Život stojí za viac. Život, ktorý žiješ, je dar. Každý jeden nový deň je tvojou novou šancou. Život naozaj stojí za to, aby si ho žila každý deň naplno.

Vieš, naozaj stojí za viac než len za to, aby si oplakávala niečo, čo bolo a čo sa z akéhokoľvek dôvodu skončilo.

Vstaň a usmej sa. Začni žiť život, aký si vždy chcela. Život nie je o smútku za niekým, kto sa rozhodol odísť. Ty mu v tom jednoducho zabrániť nemôžeš.

Možno máš pocit, že práve on bol/je tvoj život. Ale nie je a nikdy ani nebol…

pinterest.com

Život je o niečom úplne inom. Život je každý okamih, kedy ďakuješ Bohu, že žiješ. Sú to tie nečakané chvíle, kedy len sedíš na brehu rieky s najlepšími kamarátmi s pohárom vína v ruke a pozeráš sa na západ slnka.

Uvedomíš si, že aj keď slnko zapadne, ono tiež zase vždy vyjde a na druhý deň bude svietiť. Znovu… Zdanlivo takisto ako dnes, ale predsa len už nič nebude rovnaké.

Život, to sú tie chvíle, kedy cítiš také vnútorné šťastie a vďačnosť za to, že si práve tam, kde si.
Život je ranná káva v krásnej kaviarni na rohu.
Život je aj radosť v očiach tvojich starých rodičov, vždy keď ich prídeš navštíviť.
Život je otázka tvojej mamy, čo ti má navariť, keď vie, že máš prísť domov.
Život je pocit slobody, keď sedíš v lietadle a letíš niekam do neznáma a vieš, že ťa čaká niečo, čo si ešte nikdy nezažila.

Život si ty…

A tá cesta, po ktorej kráčaš a učíš sa mať rada samu seba a svoj život. Aj keď nie je dokonalý a aj keď možno nikdy ani nebude. Už nikdy nič nebude ako predtým, ale to vôbec nevadí. Život je každé nové ráno, kedy ťa prebúdzajú slnečné lúče a dobíjajú ťa tou neskutočnou energiou.

Život je hlavne zmena. Jeden obrovský kolotoč, do ktorého keď raz nastúpiš, neexistuje výstup počas cesty. Musíš sa prispôsobiť. Musíš sa naučiť žiť so zmenou. Musíš prijať fakt, že síce je život úžasný, no niekedy má aj tmavé stránky. Tie, o ktorých ti nepovie nikto.

Možno sa o nich dočítaš, ale to ani zďaleka nebude také, ako keď to budeš prežívať.

pinterest.com

Tie stránky, o ktorých nikto nechce hovoriť… Nie celkom však chápem prečo. Veď bolesť je súčasť života. Bolesť je niečo, čo si tiež musíme prežiť. Analyzovať ju a cítiť každý jeden jej kúsok.

Bolesť väčšinou prináša najväčšie zmeny v našom v živote. Možno si ostriháš vlasy, lebo si povieš, že sa chceš stať iným človekom. Možno sa presťahuješ do obrovského mesta, aj keď masy ľudí veľmi nemusíš, ale budeš potrebovať spoznať niekoho alebo niečo nové.

Zmena prostredia dokáže zázraky…

Možno práve naopak, presťahuješ sa na dedinu a začneš pestovať kvety, lebo budeš mať potrebu sa o niekoho starať. Možno zostaneš presne tam, kde si, a jednoducho tú bolesť prežiješ.

PREŽIJEŠ… Lebo nemáš na výber a aj keby si mala, nemohla by si sa rozhodnúť inak.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Žena, akou som bola kedysi

Prosím, nikdy nezabúdaj, že život stojí za viac. Máš ho len jeden a už nikdy nebudeš mať šancu zopakovať si z neho čo i len sekundu.

Preto nepremrhaj ani okamih kvôli ľuďom, ktorí za to vôbec nestoja, a kvôli veciam, ktoré v podstate nie sú dôležité…

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre