Ďalšia chyba v mojom živote, ako by som ich neurobila už dosť. Jedna za ďalšou. Avšak táto je tá najhlúpejšia zo všetkých… Prečo? Rozhodla som sa byť tou ďalšou. Viem, čo mi môžeš ponúknuť, čo mi vieš dať či nedať a čím môžem byť v tvojom živote. A čo som si ja vybrala? Variant: Tá ďalšia. Ako som mohla takto klesnúť, ako som sa mohla takto rozhodnúť? Lebo pokušenie mať ťa aspoň na pár minút je pre mňa určitým uspokojením?

Naozaj? Toto mi akože stačí? To, že budem na pár minút s tebou, okúsim to, o čom len snívam, a ty? Si povieš… Ďalšia. 

Ja toto nechcem. Je mi zo seba zle. Cítim sa hrozne. Cítim sa, ako sa rozpadám, ako sa lámem. Cítim sa tak „ďalšie“. Cítim sa, ako som sa znížila, cítim sa, ako som zo seba urobila tú lacnú pre pár pekných slov, pre pár pekných momentov, pre niečo nereálne. 

pinterest.com

Ničíš ma, kazíš ma, ubíjaš ma… 

Vďaka tebe sa menín na niekoho, kým nie som, len preto, aby som mohla byť s tebou. Klesla som. Zabudla som na seba. Stratila som seba. Len pre teba. Toľko obety, toľko lásky, toľko času som ti venovala a jediné, čo som dostala späť, bolo nič. Čakala som, dúfala som, prosila som. Až keď nebolo inej cesty, som urobila úplné hlúposti. 

Zabudla som, kým som a aké mám hodnoty. Pre tvoju radosť, pre slová, veď možno. Kedy si uvedomím, že žiadne možno neexistuje? Že buď áno, alebo nie? Neexistuje nič medzi. Neexistuje, že sa niečo časom zmení, neexistuje žiadne„láska to zmení“, neexistuje, že keď uvidí, ako sa snažím, pochopí. 

On už všetko veľmi dobre chápe a on už veľmi dobre vie, čo chce a nechce. Ak sa nesnaží aspoň na sekundu vtlačiť ťa do svojho života, tak sa nesnaží ťa ani udržať vo svojom živote. Si pre neho len zábavkou, si pre neho len tou ďalšou. Ďalšie slová netreba. Ďalšie vysvetlenie neexistuje. 

Nie… 

Vysvetlenie – ja som taký chladný, aj keď nie som, nie je vysvetlenie. Nič nevysvetlí a neobháji jeho nesnaženie. Nič nevysvetlí lepšie jeho nezáujem, ako to, že nepíše, nerieši. Nič nevysvetlí to, že ti nedáva z jeho vzácneho času žiadne sekundy, žiadne minúty, tobôž nie hodiny. 

Je ten ďalší, ako ja som ďalšia. Chcela som z neho urobiť pravého a zo seba pravú. Chcela. Jediné, čo som dokázala v tvojom živote, je, aby si to mňa urobil tú ďalšiu. Myslela som si, ako to oceníš. A teraz, keď to píšem, uvedomujem si, ako naivne moje slová znejú. 

pinterest.com

Chcem sa rozbiť skôr, ako to urobíš ty… 

O teba som už prišla. Stratila som ťa. A som si za to sama zodpovedná. Naše konverzácie, ktoré bývali plné rôznorodosti, sa točia už len o jednom. Naša konverzácia sa zmenila. Ja som sa v nej stratila. Ty si si vybral, čo je pre teba to dôležité a čo odo mňa vlastne chceš. A ja ti to lacne ponúkam. Tvoje slová stratili význam, stratili čaro, premenili sa na pravdu, ktorá bolí, ukázali sa v pravom svetle, ako si klamal. Ako klameš. 

