A tak ťa prosím, nesľubuj…
Bolo pekné počúvať tie slová: „Vždy tu budem pre teba. Ľúbim ťa a navždy to tak aj ostane…“ Bolo pekné to počuť od osoby, ktorej na mne záležalo. Kedysi som si myslela, že keď niečo sľúbiš, aj to tak bude. Ale teraz už viem… že je ťažké veriť takým sľubom.

Hovorí sa, že: „Sľuby sú tie najsladšie lži.“

A tak ťa prosím, nesľubuj mi nič. Nesľubuj mi, že so mnou ostaneš navždy, že tvoje srdce bude patriť iba mne. Pretože to potom strašne zabolí, ak ťa uvidím odchádzať preč. Predtým som to už zažila a bol to tvrdý pád. Už to nechcem viac zažiť.

A tak ťa prosím…

pinterest.com

Drž ma len v náručí a povedz mi, čo ku mne cítiš, ale nesľubuj… Pretože nikdy nevieš, čo sa stane. A keď mi sľúbiš, že tu budeš vždy, keď ťa budem potrebovať, začnem sa báť. Áno, báť… čohokoľvek, čo by sa mohlo stať. Toho, že už nebudeš mojou oporou.

Nemôžem žiť v sľuboch a pokračovať tam, kde už nič nie je.

Nehovor mi, že ostaneš pri mne, ale buď tu pre mňa teraz. Vážme si každú jednu chvíľu a moment strávený spolu. Spomaľme na chvíľku a vychutnajme si spoločné chvíle. Pretože chvíle strávené s tebou sú pre mňa ako ten najkrajší sen, ktorý sa nekončí. Dúfam, že nikdy nepríde ten deň, keď odo mňa odídeš. Mrzí ma, že nie vždy reagujem v niektorých situáciách tak, ako by som mala. Ale každý má niekedy ťažký deň.

Jediné, čo vtedy potrebujem, je, aby si stál pri mne a povedal mi, že ma miluješ.

A ak to už tak nebude, tak za tým nehľadaj zbytočné dôvody a povedz mi otvorene, že sa tvoje city ku mne zmenili. Prosím, neodchádzaj bez vysvetlenia. Pretože ak odídeš bez slova, budem hľadať chybu v sebe. Dookola budem premýšľať, kde som urobila chybu a čo som mohla urobiť inak.

A tak mi povedz pravdu, prosím.
Zvládnem prijať tú bolesť. Hnevať sa nebudem a šťastie ti doprajem. Aj keď už nie so mnou…

Autor: Katarína Čerstvíková

Coverphoto: pinterest.com

Facebook komentáre