Aj tento rok ste písali spolu s nami. V blogu nám pribudli stovky článkov a na Instagrame @vase_ulomky sa objavili desiatky citátov. Dnes sme sa rozhodli vybrať presne tie slová od vás, ktoré vás v roku 2022 inšpirovali najväčšmi. Zo srdca ďakujeme každému, kto s nami zdieľal svoje myšlienky. Pretože hoci to znie ako klišé, našou najväčšou inšpiráciou ste vždy boli a aj budete vy. Vaše príbehy, vaše komentáre, vaše myšlienky, ktoré nám posielate do súkromných správ. Bez vás by Úlomky ženy neboli domovom ani pre nás…

… … … … …

Je možné tú istú osobu milovať aj nenávidieť zároveň? Nemyslím si… V skutočnosti je to silná láska, ktorú zakrýva bolesť – sú za tým sklamania, nenaplnené ilúzie a predstavy. V skutočnosti ho stále miluješ a nenávidíš to, čo vďaka nemu cítiš. Nenávidíš dnešnú realitu s ním, so spomienkami na neho. Nie jeho… (Ivka B.)

Myslím na tých, v ktorých živote sa práve objavil niekto, na koho dlhé mesiace zabúdali. Niekto, koho milovali aj preklínali zároveň… Toto obdobie je totiž ťažkou skúškou vašej sebaúcty… (Jarka)

Láska je zvláštna… Buď spôsobí, že už viac nebudeš veriť nikomu, alebo ti ukáže, že začať znovu veriť nie je tak ťažké. Buď si pomyslíš, že pravá láska dnes už neexistuje, alebo ju budeš považovať za každodennú súčasť tvojho života. Buď ti vyčaruje úsmev na perách, alebo pre ňu preplačeš stovky nocí. A na oba prípady stačí iba jedna skúsenosť. Tak, prosím, vyberaj opatrne. (Lucka N.)

Tam, kde počúvaš: možno, asi, keby, raz… Nikdy nevkladaj slová „skutočný“ a „navždy“. (Laura L.)

Je smutné, že my ľudia stále čakáme na nejaké trpké ponaučenia. Tie najdôležitejšie veci totiž pochopíme, až keď nám život ukáže, aký je krehký. Až keď prídeme o zdravie. Až keď niekoho stratíme. Až keď sa pretne niečo, čo sa už nedá zlepiť, napraviť ani opraviť. o čo krajšie životy by sme mali, ak by sme stále dokázali oceniť, koľko šťastia máme… (Niky)

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty o životných ponaučeniach, na ktoré je každá žena právom hrdá

Život po nevydarenej láske by sa dal zhrnúť nasledovne… Je to čas, kedy samu seba skúšaš presvedčiť, že nie každý prichádza, aby ublížil. (Laura L.)

Keď sa dokážeš usmiať na svojho expartnera a úprimne mu praješ, aby bol šťastný… Vtedy si vyhrala a si pripravená začať znovu ľúbiť. (Janka B.)

Pravdou je, že každý z nás raz zistí, že dokáže žiť bez tých, ktorí sa rozhodli žiť bez neho. (Mery)

Ak ste obaja odhodlaní milovať a záleží vám na tom, aby to stále fungovalo, nezastaví váš nič. Nepríde nikto tretí, nezlomia váš žiadne životné okolnosti… Proste ak budete vedieť, že tento vzťah je vašou prioritou, neobjaví sa nič, čo by vás prinútilo rozmýšľať inak. (Anonym)

Sľúb si, že odteraz budeš myslieť už len na tých, ktorí ti dávajú dôkazy, že myslia na teba. (Martina)

Ozval by sa. Nezabudol by na tvoj sviatok. Prekvapil by ťa aj vtedy, kedy by si ho nečakala. Jeho slová by ladili so skutkami… Nie je na tom nič ťažké. Tak, prosím, prestaň čakať na ľudí, ktorí si chvíľami s tebou krátili čakanie na lepšiu príležitosť. (Laura L.)

Staň sa ženou, ktorá nemá čas nenávidieť tých, ktorí jej ublížili. Pretože sa zamiluje do ponaučení, čo s týmito osobami boli späté. (Alex)

… … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre