Kedysi som mala kamaráta, dôverníka, podporu v jednej osobe, no existovala medzi nami chémia, o ktorej sme mlčali. Dokonca aj medzi sebou. Priali sme si ostať priateľmi, nechceli sme o to prísť. Našli sme si lásky, o ktoré sme prišli, boli sme zranení, sklamaní, no vždy sme sa podporovali. A tak sme nikdy neostali úplne opustení… Po čase sme si vybudovali dôveru medzi sebou, ktorá je dnes už taká vzácna. No prišiel čas, kedy som sa rozhodla o tohto priateľa dobrovoľne, prísť…

Je niečo po polnoci a ty mi píšeš. Možno sa potrebuješ porozprávať, možno sa len jednoducho nudíš. Hovoríš, že ti chýbam. No nemal by si to hovoriť. 

Je to celkom dlhá doba, odkedy sme sa naposledy videli. Odkedy sme sa rozprávali a pozerali si do duše…Vždy to cítim, ako hlboko sa do mňa zadívaš, akoby si niečo hľadal v mojich očiach. Je to už dlho, kedy som na teba len tak sama od seba myslela. No ty to vieš a preto píšeš, voláš, nechceš, aby som ťa vylúčila zo svojho života. Veď to úplne nechcem, koniec koncov ani ja…

pinterest.com

Mala by som ti písať späť? 

No keby áno, tak naozaj neviem čo, aj keď my sme si vždy mali čo povedať a to sa asi nikdy nezmení. No nie som si istá, aký by to malo význam. Možno by som ťa aj chcela vidieť, no zároveň nie. Píšeš znova. Vraj by sme sa mali občas stretnúť. Vraj ma chceš vidieť a vedieť, ako sa mám. Asi je to normálne, po tých rokoch…

A ja tu ležím v tme a premýšľam o tom, akí sme si podobní, o všetkom, čo je za nami a v čom všetkom si mi pomohol. Aký dlhý čas si tu pre mňa bol a vlastne nakoniec chápem, že píšeš. Viem, že potrebuješ najlepšiu priateľku… Chápem.

No ty taktiež dobre vieš, že nie sme len obyčajní kamaráti. Nikdy sme neboli. Vždy sme vedeli, že máme medzi sebou niečo, o čom nechceme hovoriť, no to neznamená, že to neexistuje, aj keby sme si to možno priali.

Chceli sme byť IBA normální priatelia… Vedeli sme, že nechceme byť spolu, nechceme sa milovať, no priťahovali sme sa ako dva magnety.

Ja viem, že ti chýba to, ako dobre ťa poznám, ako nikto iný. To všetko medzi nami, naše blbosti. Moje fotky, ktoré ťa bavili celé dni, lebo ty vieš, ako mám rada robiť si zo všetkého srandu. Možno aj to, že viem akú kávu ti objednať, keď na teba čakám. Viem, ako sa k tebe správať, keď si na dne. Čo nehovoriť a čo zasa áno. Keď si naopak šťastný, viem čo máš rád… Viem, aké ženy sa ti páčia. Viem, že máš rád ženskú silu, viem o tvojich snoch… Viem toho veľa.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
A je z teba „nová“ žena

Alebo ti chýba, že sme nemali problém opiť sa a pritom sa len rozprávať, až do rána. To, že aj keď sme vždy vedeli o chémii medzi nami, nebolo to len o nej. Trávili sme spolu čas, pretože nám bolo tak dobre. Chýba ti to, akým spôsobom som ťa mala rada. Z celého srdca. To, ako som sa vždy starala o to, ako ti je a ako ti pomôcť, aj keď nikto iný nevidel, že to potrebuješ. Predo mnou si sa nemusel hanbiť a tebe chýba presne toto… mať niekoho, pri kom môžeš byť úplne nahý. Pri kom môžeš ukázať, čo v sebe skutočne nesieš. Aj strach, ktorý máš. 

A mňa to bolí, že nemám najlepšieho priateľa.

pinterest.com

Chýbaš mi a asi aj vieš ako veľmi, pretože ti chýbam tiež. Ja to viem. No viem, že na nejaký čas nám bude lepšie bez seba. Prišiel čas venovať svoj čas ľuďom, ktorí sú na druhej strane postele. Ľuďom, ktorí nám dávajú svoje srdcia a my ich milujeme. Prišiel čas skúsiť nájsť svojich najlepších priateľov v nich a možno nechať vyhasnúť, čo medzi sebou máme. Nie tú radosť, ktorú mám, keď ťa vidím, nie dôveru, ktorú sme si medzi sebou vybudovali… nikdy ti nechcem prestať veriť. Chcem ťa mať v srdci a vedieť, že mi pomôžeš, keď to budem potrebovať. Chcem len, aby sme sa pri pohľade na seba nemuseli červenať. 

Presne viem, čo by si teraz povedal… že mám pravdu. 

A preto… kamarát, ja tu budem pre teba vždy, avšak neboj sa odhaliť sa pred ňou. Neboj sa jej povedať o všetkom vnútri teba. Neboj sa ukázať svoje rany, nehraj hrdinu. Priznaj jej zlyhania, priznaj jej svoje chyby. Skús sa zveriť jej. Chcem, aby si bol šťastný a preto ťa nechávam v jej rukách.

No, nechaj sa aj ty. 

A neboj sa, že zabudnem. Pretože nikdy nezabudnem. Sľubujem.

coverphoto: pexels.com

 

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

 

Facebook komentáre