Každý sme sa raz zamilovali. Niektorí našli svoj rozprávkový koniec jednou láskou, ktorá s nimi zostala navždy. Iní zase museli milovať viackrát, aby ju našli. Tieto slová sú venované tým, ktorí nemali to šťastie na prvú a pravú lásku. Tým, ktorí museli milovať viackrát, viackrát sa sklamať, a predsa nič nenašli. Tým, ktorí milovali a boli opustení, zriadení alebo sklamaní. Tým, ktorí každý večer a ráno chýba láska. Tým, ktorým osud nedoprial šťastie pravej lásky.

unsplash.com

Áno, vám patri moje ospravedlnenie prepáč…

Prepáč, že si sa musel toľko sklamať. Prepáč, že to toľko bolelo. Prepáč, že si zostal na to sám a nikto ťa nechápal. Prepáč, že život je nefér a niekomu dopraje viac a niekomu menej. Prepáč, že musíš iným závidieť to, čo by si chcel mať. Prepáč, že to nevyšlo.

Viem, že toto slovo nezahojí všetky rany na tvojom srdci. Viem, aj keď mi nebudeš veriť, aké to je hľadať a dúfať, že raz niekto príde a už zostane. Snažíme sa veriť, že to znova vyjde, že toto už bude tá pravá a navždy. Predsa to tak nie je. Máme strach, že zostaneme starými mládencami alebo dievkami.

Bolí nás vidieť šťastie druhých a v tichosti im závidieť… 

Pýtame sa, prečo oni mohli nájsť lásku a my nie… Kde je? Čo mám urobiť, aby prišla? Blúdime, dúfame a väčšina verí, že nájde šťastie na zoznamkách. Iný sa natoľko sklamal, že sa prestal o niečo pokúšať. 

Kde sme urobili chybu, že to nevyšlo? Premýšľame, koho za to viniť. Kde si vybiť zlosť… Toľko sme niekomu obetovali a nevyšlo to. Boli to premárnené chvíle? Nie neboli, ľúbili sme. Ľúbil aj on/ona nás? Toto vie len tá daná osoba, najdôležitejšie aj tak je, že to my sme ľúbili a dali do toho všetko. 

Pretože až vtedy, keď nás človek, ktorého sme milovali, odoženie, a my sme urobili všetko, aby sme mu dokázali našu lásku, je načase odísť. Vtedy vieme, že sme urobili maximum. Nemáme sa za čo viniť. 

unsplash.com

Bola aj jednostranná láska láskou?

Bola, pravdaže… Aj keď ľúbila jedna strana a tá druhá jej to neopätovala. Nemohli sme za to, že si naše srdce niekoho zvolilo a nevyšlo to. Taktiež to bola láska, ako každá iná.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo chceme niekoho, kto nechce nás?

Jediné, čo vám všetkým, ktorí ste milovali hneď niekoľkokrát, môžem popriať, je nestrácať nádej. To, že nám to nevyšlo na prvýkrát, neznamená, že tam niekde na nás nečaká niekto, s kým to vyjde. Síce to nevyjde na druhýkrát alebo na tretí, stále by sme mali mať nádej. To, čo sme vložili do našich predchádzajúcich vzťahov, nebola strata času, každý nás posunul niekde a niečo nám dal.

Každá chvíľa sa nám vryla do pamäti a už sa s inou osobou nezopakuje… 

Skúsme si zobrať z každého vzťahu nejaké ponaučenie, skúsenosť, zmenu do života. Zamyslieť sa nad tým, kde boli chyby, hľadať ich aj v sebe. Pretože všetko nás učí niečomu a privedie nás na cestu, na ktorej máme byť. Len my si vyberáme, či pôjdeme po tej ľahšej trase alebo ťažšej.

Nikto nás nikdy nebude natoľko milovať, ako my milujeme samých seba. Preto si dovoľme ľúbiť aj za cenu strachu, že sa znova sklameme.

Autor: Ani

Coverphoto:

Facebook komentáre