Po všetkých tých sklamaniach som už neverila, že by som mohla mať opäť pocit, že život ako taký má skutočne zmysel. Neverila som, že by som sa na svet mohla opäť pozerať s úsmevom na perách. Neverila som, že by som mala znova takú neskutočnú chuť žiť naplno, nespútane a slobodne.

Toto je pre všetky ženy, ktoré sú samy a myslia si, že na vzťahu stojí celý svet. Iste, možno áno, lenže… Na akom vzťahu? Na vzťahu, v ktorom ste ignorované? V ktorom ste týrané a ponižované? Na vzťahu, kde si vás muž neváži ani natoľko, aby vám s niečím pomohol a bol vám oporou? Alebo na takom vzťahu, kde vás partner berie ako samozrejmú a stálu vec a nespýta sa ani len to, aký ste mali deň? Naozaj chce niekto vzťah za takýchto podmienok? Myslím si, že fráza “je lepšie byť sama, než byť v nešťastnom vzťahu” je naozaj výstižná a má svoje opodstatnenie.

pinterest.com

Dievčatá, ženy, veď vy ku šťastiu muža nepotrebujete za každú cenu. Stačí sa len zamyslieť, koľko možností a výhod máte, ak ste slobodné. Máte všetok svoj voľný čas najmä pre seba. Nemusíte sa nechávať nikým obmedzovať – meniť svoje plány kvôli niekomu inému; vysvetľovať svojmu partnerovi, že ten dotyčný, s ktorým ste sa rozprávali, je naozaj len dobrý známy; pýtať sa, či môžete ísť večer von s kamarátkami a podobne.

Pretože ste slobodné. Teraz je to len váš život a nikto vám ho nemôže riadiť. Hoci by sa to nemalo stávať ani vtedy, ak partnera máte. No žiaľ, veľa žien pre lásku urobí prvé aj posledné. Avšak kvôli mužovi nesmiete strácať samú seba. Teraz, keď ste samy, môžete popracovať na tom, ako sa znova nájsť. Môžete opäť nájsť a rozvíjať svoju skutočnú osobnosť – bez muža.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zamiluj sa do jeho skutkov, nie do prázdnych sľubov

Pretože ste len vy. Môžete si plniť svoje sny a bojovať za to, čo ste vždy chceli dosiahnuť, no váš partner vám vravel, že je to nemožné. Ukážte každému a takisto aj jemu, že pre vás slovo “nemožné” nemá význam. Ukážte mu, akou silnou ženou ste po celý ten čas boli, no on vám nedovolil prejaviť sa. Ukážte mu, že keď sa z vás smial a tvrdil, že vaše túžby sú iba utópia, tak sa mýlil. Ukážte mu, že ste to nevzdali a idete ďalej. Idete cez to všetko. Aj bez neho.

weheartit.com

A prosím, neukazujte to najmä jemu. Ukážte konečne aj sebe, že vaša sebadôvera, odhodlanosť a ženská vytrvalosť mala skutočný zmysel.

Ten pravý vás nakoniec ocení. Ten pravý uvidí, čím všetkým ste si prešli, a bude vás akceptovať, milovať a príjme vás so všetkým. Ten pravý pochopí to, akou úžasnou ženou ste. Uvidí vašu obrovskú silu, neskrotnú vášeň a odvahu ísť ďalej. A to napriek prekážkam, ktoré vám život pripraví. Nebude chápať, ako ste to doteraz mohli sama celé zvládnuť. Budete osobou, ktorá bude mať všetok jeho obdiv.

A verte mi, že samy v ten okamih pochopíte, že takému mužovi nebudete musieť nič dokazovať.

cover photo: pexels.com

Facebook komentáre