Nemrzí ma, ako si ma oklamal. Mrzí ma, čo si zo mňa urobil. Viem, že na záchranu nie je ešte neskoro. Avšak toto som od teba práve od teba nechcela. Myslela som si, že lepší človek, avšak sa ukázalo, že ja som len ten hlúpejší… 

Niektorí ľudia si lásku nieže nezaslúžia, ale nemajú ju mať… 

Nevedia, ako s ňou zaobchádzať, nevážia si ju a svojou neopatrnosťou ju zničia. Nielen lásku, ale aj človeka, ktorý bol odhodlaný milovať celým srdcom. Prijať ho so všetkými hriechmi, akceptovať ich, akceptovať jeho. Neriešiť minulosť, užívať si prítomnosť a pripravovať sa na budúcnosť spoločne. 

Sú ľudia, pre ktorých láska neznamená nič.
Sú ľudia, pre ktorých čokoľvek urobíte, nepostrehnú to.
Sú ľudia, pre ktorých čakáte večnosť a oni neprichádzajú.
Sú ľudia, pre ktorých trpíte.
Sú ľudia…

Robíš tieto veci stále dookola a ja som VERILA, že vždy, keď si sa vrátil, tak si si niečo uvedomil. Áno, uvedomil. Aký znudený momentálne si. Aká ja som zamotaná, tak prečo sa nepobaviť? Aká ja som krehká a dobrá a ty? Neviem, aký si ty. Tým, že trpím, pekného slová na teba nemám, avšak stále si človek s citmi a ja ich nepošliapem tak ako ty moje. 

pinterest.com

Budem lepším človekom, ako si ty… 

Budem tá ďalšia, ale len do momentu, kým nedopíšem posledné slová. Túžila som ľúbiť ťa, byť ľúbená. Stále som o tom snívala, stále som v to dúfala. Tak moc som sa sústredila na tú všetku lásku, že som zabudla na seba, na svoje správanie, na to, kým sa stávam len preto, aby som sa ti trošku priblížila. Len preto, aby som ťa trošku zaujala. 

Je smutné, že som ťa nezaujala svojou jedinečnosťou. Ale to ty nehľadáš. Smutné je, že sme obaja dopustili, aby to zašlo až sem. Ale veď mladí sme len raz… Kedysi som sa ti vyhla, lebo som nechcela, aby sme sa zničili. Urobil si to rýchlejšie, než som predpokladala. 

Plačem, som zlomená, som ubolená… Lebo nielenže som ti dovolila, aby si mi dal titul ďalšia, ja som si ho vlastne udelila sama. Čo všetko sme ochotné urobiť pre lásku? Ja toho zjavne veľa a stále je to málo. 

Poučujem sa zo svojich chýb, ale ako keby som ich nemala dosť… 

Akoby som nemala teba dosť. Lenže toto ma veľmi zabolelo. Avšak… Dievča, čo si čakala? Je načase sa zobudiť a pozrieť sa na neho tak, ako on hľadí na teba. Pozrieť sa na neho ako na toho ďalšieho, čo ti zlomil srdce. 

Ako na toho ďalšieho, pre ktorého nespíš.
Ako na toho ďalšieho, kvôli ktorému snívaš.
Ako na toho ďalšieho, ktorý spôsobuje to, že plačeš, 

Ako na toho ďalšieho, ktorý časom zmizne z tvojho života a zanechá v tebe veľké ponaučenie, ale aj veľkú bolesť s pripomienkou na lásku. Lebo akokoľvek to bolí, akokoľvek sa správaš, akokoľvek sa správa on, ty ho ľúbiš najviac, ako vieš, aj keď on o tom ani len nevie. Teda vie, ale nemá ani len predstavu, aká veľká láska môže byť. Chudák, ani len nevie, o čo prichádza, zase len ďalší…

Autor: Michaela

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Mysleli sme si...

Coverphoto: Photo by Maksim Istomin on Unsplash

Facebook komentáre