Koľkí z nás sme už prehliadli nejakú tú stopku? Tentokrát však nemám na mysli stopky, ktoré nachádzame na cestách. Konkrétne tieto lemujú trochu iné cesty – cesty, po ktorých prechádzame po boku druhej osoby a práve ona je tou, ktorá dám svojím správaním najavo, že by sme mali zastaviť a prehodnotiť svoje ďalšie kroky. Veľakrát však tieto znamenia ignorujeme, zatvárame si pred nimi oči a slepo veríme, že samy od seba jednoducho zmiznú.

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré sa venujú práve týmto signálom. Varovaniam, ktoré sa skutočne neoplatí prehliadať. Veríme, že otvoria oči presne tým, ktorí ich už dlhšie pred varovnými signálmi vo vzťahoch privierajú.

… … … … …

Nie, žiarlivosť, príkazy a kontrolovanie skutočne nie sú znakom, že ťa miluje. Nie je to o tom, že by prehnanou „starostlivosťou“ dával najavo svoju lásku. Je to o tom, že nie je vyrovnaný – sám so sebou, so strachom, so svojimi komplexami, ktoré len skrýva za reči o skutočnej láske. Vieš, ten pravý ťa nikdy nebude kontrolovať, nebude ti nič zakazovať ani ťa konfrontovať otázkami, z ktorých ide strach. Pravá láska ti dá voľnosť. V rozhodnutiach, v živote a aj v láske samotnej. Pretože pravá láska si je istá sama sebou a tým, že nech urobíš akékoľvek rozhodnutie, nikdy jej nebude ublížené.

Nezabúdaj, prosím, na to, že máš milovaná pre to, aká si, a že láska nemá byť zámienkou k tomu, aby ťa niekto chcel zmeniť či pretvoriť na niekoho, kým v skutočnosti nie si.

Prosím, nikdy neignoruj žiadne problémy, ktoré sa vo vzťahu vyskytnú. Snaž sa ich riešiť hneď, ako ich zaznamenáš. Pretože ak niekomu ukážeš, že si ochotná tolerovať prvé sklamanie, čoskoro si pre teba pripraví ďalšie a ďalšie. 

Maj prosím, na pamäti, že ten, kto ťa nechce počúvať, nebude nikdy ochotný prehodnotiť svoje správanie voči tebe.

Dávaj si pozor, prosím. Obzvlášť vtedy, keď sa zaľúbiš. Viem, že zamilovať sa je skutočne krásny pocit, no stále nezabúdaj byť opatrná. Pretože niektorí ľudia nehľadajú lásku. Hľadajú pomoc. Hľadajú niekoho, kto prekryje ich samotu. Niekoho, na koho môžu hodiť časť svojich problémov, ak nie úplne všetky. Jednoducho sú medzi nami ľudia, ktorí kašlú na lásku. Jedinou ich prioritou je nájsť niekoho, kto ich zachráni pred nimi samotnými.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré dokazujú, že na každého z nás čaká skutočná láska

Nezáujem znamená nezáujem. Klamstvo znamená, že ti niekto klamať chcel. Ak ťa niekto sklamal, je to preto, že nič iné nevedel alebo nechcel urobiť. Tak už žiadne výhovorky, prosím. Už si to viac nekomplikuj. Je to jednoduché, veľmi jednoduché.

Často počúvam, ako sa dotyčný časom vo vzťahu zmenil. Pravdou však je, že on sa nezmenil vôbec. Ak raz budeš mať pocit, že sa ten druhý z ničoho nič zmenil, buď si istá, že on bol rovnaký aj predtým a jedinou, ktorá sa v tomto vzťahu zmenila, si ty. Nevidela si jeho správanie preto, že si dovtedy mala viac otvorené srdce ako oči.

Vždy, keď budeš počuť ďalšie prepáč, nezabúdaj na to, že pekné slová, by v tvojich nikdy nemali prekryť škaredé činy.

Keď sa budeš opäť pýtať, čo sa s vami stalo, a po stýkrát budeš hľadať ďalšie riešenia, ako túto lásku ešte môžeš zachrániť, spomeň si na to, že sú i vzťahy, v ktorých sa žena cíti milovaná. Také, v ktorých je muž oporou, v ktorých milujú obaja. Také, kde jedinou snahou z oboch strán je nezabudnúť na lásku a ďalej ju rozvíjať. A potom sa spýtaj, či ti to stále za stojí za to.

Ľudia ti neklamú preto, že by ťa pravdou nechceli zraniť. Klamú, pretože vedia, že ak by ti povedali pravdu, urobila by si kroky, pre ktoré by o teba prišli. 

Nikdy neodhadzuj vlastnú hrdosť pre človeka, ktorý ti zatiaľ nedokázal nič, len to, ako veľmi ťa vie sklamať.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre