Aj keď som si myslela, že sa to nestane, dnes viem, že sa stretneme znova. Cítim to. Beriem to ako súčasť svojej budúcnosti. Ako niečo, čo sa nevyhnutne stane. Ale stane sa to v budúcnosti, keď už budem na to pripravená. Stretneme sa, keď bude všetko v mojom živote na svojom mieste aj potom, ako si odišiel. Stretneme sa potom, keď budem znova šťastná a to, že ťa vidím, sa ma vôbec nedotkne. Občas pochybujem, že niekedy príde takýto deň, ale presvedčenie, že príde je silnejšie.

Pretože raz budem v poriadku. Naozaj v poriadku.

Raz mi prestaneš chýbať a nájdem svoje šťastie. Raz budeš odo mňa tak ďaleko, že sa dokážem usmievať. Zmierim sa s tvojou neprítomnosťou. A lásku, ktorú k tebe cítim, nahradí láska k niekomu inému.

Celé je to o tom, ako sa na situáciu dívame. Nikdy nebudem šťastná, ak budem stále myslieť na to, čo som stratila. Je potrebné zamerať sa na to, čo som získala. To je tá cesta. Musím sa poučiť a pokračovať v ceste silnejšia, hoci bez teba.

Ja viem, že raz príde deň, keď pohľad na teba a na ňu už nebude bolieť.

tumblr.com

Dnes už viem, že sme sa museli stretnúť preto, aby sme jeden druhého čosi naučili. Možno preto, aby sme sa naučili trpieť. Možno preto, aby sme sa naučili milovať. 

Stretneme sa znova, keď sa už nebudeme ľúbiť, keď sa láska zmení na spomienku. Keď naše slová vyblednú. Naše správy sa stratia v pamäti Facebooku a my ich viac nebudeme hľadať. A naši priatelia zabudnú, že nám pomáhali liečiť depresiu. Keď prejdú tisícky dní a tisícky nocí. Nebude si nás pamätať nikto, iba hviezdy. Pretože my naše spomienky na nás ukryjeme hlboko v srdci, tam, kde sa už nechceme vrátiť. Ukryjeme ich medzi spomienky, na ktoré chceme zabudnúť. Staneme sa tým, na čo si nechceme spomenúť. Budeme iba kapitolou v príbehu, zlým snom.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Musím ti niečo povedať

Ale to je v poriadku, lebo presne tak to malo byť. 

Možno raz v živote na seba narazíme. Vtedy, keď už budeme tam, kde máme byť, s tými, ktorí skutočne patria k nám. Vieš, teraz je to ťažké. Všetko mi ťa pripomína. Zbavila som sa našich fotiek, dokonca aj vecí, ktoré som nosila, keď sme boli spolu, zmenila som v živote všetko, čo sa zmeniť dalo, ale v mojom srdci si ostal. A viem, že musí prejsť ešte nejaký čas. Stále to bolí, takže stále to v poriadku nie je. Obaja to vieme.

Ale viem, že raz nájdeme správnu cestu. Že sme anjelmi, ktorí raz nájdu svoje nebo. 

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre