Vzťahy občas stroskotajú, ľudia odchádzajú, srdcia sú zlomené. Taká je realita, s ktorou občas bojuje každý z nás…
Drahá žena, ktorá práve teraz prechádzaš rozchodom a máš zlomené srdce, prečítaj si, prosím, týchto pár riadkov. Vieš, rozchod je jedna z najťažších vecí, aké za svoj život zažijeme. Nikto v stave zaľúbenosti neráta s tým, že sa to raz stane…

Ono sa to však stáva. Pustiť milovanú osobu je vec, na ktorú sa nedá pripraviť. Chcem ťa však poprosiť, aby si bola dosť silná a zvládla to. Aby si nedržala samu seba v minulosti, ale dala si šancu na lepšiu budúcnosť. Rozchod neznamená, že ťa ten druhý podvádza alebo že ti chce ublížiť.

Láska sa občas vytratí a tomu, bohužiaľ, nezabránime.

Človek, s ktorým si niečo zažila, ti často nechce ublížiť a povie ti, že ťa má rád, ale nie je ten správny čas a možno sa ešte stretnete v budúcnosti… teraz však už vraj musí ísť.

Po týchto slovách jednoducho odíde preč a ty o ňom nikdy viac nebudeš počuť. Zostaneš vo vašom (už bývalom) spoločnom byte a aj mesiace po jeho odchode si budeš prehrávať jeho slová o tom, že „možno raz.“ Časom to možno začneš ignorovať a začneš si namýšľať, že to bude zase dobré. Že ti to povedal a tak to aj bude. Ešte sa stretnete a ty naňho počkáš.

Prosím, nerob to. Nikdy na nikoho nečakaj. Lebo ani život nepočká na teba.

Drahí muži. Možno si ani neuvedomujete, že často v snahe neubližovať, ublížite ešte viac. Neuvedomujete si, že žena so zlomeným srdcom sa bude chytať každej malej nádeje, ktorú vo vašich slovách nájde. A verte, že v tom stave postačí aj malý náznak a jej to bude stačiť.

Prosím, odíďte.  Keď ste sa rozhodli odísť, nezdržujte.

Keď už vašu ženu nemilujete, nehovorte jej možno, lebo sami viete, že žiadne možno nebude…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Navzájom sa potrebujeme

Ty… žena, ktorá žije len pre malú iskierku nádeje, prosím, prestaň. Prosím, prestaň premýšľať o tom, ako sa k tebe vráti. Prestaň utekať k dverám vždy, keď ti zazvoní zvonček. Nie, nebude tam on. Prestaň sa pýtaj samej seba, kedy sa zase stretnete a kedy nastane tá budúcnosť, ktorú spomínal. 

Ona neexistuje. Vaša spoločná budúcnosť neexistuje. Aj keď ti tieto slová možno tvoje už aj tak rozbité srdce ešte viac zrania, je to pravda a ty sa s ňou naučíš žiť.

Človek, ktorý ťa už raz opustil a ktorý sa už raz vzdal života s tebou, ťa už nikdy viac neurobí šťastnou. Nemôžeš to od neho žiadať.

Viem, že máš teraz pocit, že keď nie on, tak nikto iný, ale ver mi, že to všetko raz prejde. Dôveruj životu. On presne vie, prečo ti zo života berie ľudí. 

Jemu odpusti to, že odišiel a istým spôsobom mu buď aj vďačná, že ťa nevodil za nos. Odpusti mu, že ti dal falošnú nádej, ktorá ti teraz nedovolí ísť ďalej. 

Nádej má ľuďom pomáhať, ale často je to práve naopak. Často sa jej držíme tak silno, že sa zmení na pustú ilúziu o niečom, čo veľmi chceš, a pritom v hĺbke duše aj ty sama vieš, že sa to nestane… že s ním už nikdy nebudeš. 

Možno ešte potrebuješ nazbierať silu na to, aby si si to dokázala priznať. Možno potrebuješ nazbierať silu na to, aby si si dokázala zase poskladať svoj život. Určiť nové priority, stanoviť nové ciele a hlavne nabrať odvahu a začať zase snívať a veriť.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre