Ako malá som si myslela, že láska musí byť veľkolepá. Že ju budem vnímať vďaka veľkým činom, že ma každý deň dojatím rozplače. No vekom som tomu začínala rozumieť… Láska je v maličkostiach. Nie vo veľkých veciach, ktoré nás prinútia zbystriť. Skrýva sa na miestach, kde len nepoznane sedí, a hoci ju vnímame, nevenujeme jej toľko pozornosti. Láska je proste tam, kde ju my ľudia dokážeme najčastejšie prehliadnuť.

V pocite, ktorý v nás niekto zanechá a znie už naveky.
V momentoch, kedy si prítomnosť toho človeka ani nezaslúžim, no aj napriek tomu je so mnou.
V slzách, ktorým rozumie.
V smiechu, do ktorého sa zamiloval.
V mojich náladách, v ktorých sa stráca spolu so mnou.
V rozhovoroch, ktoré nikam nevedú, no predsa sú tak dôležité.

unsplash.com

Láska je o tom, že sa cítiš akceptovaná… 

Pochopená v celej svojej podstate. Láska, to je moment, kedy sa ten druhý rozhodne zmieriť sa aj s tvojimi horšími vlastnosťami a nenúti ťa k zmene. Nechce, aby si sa pretvorila na jeho dokonalý ideál, ale berie ťa takú, aká si. Hoci ti občas nerozumie a hoci ho to stojí veľa energie. Možno si je vedomý toho, že by bolo ľahšie, ak by to vzdal. Možno občas premýšľa, prečo to ešte stále robí, ale potom túto myšlienku zaženie do kúta, pretože nevychádza z jeho srdca. Pretože sa ťa, na rozdiel od iných, nebojí spoznať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Raz si na teba spomeniem a budeš mi chýbať...

Chce byť s tebou, keď sa ti svet rozsype pred očami, pretože vie, že ak by v tejto chvíli odišiel, do smrti by to ľutoval. Chce byť pri tebe a pomáhať ti, keď si budeš ten svet budovať odznova, lebo tentokrát si chce byť istý, že bude mať stabilné základy a jedným z oporných pilierov bude chcieť byť práve on.

unsplash.com

Chce ťa rozosmievať, aj keď vidí, že to dnes ešte nik nedokázal. Ale pre neho je to výzva, ktorú nemôže odmietnuť. Chce ťa preskúmať natoľko, aby vedel odhadnúť, či je za tvojím hnevom spravodlivosť, pocit bezmocnosti alebo obyčajný hlad. Chce sa zamilovať do momentov, kedy si nespútaná a nik ťa nedokáže zastaviť. Chce ťa milovať ráno i večer, vo chvíľach, kedy zápasíš so slzami aj so smiechom, s radosťou aj so strachom. 

Dnes už viem, že láska prichádza s človekom, ktorý sa ťa nebojí spoznať… 

S mužom, ktorý sa nezľakne toho, čo na tebe napáchala minulosť, a namiesto toho, aby to vzal z kratšej cesty, bude chcieť vedieť všetko. Všetko o tebe, o tom, čo ťa zmenilo, o tvojich strachoch.

To je dôvod, prečo ti predošlé vzťahy nemohli vyjsť. Pretože jedného dňa zistíš, že láska je „v maličkostiach,“ ktoré nik iný predtým nebol ochotný urobiť.

Coverphoto: Photo by H.F.E & CO on Unsplash

Facebook komentáre