Dôležité je naučiť sa rozoznať, kedy sa máš ďalej snažiť, a kedy sa máš začať snažiť zabudnúť. Nie je to ľahké poznať a už vôbec nie je ľahké pripustiť si to. No pochopila som, že ak sa mám o lásku prosiť, tak ju vlastne nechcem. A nie, nie sú to len hrdinské kecy „nezávislej ženy“.
Ja ju naozaj nechcem…

Na čo by mi bola „láska“ nasilu?

Vo vynútenej či vyprosenej „láske“ je všetko inak. Objatia tak nezahrejú, bozky majú úplne inú príchuť, spoločne strávený čas nás nenapĺňa šťastím a vnútorným pokojom, ako by mal. Napĺňa nás strachom, podozreniami, paranojou, že raz od nás ten náš vyvolený odíde za niekým iným… Lebo on si nás nevymodlil. Je s nami, lebo sme to viac-menej tak nejako uhrali. 

flickr.com

A to ja nechcem.

Chcem v živote pokoj. Chcem sa v živote cítiť milovaná niekým, kto si ma vyberie nie preto, lebo nemal inú možnosť, ale preto, že som TO, čo naozaj chcel.

Preto sa prestávam snažiť. Prestávam bojovať, ozývať sa, rozosmievať ťa za každú cenu, aby si videl, aký je život so mnou skvelý. Zamyslela som sa totiž, kedy si sa podobne snažil ty. Pre mňa. A bolo to už veľmi dávno… Myslím, že som práve poznala chvíľu, kedy viac snaženie sa nemá zmysel.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
O tom, ako nás „láska“ dokáže zničiť...

Treba to nechať na život. Vyvinie sa to samo. Prirodzene. Či už sa naše cesty znovu stretnú, alebo sa cesta každého z nás pretne s niekým iným, som pripravená. Povedať dosť. Sama sebe. 

Neber to tak, že sa hnevám…

Nehnevám sa. Len už nemám v sebe toľko sily, aby som ňou mohla mrhať na niečo, čo práve teraz vyzerá ako poriadne slepá ulička. Bolí ma to. A ešte ako. Ale bolesť nie je vždy zlá. Občas len znamená zmenu. A zmena je to, čo potrebujem ako soľ.

grazia.fr

Potrebujem sa opäť nájsť, pretože som sa v tebe celá stratila. Potrebujem nájsť cestu, po ktorej som išla, kým som ťa spoznala. Momentálne potrebujem SEBA viac ako teba. 

Nechávam ťa ísť. A nechávam ísť seba.

Púšťam nás z väzenia, v ktorom sme sa akosi nechtiac ocitli. A viem, že je to to najlepšie, čo môžem práve teraz urobiť. Pretože ak sa snažíme príliš dlho zachraňovať niečo, čo nefunguje, v istom bode sa to zlomí, a čím viac zachraňujeme, tým viac to ničíme. A ja chcem, aby sme na seba mali pekné spomienky…

Cover photo by Giorgio Trovato on Unsplash

Facebook komentáre