom, ktorí prosia, robia scény a plačú ako zmyslov zbavení, ak sú prinútení pozerať sa, ako ich láska od nich odchádza. Bránia sa voči niečomu, čo si ich aj tak počká a čo ich neminie.

Viem, že lásku nie je možné priviazať a držať ju pri nás proti jej vôli. Viem, že ak sa jej zachce objavovať niečo nové, ja jej v tom nezabránim.

Musela som sa s tým zmieriť, aj keď som nikdy nezažila väčšiu bolesť. Upadla som do stavu, ktorý ma ničí a z ktorého niet úniku. Stále si neviem predstaviť, že raz budeme fungovať každý zvlášť, raz príde ten deň, kedy mi niekto oznámi, že to, čo si prežíval so mnou, teraz zažívaš s inou.

Neviem, či jej budem závidieť alebo ju nenávidieť. Neviem, ako sa k tomu postavím a ako sa budem cítiť, keď to príde.

pinterest.com

No, prosím, niečo mi sľúb…

Sľúb mi, že nájdeš svoje šťastie. Nech sa už skrýva kdekoľvek a nech ho nájdeš s kýmkoľvek. Zmierim sa s tým, viem to. Daj mi len sľub, že raz budeš šťastný, aj keď nie so mnou. To jediné mi bude útechou, pretože o to som sa snažila aj ja. Urobiť ťa šťastným…

Sľúb mi, prosím, že tvoj odchod mal zmysel. Nikdy by som nechcela, aby sme sa spolu len trápili a bránili si navzájom v tom, aby sme boli šťastní. To by bolo ešte väčšie utrpenie, aké prežívam teraz. Chcem, aby si vedel, že sa na teba nehnevám a stále mi záleží na tom, aby si to svoje šťastie našiel.

Niekedy to tak v živote chodí. Niekedy nedostaneme to, čo chceme, neprežijeme život po boku niekoho, milujeme. Neviem, kto o tom rozhoduje, no viem, že to má svoj dôvod. Tak ako všetko ostatné, čo sa nám v živote deje.

Sľúb mi, že nájdeš svoje šťastie. Raz mi povedz, že si vedel, prečo si odišiel. Raz ťa chcem vidieť takého, aký si bol v našich začiatkoch. Tvár ti žiarila šťastím a spokojnosťou. A ja si prajem, aby si bol taký znovu, hoci nie so mnou a hoci mi pri tej predstave puká srdce. Ale potom budem schopná nájsť to svoje šťastie aj ja…

Autor: Alena

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čakala som pridlho

Coverphoto: Photo by Jude Beck on Unsplash

Facebook komentáre