Odpusť mi to, prosím  . . . neopúšťaj ma, láska. Nemôžem byť bez teba. Nemôžem žiť bez teba.

Povedal zajakávajúc sa zo strachu a sĺz, ktoré mu zaplavili celú tvár. Bežal za tebou, no ty si sa neotočila, nezastavila, nereagovala. Počula si, ako kričí tvoje meno a tebe práve vtedy praskalo srdce, ktoré on kedysi zachránil. Prosil, prosil a prosil. Vraj nechcel, vraj nerozmýšľal, vraj ťa miluje a vraj sa polepší. Presne tak, ako to hovoril minule a vlastne dnes ťa miluje ešte viac a asi preto tu dnes prosí o odpustenie. Tvoje oči naplnili slzy, no nechcela si ich pustiť, nechcela si ukázať, že ťa to mrzí, že chceš nájsť silu dať mu znova šancu. Šancu, ktorú my nikdy nepochopíme. Nemôžme bez toho, aby sme milovali tak, ako miluješ práve ty.

milujem 

milujem Ťa

pinterest.com

Vyčerpaná po tých všetkých krízach a chybách, ktoré si nejakým spôsobom hodila za seba. Viem, že si človek a preto to nemôže byť také jednoduché. Nemôžeš na to len tak zabudnúť. No kvôli nemu, kvôli vám, sa o to pokúšaš. Dávaš šance. Vkladáš do neho dôveru zas a znova. A on zas a znova niečo spravil. Niečo, čo nemal. Niečo, o čo si ho prosila, aby nerobil. Prečo? Prečo to robí, keď ťa “miluje”? Prečo kazí to, čo budujete. Prečo ubližuje tvojej mysli, telu, srdcu. Prečo, keď to všetko na tebe miluje? Chce s tebou žiť, tak prečo ťa ničí? Prečo ťa nerešpektuje? Prečo mu už nemôžeš dôverovať?

Prosíš o radu Boha, nebo, celý vesmír, všetko, čo na tomto svete má nejakú moc. Máš strach o seba. Bojíš sa, že opustíš lásku svojho života a už nikoho tak milovať nebudeš. Stratíš ten vzduch v pľúcach, ktorý pri ňom máš. To všetko, čo ti dáva len tým, že je. Že máš komu vyžehliť košeľu a on ti ráno spraví kávu. Nie si sama a máš niekoho, koho miluješ. Avšak táto láska ťa tak bolí…  ťa tak oslabuje…  ťa tak ničí…  A ty nevieš, či to má nakoniec význam. 

Milujeme a preto obetujeme seba, svoje srdcia, slabé a utrápené. No stále bijú. Bez nich. Bez tých, ktorí nevedeli, že nie sme hračky, ktoré sa za každým môžu opraviť a fungovať ďalej. Prežili sme lásky, ktoré neboli jednoduché a neboli večné a nikdy sa nemali stať našimi poslednými. Nikdy to neboli chyby a nikdy to nebolo bezvýznamné. Nikdy sme na to nezabudli a nikdy ani nezabudneme.

pinterest.com

Život je špecifický a život bez lásky, nie je životom. Človek bez zrady nie je na svete. Žiadne srdce nie je bez jazvy a žiadny muž nie je bez chyby. Chyba nebola ani v tebe, keď si mu dávala šance stále dookola. Chyba bola v ňom. V tom, že nikdy nesplnil to, čo ti sľúbil. Nehľadaj chybu v sebe, keď tam žiadna nie je  a nehľadaj lásku tam, kde nie je.

Život je dlhý. Až príliš dlhý na to, aby si to stále skúšala s ním.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Už si dlho sama...

Lebo keď miluješ, tak dôveruješ

keď miluješ, nezrádzaš

keď miluješ, neubližuješ

keď ťa miluje aj on, si šťastná.

Tak si?

coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre