Sú ľudia, ktorí sú zamilovaní do lásky a do pocitu, že milujú. A potom sú tu tí druhí… Tí, na ktorých som mala šťastie ja a možno i ty. Sú to ľudia, ktorí sú zamilovaní do pocitu, že ich niekto miluje. Napríklad ty… Žena, ktorá verí, že našla svojho princa a s ním už bude všetko omnoho ľahšie. No mýli sa… Našla klamára. Emocionálne vyprahnutú trosku, ktorá nedokáže cítiť nič. Takú, ktorej sebavedomie udiera na mozog a je jej jedno, či za sebou nezanecháva ďalšie citové mŕtvoly. Presne o týchto ľuďoch chcem dnes písať. Ja im venujem pár riadkov, aby si im ty nemusela venovať svoje srdce. 

Takýchto ľudí je mnoho. Dokonca som si ich trochu zaškatuľkovala, no po rokoch intenzívneho šťastia mať tú česť iba s takýmito osobami, som na nich našla pár spoločných znakov. Naozaj sú ako cez kopirák, tieto vlastnosti priam bijú do očí. Stačí, že spoznáte jedného a okamžite rozpoznáte v dave tisícky ďalších.

pinterest.com

Ostatní ich milujú…

Vzhliadajú k nim ako k modlám. Majú navonok dokonalý život, ich Instagram je plný gýčovitých fotiek, ktoré zachytávajú strhujúce zážitky. Dovolenky, honosné večere, drahé hodinky vycapené na volante auta, ktoré dotyčný ledva spláca, no to nik z jeho závistlivých followerov netuší. Potrpia si na dokonalom dojme a denne si dokazujú, že sú niekto, nie hocikto. Z tváre im číha dravosť a žiadostivosť, z úst vychádzajú slová, ktorými dokážu človeka ľahko zmanipulovať.

Sú to svojím spôsobom mágovia… Čarodejníci, ktorým ku podivu všetko vychádza tak, ako by chceli, hoci sa sem-tam boria v bahne, ale o tom zaryto mlčia. Najviac zo všetkého milujú seba a to, keď ich iní obdivujú. Chcú pôsobiť na svoje „publikum“, na každého, kto sa im v živote môže zísť. No ak to s niekým predsa len nevyjde, okamžite ho hodia cez palubu a spomienky vymažú. Necítia hanbu, vinu ani zodpovednosť. Každé konanie je ok…

Klamať vedia do očí a sú majstri vo výhovorkách. Ak niečo majú vrátiť späť, do zvukovodov ti zanesú tisíc a jednu výhovorku. No čo je najhoršie… Nevieš sa ich vzdať. Tá ilúzia, akú si okolo seba vytvorili, je až príliš magická, príliš príťažlivá. Uveríš im všetko, pretože sa bojíš priznať si, že by to celé nebolo reálne. Chýba ti a jemu chýba to, čo si mu dávala. Tak sa bude vracať a teba bude deptať jeho mrazivý pokoj, zatiaľ čo ty budeš spaľovaná neistotou a hnevom na samu seba.

pinterest.com

Ľudí nevnímajú, ale využívajú. A medzi tými „použitými“ môžeš byť aj ty…

Dievča či žena, ktorá takýto svet nepozná. Jej priority nie sú postavené na ilúziách, ale na skutočnosti. Nie je naivná, no príliš dôverčivá. Doteraz nestretla nikoho, kvôli komu by mala všetko, čo jej kto povie, preverovať. Verí slovám, ktoré hrejú na duši, nechá sa spáliť a opantať pohľadom, v ktorom nájde všetko, čo doteraz hľadala. Okrem úprimnosti a lásky, no na to, žiaľ, príde neskôr, keď už bude poriadne neskoro.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pre muža mojich snov

Pretože sa ho len tak nevzdáš. Dáva ti pocítiš, že ak nebudeš „poslúchať“, on tu nemusí byť. A toto je pre nás ľudí ten najhorší trest, ktorému sa chceme vyhnúť. Nechceme, aby to niekomu, koho milujeme, klapalo s iným či inou. Štve nás už len pomyslenie na to, že s tou druhou osobou to našej polovičke vyjde. Že ona bude milovaná, hoci my sme boli odkopnutí. A tak zostávame namiesto toho, aby sme sa zobrali a o niečo neskôr sa dozvedeli, že naša „láska“ pokračuje v tom, čo mala rozrobené s nami… V klamstvách, pretvárke a faloši.

Vieš, drahá, sú ľudia, ktorí nechcú milovať, no nikdy ti to nepovedia do očí… 

Budú tvrdiť opak, budú zapierať, budú predstierať. A tak je len na nás, aby sme tieto osoby odhalili vo vlastnej réžii. Musíme viac sledovať to, čo sa deje, namiesto toho, aby sme milovali svoje predstavy. Musíme sa zamerať na skutky, ktoré sa stali, a nečakať na tie, čo nám sú iba sľubované. Musíme mať oči otvorené dokorán a nebáť sa srdcu občas povedať, že bude lepšie, ak túto osobu viac neuvidí. Veď my to predsa zvládneme aj samy…

Proste musíme vždy viac veriť sebe ako iným… A v tom spočíva ten pomyselný recept na nájdenie lásky, ktorá nebolí.

Coverphoto: Photo by Jose Martinez on Unsplash

Ak sa vám páčil tento článok, rady by sme vám dali do pozornosti Miinu knihu s názvom Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre