Poznáš ten pocit, keď sa tešíš z práce domov do tvojho prázdneho bytu? Ako si pustíš dobrú hudbu a dáš si pohár červeného vína sama vo vani? Alebo ako si večer pozrieš nejaký dobrý film v tvojej veľkej prázdnej posteli? … Hm? Ani ja nie… Teda aspoň som dlho nepoznala…
My ženy máme takú hlúpu tendenciu zostávať v nezmyselných vzťahoch najmä kvôli tomu, aby sme, nedajbože, nezostali samy…

Viem, teraz ľudia, ktorí ma poznajú, sa možno budú smiať, lebo som tiež bola taká. Skákala som zo vzťahu do vzťahu len preto, aby som mala pocit, že je tu stále niekto so mnou. Lebo čo ak?

pinterest.com

Čo ak o mňa už nikto iný nezakopne? 

Čo ak mu ublížim? Čo ak si o mne budú druhí niečo myslieť? Čo ak to sama proste nezvládnem? Čo ak, bla bla bla… Mohla by som tu teraz vypísať milión dôvodov. 

Pravdou je, že všetky už odpoveď dávno poznáme, ale potláčame ju do úzadia, lebo je to pre nás jednoducho pohodlnejšie. Ale otázkou stále zostáva, či si v tom vzťahu, v ktorom sa teraz nachádzaš, naozaj šťastná?

Je to naozaj to, čo chceš? 

Čo ťa napĺňa? Asi určite by si mi teraz odpovedala, že áno. A to zase len preto, lebo keby tvoja odpoveď bola NIE, priznala by si samej sebe pravdu. Nahlas! Česť výnimkám! Ale ty si nezlyhala…

Koľkokrát ťa sklamal a ty si mu to odpustila? Koľkokrát si mu dávala ďalšiu a ďalšiu šancu? Koľkokrát ti niečo už sľúbil a nedodržal? A stále pri ňom budeš stáť… Lebo – ČO AK… Tak v čom si zlyhala? Pravdou je hlavne to, že zatiaľ, čo ty si bojovala, aby váš vzťah za niečo stál, on to celé nechal na teba. A keď by si to pustila? 

Odpoveď vieš… 

Uvedom si, že vlastne už v tom nefungujúcom vzťahu si dokázala SAMA bojovať. Nepotrebovala si k tomu nikoho ďalšieho, iba nejakú osobu, čo ti občas prihodila polienko pod nohy, alebo kvôli ktorej si ten domček z kariet musela skladať zase od začiatku. A ty si stále myslíš, že nie si na toľko silná, aby si to nezvládla SAMA. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bojovala si o niečo, čo si vôbec nechcela...

Nepotrebuješ predsa opatrovateľku! Nájsť seba samu je ten najkrajší vzťah, ktorý môžeš mať! Nehovorím, že to nebude zo začiatku bolieť, že nebude kopa sĺz a bolesti. 

pinterest.com

Ale vždy vyjde slnko, vždy je nový deň a nič netrvá večne…

Začneš si uvedomovať, koľko času si premárnila a venovala si ho niekomu, kto ti za to nestál. Mohla si začať študovať, ako si vždy chcela, tancovať, cvičiť, maľovať… Jednoducho čokoľvek, čo tvorí tvoje JA! Lebo to je to, čo má byť pre teba to najpodstatnejšie. 

Tvoje priority, tvoje ciele, ktoré chceš v živote dosiahnuť, tvoje zlozvyky, ktorých sa nechceš vzdať. Ty sama najlepšie vieš, čo potrebuješ. Ak čo i len tušíš, že TOTO nie je nič pre teba, ak ti čo i len raz napadlo, že takto žiť nechcem, pusti to! 

Lebo ak ťa stiahne so sebou, raz si to budeš vyčítať…

Vyčítať, že si spravila maximum a stále stojíš na mieste. Že stojíš na zastávke, kde už roky nejazdia autobusy s cieľovou stanicou „Toto som vždy chcela a dokázala som to!“

Uvedom si, aká si silná, a povedz to nahlas! To, čo naozaj chceš, a VŽDY si choď za tým. Nikdy tu nebudeš SAMA, vždy máš okolo seba priateľov a rodinu.

Nemýľ si pojmy samota a osamelosť! 

Uži si ten pokoj, keď prídeš domov z práce, pusti si nahlas hudbu, daj si vaňu, pozri si skvelý film podľa vlastného výberu. V piatok ostaň doma a dočítaj tú knihu, v ktorej máš roky záložku. Môžeš robiť všetko na svete.

Najdôležitejšie je, že jedno ráno sa zobudíš a zistíš, že už nemáš strach. Že ti je dobre. A už nikdy nebudeš sama, lebo aj keď budeš skúšať ďalší vzťah a zistíš, že to nie je to pravé orechové,  vždy sa môžeš vrátiť k samej sebe. Už nikdy nebudeš SAMA!!!

Autor: Kiwi

Coverphoto: Photo by Amelia Bartlett on Unsplash

Facebook komentáre