Viem, že by si si túto skladbu zamiloval, rovnako ako si kedysi miloval mňa. Vždy keď prídu nové skladby, myslím na teba. Mal si rovnaký vkus ako ja. Pamätám si, ako sme sedeli v aute a nevedeli sa dohodnúť, ktorú skladbu pustíme skôr, keďže sme chceli všetko počuť naraz a chceli sme ju prežívať spoločne tak, ako sme to vedeli len my. Len sme sedeli v aute, hudba hrala, občas sme spievali a užívali si ju ako nikto.

Ale časy sa menia a ty už prežívaš svoje skladby s inou. A ja tu sedím, píšem, prežívam ich sama. Avšak aj to má svoje čaro, ale tak veľmi by som ich chcela prežívať znova s niekým. Chcela by som, aby niekto venoval čas veciam, na ktorých mi záleží, chcem, aby niekto venoval ten čas mne. 

pinterest.com

Človek tak dlho hľadá, až si nevšimne, že niektorí ľudia stoja priamo pred ním… 

Hľadela som ďaleko pred seba, až som neuvidela teba. Nepočúvala som ťa, nevnímala. Odstrčila som ťa. A teraz premýšľam, či som vôbec urobila správne. Urobil by si pre mňa to, čo očakávam od druhých? Alebo len keď je človek sám a nájde podobnosť v niekom, nájde v niekom to bezpečné, tak sa do toho púšťa po hlave.

Neviem, či by niekedy medzi nami mohla byť láska. Lásku k hudbe, filmom, hrám, vesmíru máme rovnakú, avšak stačí to, aby sa v nás mohla vzkriesiť láska k jeden druhému? 

Chybu, ktorú zväčša robíme každý, je tá, že na začiatku akéhokoľvek vzťahu – či priateľského, alebo ľúbostného, porovnávame. Uvedomujeme si, čo sme mali, čo nás robilo šťastnými, ale aj nešťastnými. Tým zlým veciam sa snažíme vyhnúť, tie krásne chceme hneď, ale zabúdame, že tie krásne veci sme si vybudovali.

Lenže to, čo zlomené srdcia chcú hneď, je radosť…

Tešiť sa z toho, z čoho sa kedysi tešili. A potom veľakrát bývame sklamaní, lebo to, čo sme mali predtým, teraz nemáme. Tak ako ja chcem od teba, aby si miloval mňa tak silno ako hudbu. Zabúdam, že k tomu všetkému sa musíme spoločne prebojovať. 

A tak si musím tieto slová pripomínať, ako všetko chce čas a nikdy sa nezopakuje jedna spomienka viackrát. Aj kebyže som akokoľvek chcela a snažila sa, vždy tam bude odchýlka. Nemôžem očakávať od teba, že budeš ako on. 

Veď predsa som sa s ním z nejakého dôvodu rozišla, takže vlastne ani nechcem, aby si bol ako on. Len v čase neistoty a začiatkoch sa vždy snažíme upriamiť svoje pocity na to, čo už poznáme. A tak som vás porovnávala a hľadala v tebe niečo po ňom… 

pinterest.com

A asi som šťastná, že nech sa snažím akokoľvek, nedokážem to nájsť… 

Predsa len asi bude na tebe niečo výnimočné, keď sa ťa snažím spojiť s človekom, čo som si myslela, že bola láska môjho života. Žeby si ním mohol byť predsa len ty? Lebo duše si hľadajú duše, ktoré potrebujú, ale ak ich začnú spájať s druhými dušami, znamená to, že v nich vidia viac ako len možnosť posunutia, vidia v nich to spojenie, ktoré už raz mali. 

Takže rada by som ti skúsila poslať skladbu, ktorú zbožňujem, vďaka ktorej sa ti otvorím viac než akokoľvek vetou, ktorú by som vyslovila. Hudba to urobí za mňa a je na tebe, ako sa do nej započúvaš, či ušami, či dušou. 

A potom budeme mať možnosť si spolu zatancovať…

Respektíve necháme naše duše tancovať za nás. Venuješ mi ten čas? Tých pár minút, ktoré o mne môžu prezradiť omnoho viac než milión vyslovených slov. Priatelia to pre seba robia, avšak medzi nami je niečo viac. Je len na tebe, koľko času tomu chceš dať a s koľkými ženami ma chceš porovnať. 

Avšak ver mi, že nech sa budeš snažiť akokoľvek, takú nenájdeš. Rovnako ako ja nedokážem nájsť žiadnu podobnosť s tými ostatnými. Hudba mi preniká pod kožu rovnako, ako si sa tam dostal aj ty. Lepšie prirovnanie na teba nemám, lebo ty si moja hudba, ktorú chcem počúvať každý deň. Čo chceš počúvať ty?

Autor: Michaela

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Sľub, ktorý si nesplnil

Coverphoto: Photo by Florencia Potter on Unsplash

Facebook komentáre