Mala som obdobie, kedy som od seba každého muža úspešne odplašila. Prečo? Dlho som tomu nevedela prísť na kĺb ani ja. Čiastočne som tomu porozumela až neskôr – vtedy, keď sa konečne nejaké ľady predsa len prelomili a ja som sa mohla spoznať aj očami niekoho iného. Odpoveďou mi bolo, že on si nebol istý. Že váhal, či má zmysel sa ku mne priblížiť. Pretože som vraj nevysielala jasné signály, že ho potrebujem…

A ja som si vtedy uvedomila, že niekoho nepotrebovať a chcieť sa predsa nevylučuje. A že je vlastne tisíckrát lepšie zamilovať sa do osoby, ktorá si tou láskou nechce zapĺňať žiadne prázdne miesta, „len“ ju chce prežiť. No myslíte, že si to uvedomujú ostatní? Ani nie… Tých, čo chápu, že chcieť a potrebovať je rozdiel, je žalostne málo.

unsplash.com

A tak sa často stáva, že zo žien, ktoré sa zamilovali do svojho života, sa v očiach (nielen) mužov stávajú bytosti, ktoré sú chladné či nedolapiteľné… Asi ich veľa ľudí počastuje stereotypnými nadávkami. Asi si určite vypočuli, že sú to feministky, zatrpknuté ľadové kráľovné alebo mnoho iných prívlastkov, ktoré je zbytočné sem rozpisovať. No úprimne…

Práve ony pochopili, čo je to láska…

Možno sa nebudú ľúbezne chichotať na niekoho primitívnych vtipoch, pretože sa dokážu rozosmiať a zabaviť aj samy. Už tú emóciu nemusia zneužívať, aby ňou niečo dosiahli.
Možno nie sú ochotné odhodiť všetky zábrany a okamžite sa k niekomu pripútať, pretože takýto vzťah nie je to, čo si želajú. Chcú niečo budovať. Od nuly. Bez prázdnych sľubov, falošných nádejí a predstáv o svadobných šatách, s ktorými by odchádzali z prvého rande.
Možno sa nebudú ozývať prvé. Aspoň spočiatku nie. Pretože sú príliš zaneprázdnené vlastným životom.
Možno na teba nebudú myslieť každú sekundu, ktorú budú bdieť. Ale budú na teba myslieť vždy, keď to tak budú cítiť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Hľadanie ma unavuje

Takéto ženy sú autentické. A presne to vyžadujú aj od lásky. Vedia, že sa niet kam ponáhľať, že práve unáhlené kroky by ich od skutočnej lásky iba vzdialili. Nepestujú si v sebe sny o dokonalom mužovi. Stačí, ak ich bude v niečom inšpirovať. Ak bude vedieť niečo, čo ony nevedia. Ak im ukáže, že sa predtým mýlili, keď si mysleli, že už majú všetko.

unsplash.com

Ženy, ktoré chcú milovať, no nepotrebujú lásku ako jedinú esenciu svojho života, ťa nebudú uháňať. Počkajú si, kým sa k nim pridá niekto, s kým navzájom zosúladia svoje tempo. 

Takže, vážení…

To, že žena nikoho nepotrebuje, neznamená, že nikoho nechce. To, že si vybudovala svoj život na pevných pilieroch, neznamená, že si v ňom nevytvorila aj priestor pre muža, ktorého raz stretne. Jediným rozdielom je, že to bude láska, ktorá dýcha slobodou. Nebude kričať, aby si zostal, keď budeš stáť na prahu dverí, ale dá ti na to, aby si zostal, tisíc dôvodov, ktoré ti buď budú stačiť, alebo nie…

Toto je láska trochu iná. Môžeš byť s ňou aj nemusíš… Jej svet sa už nezrúti, pretože ťa iba túži milovať, no bytostne ťa nepotrebuje.

Coverphoto: Photo by Dmitriy Frantsev on Unsplash

Facebook komentáre