Spomínam si na to, kým som bola. Moje vtedajšie ja je vzdialené momentálne asi tak ako krajina na opačnom konci sveta. Keby sa moje vtedajšie a terajšie ja stretli, zrejme by sa na seba len nechápavo pozerali. Ako sa môže jedna osoba tak zmeniť?

Keď stratíš samu seba a musíš sa znova nájsť, už nikdy nebudeš rovnaká…

Moje vtedajšie ja veľmi milovalo. Bolo to už dávno, ešte keď som sa nebála lásky. Vtedy, keď som ešte verila na naivne krásne sny. Predtým, než okolnosti prinútili moje detské ja konečne dospieť. Potom nastal v mojom živote chaos, temnota a pocit osamelosti.

Stratila som svoju cestu i všetko, v čo som verila. Aj samu seba.

pinterest.com

A znova sa nájsť vôbec nie je jednoduché. Toľko chýb a omylov! Bolo to ako spoznať sa odznova. Ako nový človek, celkom iný než ten, kým bol. Zvláštne bolo, že napriek zlomenému srdcu som dokázala cítiť lásku. Žiaľ, jedine k tomu, kto to srdce zlomil, k nikomu inému.

Myslím, že to bolo jedno z najťažších období v mojom živote. A trvalo príliš dlho. Všetko sa pre mňa zmenilo. Musela som odznova zisťovať, kto som, a hľadať si novú cestu. Tú správnu. A to všetko iba preto, že som viac ako seba milovala iného človeka. Neváhala som obetovať všetko, na čom mi záležalo. Nenapadlo by mi, že to nebude stačiť. Lenže stačiť to nemohlo, pretože sme nikdy nemali mať spoločnú cestu…

Teraz, keď som sa znovu našla a dokázala znova cítiť niečo skutočné, sľúbila som si, že už nikdy pre nikoho nestratím samu seba.
Už nikdy nezabudnem na to, kto som a čo som dosiahla len vďaka sebe samej. Viem, že už nikdy nebudem milovať tak, ako predtým. Ale stále môžem milovať tak, ako ešte nikdy.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Láska nekončí

Nezabúdaj kvôli láske na seba.

Nech miluješ akokoľvek. Nikdy neobetuj seba. Ostaň tým, kým si. Nemeň sa na obraz niekoho iného, aby ťa milovali. Ak stratíš samu seba, bude ťa to stáť veľa sily a odpúšťania, kým sa znova nenájdeš, nepoučíš a nebudeš pokračovať v ceste. Si jedinečný originál, tak to nestrať!

pinterest.com

Neznamená to, že budeš svojho partnera milovať menej. Znamená to iba, že si dostatočne silná, aby si prežila sama. Nenechaj sa strhnúť ošiaľom lásky, zachovaj si trpezlivosť, lebo skutočná láska sa buduje postupne. Hoci sa láska nedá vysvetliť rozumne, netreba pri nej tak celkom strácať rozum. Tvoj vlastný život musí stáť na pevných základoch, ktoré sa len tak nerozsypú.

Ani vo vzťahu nezabúdaj na čas pre seba. Na malé radosti, ktoré si môžeš dopriať len ty sama. Nepodriaďuj celý svoj život niekomu inému, hoci je tvojou prioritou. A napokon, koľkokrát si bola presvedčená, že je to ten pravý, a mýlila si sa?

Iste, neexistuje žiadny návod, ako sa vyhnúť sklamaniu, ale to, čo ti ostane, budeš ty sama. Stále lepšie, ako cítiť, že si stratená vo vlastnom živote.

Miluj, ako len vládzeš. Ale už nikdy nezabúdaj na seba.

coverphoto: pixabay.com

Facebook komentáre