Mnohým z nás sa to stalo. Ak nie aj náhodou všetkým. Možno aj práve tebe, ktorá číta tieto riadky.
Hovorí ti niečo slovo ZRADA? To slovíčko, ktoré mení tie pekné dni na chvíľky smútku, plaču a otázok, prečo práve mne sa toto udialo…
Častokrát sa cítime my ako obete a dávame za vinu tým „zradcom“. 

Veľa múdrych kníh hovorí, že ľudia sú naším zrkadlom a objavujú sa v našom živote preto, aby sme spracovali v sebe to, čo spracované nemáme. Niekedy sú to naši učitelia. Dávajú nám lekcie. BUĎ to spracujeme, poučíme sa, alebo jednoducho príde niečo iné, tvrdšie. 

pinterest.com

Ver mi, viem, ako to bolí… 

Prešla som si naozaj všeličím. Psychické týranie, šikana, ponižovanie… Ale ja viem, že ty na to máš, aby si spravila ten prvý krok. Uvedomiť si, že všetko sa deje pre naše dobro, aj KEĎ tú bolesť cítime v celom našom tele. Pozrieť sa tomu do hĺbky…

Máme právo plakať do vankúša, vykričať to celému svetu, aké sme zranené, ale len na chvíľku. Potom sa treba postaviť na vlastné nohy a kráčať ĎALEJ. POĎAKOVAŤ . 

Určite sa pýtaš: ĎAKUJEM? A za čo? Zradil ma, zradila ma… Áno, ale možno je to práve to, VĎAKA čomu máš byť silnejšia. Ak pochopíš to, čo si pochopiť mala, už viac sa to v tvojom živote opakovať nebude. Navedie ťa to na cesty tak krásne, na cesty, ktoré si nemala ani v tých najtajnejších predstavách. Spoznáš nového človeka, otvoria sa ti nové možnosti. 

Čo je to tajomstvo, ktoré pomohlo mne? 

Verím, že to pomôže aj tebe. Napísala som si na papier do zošita slová odpustenia.
ODPÚŠŤAM SEBE, lebo som konala vždy najlepšie, ako som v tej chvíli vedela a cítila.
ODPÚŠŤAM OSOBE, ktorá ma zradila (MENO). Robila v tej chvíli to, čo cítila, je to jej cesta, názor. Je to môj učiteľ, ktorý mi mal niečo ukázať. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Všechno jednou pochopíš

Toto som si čítala každý deň. Vždy pred spaním alebo počas dňa. Nečakajte, že to prejde za deň, za dva. Niektoré zrady bolia dlho. Ale naozaj tá vec, ktorú treba spraviť, aby si začala žiť život, po akom túžiš, je ODPUSTIŤ. 

pinterest.com

Pocítiš zrazu ten pokoj v duši, aj to srdce bude menej bolieť… 

Nikto ťa nenúti, aby ste boli najlepší kamaráti, nemusíte sa ani pozdraviť. Ide o jedno – o to, ak na tú osobu budeš myslieť, alebo sa objaví priamo pred tebou, TY budeš tá nad vecou, tá, ktorá už nebude pociťovať tú bolesť na hrudi a nebude to s tebou robiť nič. 

Je možné, že z tvojho života zmizne úplne. Všetko je v poriadku. Nedaj sa odradiť. Prekážky, zlomené srdce, zrada, bolesť – to patrí k životu. Nie je ani jeden človek na zemi, ktorý by si takýmto niečím neprešiel. 

Práve tí, ktorí sú dnes niekde na vrchole, tí, ktorým sa darí, si prešli peklom. Na pádoch sa učíme vstať. Ešte pár mesiacov dozadu som riešila zradu. Už len stretnutie a byť v prítomnosti tej osoby mi robili zle na žalúdku. 

Dnes? 

Dnes som s tou osobou v jednej miestnosti a necítim nič. Žiaden hnev, žiadnu nenávisť. Tú osobu jednoducho nepoznám. Život má zmysel pre humor a naše životy sú posplietané, ale som neskutočne VĎAČNÁ za tú skúsenosť. Som silnejšia, odolnejšia. 

Dôverujem tebe, čo si dočítala tento článok do konca, že dokážeš ODPUSTIŤ a pohnúť sa ďalej . Si skvelá taká, aká si. S chybami aj s nedostatkami si dokonalá. Treba žiť život aj napriek tomu, že tú bolesť cítime v každej bunke nášho tela. Začína sa to odpustením a končí šťastím, ktoré ťa čaká, ak toto absolvuješ. 

TY o tom pochybuješ? Nemusíš, ja to už teraz viem.

Autor: Anonym

Coverphoto: Photo by JoelValve on Unsplash

Facebook komentáre