Aj ty si taká? Aj ty stále veríš ľudom? Stále veríš, že keď ty máš dobrý úmysel, nepraješ nikomu nič zlé, že to chcú aj iní? Aj ty si stále myslíš, že ak ty nezradíš niekoho, nezradí ani on teba? Ach dievča, poviem ti to na rovinu. Si rovnako hlúpa ako ja. Takto svet nefunguje. Možno tak svet niekedy fungoval o niečo viac, no v dnešnej dobe si ľudia závidia asi už aj choroby.

Mala by si si toto všetko uvedomiť. Áno, sú ľudia, ku ktorým si ty bola dobrá, no oni ťa aj tak nemajú radi a aj tak sa k tebe správajú tak, ako si vôbec nezaslúžiš. A áno, nepodržia ťa vtedy, keď to budeš potrebovať. To je presne ten dôvod, pre ktorý by si si mala začať chrániť vlastný zadok, nech sa deje čo chce. Je to tvoj život. Ty o ňom rozhoduješ a len preto, že nechceš byť sviňa a potopiť niekoho iného, nemôžeš so sebou nechať celý život zametať. Pretože sa to bude s tebou vliecť stále.

To, ako dovolíš, aby sa k tebe ľudia správali, je niečo, na čo si zvyknú. Tak sa preboha preber dievča. Maj svoju hrdosť a uvedom si, že je to len a len tvoj život, a o tom, kto sa k tebe bude ako správať, by si mala rozhodovať sama a hlavne, mala by si vedieť povedať STAČÍ! Tak naber odvahu a sprav si vo svojom živote už konečne poriadok.

Podrž iba tých, ktorí si to zaslúžia a sakra pozorne si zostav zoznam ľudí, ktorí medzi nich patria.

Zamysli sa a povedz mi. Koľko ľudí, by ťa ,,zachránilo keby horelo?“ Či to budeš vnímať ako reálny príklad alebo len teoretickú metaforu, pod ktorou si môžeš predstaviť akýkoľvek problém, ktorým sa momentálne zaoberáš a nevieš si rady, je to koniec koncov jedno.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Muž, ktorého hľadám

Pre teba možno horí. Máš strach a nevieš. Nevieš čo ďalej, ako sa zachovať, koho podržať, koho nie. Nie si zlý človek, práve naopak. Si až moc dobrá. Až moc dobrá, čo Ťa robí, bohužiaľ, niekedy až hlúpou.

Preto sa zhlboka nadýchni a zober svoj život do vlastných rúk. Tých, ktorí sa nachádzajú na tvojom ,,zozname“ ľudí, ktorí ti veria rovnako, ako ty veríš im, sa popýtaj o rady. Neboj sa dať najavo, že potrebuješ pomoc. Každý ju občas potrebuje. Nie je na tom ani kúsok hanby, priznať si, že je toho na teba momentálne príliš. Sľubujem ti, že ak svoj život konečne prehodnotíš, zmení sa to k lepšiemu.

Problémy sa stanú menšími, ľahšie riešiteľnejšími. Len si začni vážiť samú seba a maj svoju hrdosť. Nesnaž sa roztrhať pre niekoho, kto ti ledva príde na meno, a aj to len vtedy, keď niečo potrebuje. To je prvý krok, ktorý musíš urobiť pred tým, než spravíš tie ďalšie. Naozaj, to je cesta k novému začiatku, k začiatku, v ktorom si vážiš samú seba a tých, ktorí za to v tvojom živote naozaj stoja.

coverphoto: pexels.com

 

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

 

Facebook komentáre