Naozaj? Teraz? … Vieš, prečo si ma prinútil odísť. A neverím, že si sa zmenil. Ubehlo veľa času, ale pocity, ktoré som pri teba mala kamsi zmizli. Zmizli tak ako prišli. Tak rýchlo. A fakt je, že som si myslela, že toto bude láska.

Našťastie si mi dal vedieť, že nebude. A teraz ma chceš späť? Teraz, keď som pochopila, že nie si muž pre mňa?

Nepýtam sa prečo, lebo viem, že taký jednoducho si.

Najskôr sa pre niečo rozhodneš a potom ľutuješ. Ale ja nie som vec, ktorú chvíľu máš a potom ju necháš bez povšimnutia. Poznám svoju hodnotu. Na nešťastie pre teba, ty moju hodnotu nepoznáš. Nikdy si ju nepoznal.

pinterest.com

Musím sa ti priznať, že mi bolo s tebou dobre. Vedel si sa bozkávať tak, že na to nikdy nezabudnem a na chvíľu som pri tebe cítila, ako lietam v oblakoch. Vieš, vtedy než som spoznala tvoju pravú tvár…

Spomínam si, na začiatku sme ani nevedeli, čo z nás bude. Žiadne sľuby, žiadne slová lásky. Iba bozky hovorili za nás. A ja som sa zamilovala do pocitu, že som milovaná. Vedeli sme, že nás nečaká spoločná budúcnosť, pretože sme boli tým, čo sa nazýva letná láska. Nemohli sme spolu vydržať dlho, pretože vzťahy založené na príťažlivosti jednoducho netrvajú dlho. A tak sme sa topili vo vášni, poznali sme každý centimeter tela toho druhého a čakali sme, kým letná láska odznie.

Ale ani na jeseň sa nič nezmenilo. Vedeli sme, že by sme mali prestať, ale stále sme sa nevedeli jeden druhého nabažiť. Pochopili sme, že ide o niečo vážnejšie ako len o vášeň. Našťastie si to stihol pokaziť, ešte kým sa to na lásku iba podobalo.

Napriek tomu, ako si sa zachoval ku mne, som neverila, že si až taký podlý. Naozaj ma prekvapilo, že si zradil a využil nielen mňa, ale aj tvojich priateľov. Myslela som, že som našla v tebe poklad – niekoho, kto mi skutočne rozumie, kto ma vie pochopiť a odpustí mi chyby, ktorých sa voči nemu dopustím. Neuvedomila som si, že takmer každé naše stretnutie skončilo v posteli a keď hej, brala som to tak, že sa to jednoducho stalo. Dnes už viem, že presne to bol tvoj zámer.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Už som z teba unavená

Dával si mi skutočný pocit, že som milovaná.

A práve to bol dôvod, prečo som sa namotala. Dôvod, prečo som ti uverila.

Presne si vedel, ako získať, čo chceš. Priťahoval si ženy ako magnet a uvedomoval si si to. Dodávalo ti to sebavedomie a rýchlo si zabúdal na zlomené srdcia, ktoré si za sebou nechával.

pinterest.com

Skôr než som sa do teba celkom zamilovala a prepadla ošiaľu lásky, som prišla na to, kto v skutočnosti si. Nechcela som mať s tebou už nič spoločné. Na chvíľu si z môjho života odišiel a teraz si sa vrátil… Vraj ťa to mrzí a chceš to napraviť, vraj sa už nebudeš obzerať za inými a nechceš ma využiť. Vraj si celý čas ku mne niečo cítil, ale prišiel si na to až teraz… Koľko klamstiev si mám ešte vypočuť, kým pochopíš, že ti už neuverím? 

Si živým príkladom toho, ako človek dokáže premárniť šancu. Lebo ja som bola tvoja šanca na zmenu k lepšiemu. Chvíľu mi to bolo ľúto, nepopieram. Ale potom som si uvedomila, že som získala novú skúsenosť a nabudúce si dám pozor, komu prejavím dôveru. 

Vieš, v čom bol náš problém? Myslel si si, že môžeš mať každú ženu, aj viacero naraz. A ja nedokážem stráviť ani sekundu v prítomnosti človeka, ktorý ma vníma len ako jednu z mnohých. Napriek tomu ti želám, aby si raz našiel svoje šťastie, o ktoré nebudeš chcieť prísť. Možno vtedy spoznáš skutočnú hodnotu ženy. 

coverphoto: pixabay.com

Facebook komentáre