Vieš koľko síl ma stálo byť tam, kde práve teraz som? Vieš koľko sĺz som musela pustiť, aby som sa práve dnes naučila slzami nemrhať? Zažila som príliš veľa bolesti, preplakala toľko nocí, že si to ani nevieš predstaviť. Neverila som, že sa raz budem pozerať na svet takto. Neverila som, že budem putovať po svete bez nejakého muža. Myslela som si, že pre život skrátka svoju polovičku potrebujem. Je to však totálna hlúposť.

Nato, aby som bola šťastná, muža nepotrebujem.

Muža pre život potrebujú len slabé ženy. Buď preto inou ženou. Buď ženou, ktorá sa ráno zobudí s úsmevom na tvári, aj keď vedľa nej leží, v lepšom prípade, plyšový macík. Nie je to o tom, vedľa koho sa zobudíš, ani o tom, vedľa koho zaspávaš. Áno, priznávam, nie je na svete lepšieho pocitu, ako sa ráno prebudiť, otvoriť oči a vidieť niekoho, koho milujete.

Čo ak ste však v situácii, že pri vás žiaden muž nie je? Mám práve preto, že som sama, blúdiť po svete so sklopeným zrakom a plakať každú noc, ktorú zaspávam sama? Tak to teda rozhodne nie!

pinterest.com

Rozhodla som sa začať žiť, aj keď pri sebe práve nikoho nemám. Začala som si tento typ ,,single” života užívať. Áno, spravila som pár hlúpostí, no a čo? Človek sa učí na vlastných chybách. Ja si však tento život užívam plnými dúškami.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Kým sa srdce zahojí

Áno, poznám sa až príliš dobre nato, aby som vedela, že v kútiku svojej duše stále v nejakého muža dúfam. Už však inak ako doteraz. Pozerám sa na svet inak. Tento život, ktorý práve žijem, nie je o tom, že by som na muža čakala. Áno, neviem sa dočkať toho dňa, kedy nájdem niekoho, koho si večer pritúlim, ku komu sa schúlim ako malé mačiatko. Teším sa na ten pocit bezpečia, ktorý mi muž, ktorého mám stretnúť, dá. Kým tu však ten muž s veľkým M nie je, budem žiť, nie len prežívať.

Život je príliš krátky nato, aby sme stále na niečo čakali. Či už na piatok, leto, alebo spomínaného muža. Život je o okamihoch. Behom dňa zažijeme nespočetné množstvo okamihov, ktoré berieme ako samozrejmosť. A to je presne tá chyba. Pretože ani život nie je samozrejmosť.

Práve preto to, keď sa zajtra prebudíš a uvedomíš si, ako ti niekto chýba, nevadí. Ver mi, ak by pri tebe tento muž mal byť, tak by pri tebe bol. Zjavne to nebol muž s veľkým M. Muž s veľkým M na teba čaká možno aj za najbližším rohom. To však nezistíš, ak budeš naďalej chodiť po svete bez úsmevu na tvári. Pretože práve úsmev je to, čo nás robí najkrajšími. Takže dievča, úsmev poprosím a buď šťastná, aj keď si práve single.

coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre