Občas na niektoré veci zabúdame. A občas ide práve o tie najpodstatnejšie „životné múdra.“ Zacyklíme sa v tom nesprávnom vzťahu, podľahneme ilúziám, v ktorých figuruje strach, prestaneme si veriť alebo sa zabudneme na to, čo všetko sa v nás skrýva… Vtedy robíme také kroky, ktoré nás zavedú do ešte väčšieho problému, nešťastia alebo len proste ešte viac sťažia našu súčasnú situáciu. A tak nie je na škodu, ak si raz za čas nejaké banality pripomenieme…

Presne v tom duchu sa budú niesť naše citáty. V rámci témy týždňa, ktorej sme dali názov Hovorme o tom, sme pre vás vyskladali výber citátov, ktoré sú pripomienkou, že život môže vyzerať aj inak. Záleží len na nás, či sa rozhodneme pre zmenu alebo iný životný smer.

… … …

Ak ti bolo ublížené, priznaj si to a dopraj si čas, aby si sa z toho vyliečila. Ak ti niekto klame, nebalamuť svoje srdce vlastnými výhovorkami len preto, že sa bojíš niekoho straty. Ak kdesi v kútiku duše cítiš, že toto je vzťah, v ktorom budeš stále ťahať za kratší koniec, nepotláčaj tieto pocity do úzadia. Nič pred sebou nezatajuj… Neboj sa hlasu vlastného srdca. Prekonaj strach z reality, ktorá sa práve odohráva. Pretože občas to najväčšie tabu skrývame vo svojom vnútri. A tým, že sa ho bojíme otvoriť, zraňujeme sami seba.

Ver mi, že samota nie je to najdesivejšie, čo by ťa mohlo postretnúť. Omnoho väčší strach by si mala mať z predstavy, že prežiješ svoj život s niekým, kto nerozumie tvojmu srdcu.

Ak nedostávaš žiadne odpovede na svoje otázky, mala by si zmeniť stratégiu a spýtať sa samej seba, či už toto pre teba nie je dostatočná odpoveď.

Nehľadaj lásku vo vyslovených slovách. Hľadaj ju v skutkoch. A možno sama budeš prekvapená, prečo sa v tvojej blízkosti nachádzajú niektoré osoby.

Príliš veľa ľudí nie je vo vzťahu s niekým, s kým sa navzájom skutočne milujú. Sú pripútaní k osobe, ktorú nedokážu prestať ľúbiť napriek všetkému zlému, čo s ňou zažili. A preto by si sa mala snažiť o to, aby si v sebe vždy mala dostatok sily včas odísť od tých, ktorí nie sú ochotní dať ti to, čo vieš poskytnúť ty im.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ako sa vyrovnať so smútkom – citáty od neznámych autorov

Priznaj si, že život ide ďalej bez ohľadu na to, kto ti doň vstúpi alebo odtiaľ odíde. A potom len pozoruj, koľko šťastia a pokoja sa hromadí v tvojom srdci.

Nauč sa nebyť neustále pre tých, ktorí tu neustále nie sú pre teba. Dokazovať lásku niekomu, kto ju viditeľne neopláca, je hlúposť. Prestaň to robiť a pozoruj, čo sa bude diať. Niektorých ľudí totiž nedokážu nakopnúť pekné činy. Niektorí sa začnú snažiť až potom, ako zistia, že ani ty nie si samozrejmosť. 

Nezatracuj lásku len preto, že ti to s niekým nevyšlo. Láska nebolí. Bolia nás skutky a slová osôb, od ktorých sme tú lásku potrebovali.

Ak to tak cítiš, daj druhú šancu. Ale nevnímaj ju ako tvoju poslednú záchranu. Neupni sa na vidinu toho, že bude všetko v poriadku. Pripusti si, že ani táto šanca nemusí byť využitá a že môže byť pre teba len stratou času. A že ju vlastne niekomu dávaš len preto, aby si si neskôr mohla s čistým svedomím povedať, že si dostala dostatok dôkazov o tom, že tento človek k tebe jednoducho nepatril.

Nikdy ľuďom nedávaj zľavy. Nauč ich, že ak chcú akcie, majú sa zastaviť v nákupnom centre. Nie v tvojom srdci.

Nie, skutočne nie si odkázaná na lásku, ktorá ťa vyčerpáva. Takú, čo ťa núti uvažovať, že nie si dosť dobrá. Na lásku, pri ktorej strácaš istotu a bezpečie namiesto toho, aby si ich získavala. Pamätaj, že si odkázaná iba na svoju silu odchádzať zo vzťahov, ktoré sú pre teba toxické.

… … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre