Občas na niektoré veci zabúdame. A občas ide práve o tie najpodstatnejšie „životné múdra.“ Zacyklíme sa v tom nesprávnom vzťahu, podľahneme ilúziám, v ktorých figuruje strach, prestaneme si veriť alebo sa zabudneme na to, čo všetko sa v nás skrýva… Vtedy robíme také kroky, ktoré nás zavedú do ešte väčšieho problému, nešťastia alebo len proste ešte viac sťažia našu súčasnú situáciu. A tak nie je na škodu, ak si raz za čas nejaké banality pripomenieme…

Presne v tom duchu sa budú niesť naše citáty. V rámci témy týždňa, ktorej sme dali názov Hovorme o tom, sme pre vás vyskladali výber citátov, ktoré sú pripomienkou, že život môže vyzerať aj inak. Záleží len na nás, či sa rozhodneme pre zmenu alebo iný životný smer.

… … …

Ak ti bolo ublížené, priznaj si to a dopraj si čas, aby si sa z toho vyliečila. Ak ti niekto klame, nebalamuť svoje srdce vlastnými výhovorkami len preto, že sa bojíš niekoho straty. Ak kdesi v kútiku duše cítiš, že toto je vzťah, v ktorom budeš stále ťahať za kratší koniec, nepotláčaj tieto pocity do úzadia. Nič pred sebou nezatajuj… Neboj sa hlasu vlastného srdca. Prekonaj strach z reality, ktorá sa práve odohráva. Pretože občas to najväčšie tabu skrývame vo svojom vnútri. A tým, že sa ho bojíme otvoriť, zraňujeme sami seba.

Ver mi, že samota nie je to najdesivejšie, čo by ťa mohlo postretnúť. Omnoho väčší strach by si mala mať z predstavy, že prežiješ svoj život s niekým, kto nerozumie tvojmu srdcu.

Ak nedostávaš žiadne odpovede na svoje otázky, mala by si zmeniť stratégiu a spýtať sa samej seba, či už toto pre teba nie je dostatočná odpoveď.

Nehľadaj lásku vo vyslovených slovách. Hľadaj ju v skutkoch. A možno sama budeš prekvapená, prečo sa v tvojej blízkosti nachádzajú niektoré osoby.

Príliš veľa ľudí nie je vo vzťahu s niekým, s kým sa navzájom skutočne milujú. Sú pripútaní k osobe, ktorú nedokážu prestať ľúbiť napriek všetkému zlému, čo s ňou zažili. A preto by si sa mala snažiť o to, aby si v sebe vždy mala dostatok sily včas odísť od tých, ktorí nie sú ochotní dať ti to, čo vieš poskytnúť ty im.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Priznaj si, že život ide ďalej bez ohľadu na to, kto ti doň vstúpi alebo odtiaľ odíde. A potom len pozoruj, koľko šťastia a pokoja sa hromadí v tvojom srdci.

Nauč sa nebyť neustále pre tých, ktorí tu neustále nie sú pre teba. Dokazovať lásku niekomu, kto ju viditeľne neopláca, je hlúposť. Prestaň to robiť a pozoruj, čo sa bude diať. Niektorých ľudí totiž nedokážu nakopnúť pekné činy. Niektorí sa začnú snažiť až potom, ako zistia, že ani ty nie si samozrejmosť. 

Nezatracuj lásku len preto, že ti to s niekým nevyšlo. Láska nebolí. Bolia nás skutky a slová osôb, od ktorých sme tú lásku potrebovali.

Ak to tak cítiš, daj druhú šancu. Ale nevnímaj ju ako tvoju poslednú záchranu. Neupni sa na vidinu toho, že bude všetko v poriadku. Pripusti si, že ani táto šanca nemusí byť využitá a že môže byť pre teba len stratou času. A že ju vlastne niekomu dávaš len preto, aby si si neskôr mohla s čistým svedomím povedať, že si dostala dostatok dôkazov o tom, že tento človek k tebe jednoducho nepatril.

Nikdy ľuďom nedávaj zľavy. Nauč ich, že ak chcú akcie, majú sa zastaviť v nákupnom centre. Nie v tvojom srdci.

Nie, skutočne nie si odkázaná na lásku, ktorá ťa vyčerpáva. Takú, čo ťa núti uvažovať, že nie si dosť dobrá. Na lásku, pri ktorej strácaš istotu a bezpečie namiesto toho, aby si ich získavala. Pamätaj, že si odkázaná iba na svoju silu odchádzať zo vzťahov, ktoré sú pre teba toxické.

… … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre