Stalo sa to aj tebe, že? Vedela si jasne, že sa k sebe nehodíte, nie ste na jednej úrovni a že to nebude jednoduché. Aj tak si sa do toho nechala celá vtiahnuť. Najprv iba na chvíľku, radi ste si písali. Potom to už išlo samo a ty si zistila, že sa to nedá stopnúť. Vedela si, že to nie je správna osoba. Tušila si, že to bude bolieť.

A dnes sa z toho učíš.

Ak niekto tvrdí, že láska je jednoduchá, tak ešte nikdy nemiloval nesprávnu osobu. A ak si ešte nikdy nemilovala nesprávnu osobu, tak pravdepodobne nevieš, aké je to dostať životnú lekciu. Láska k nesprávnej osobe ťa naučí viac, ako si môžeš myslieť – ukáže ti cenu seba samej. Po čase pochopíš, aký je rozdiel medzi tým, ak ti niekto len drží ruku a ak je ten niekto druhá polovica tvojho srdca. Pochopíš, že príťažlivosť a láska sú dve rôzne hodnoty. Pochopíš, že láska nie vždy znamená bezpečie. Pretože tvoje BEZPEČIE ťa niekedy nechá úplne osamotenú v najväčšej tme. 

Pochopíš, že je rozdiel v tom, keď niekto túži iba po tvojom tele, alebo chce aj tvoju nahú dušu. Pochopíš, že nie každý chce vedieť o tvojich tajomstvách, snoch a vlastne si to každý ani nezaslúži, aby to vedel. Pochopíš, že existuje egoistická láska a ty ju nezmeníš, rovnako ako pochopíš, že nezmeníš ani nesprávnu osobu. Pochopíš, že nemôžeš niekoho presviedčať, aby s tebou bol a aby ťa miloval. Pochopíš, že pravá láska príde sama a nemusíš o ňu prosiť ani žobrať.

Vieš, musíš sa to naučiť. Je to životná lekcia. Ak ťa chce počuť, zavolá. Ak je zvedavý, ako sa máš, opýta sa. Ak ťa chce vidieť, príde. Ak nemôže, ale chce, nájde si čas. Ak ťa bude chcieť, budeš o tom vedieť. Je to také jednoduché. Najdôležitejšie, čo sa od nesprávnej osoby musíš naučiť, je to, že žiť máš predovšetkým podľa seba. Mala by si pochopiť, že jediný človek, ktorý ma v rukách to, aby si bola šťastná, milovaná a spokojná, si ty sama. Pretože TY si vo svojom živote to jediné NAVŽDY, ktoré stále hľadáš.

coverphoto: www.pexels.com, foto: tumblr.com

Facebook komentáre