Verím na zázraky. Verím. Verím, že sa dejú každý deň, aj keď si to občas ani neuvedomujeme. Veď nakoniec celý náš život je jeden veľký zázrak… Vďaka tebe verím, že keď po niečom naozaj veľmi túžime a nevzdávame sa, tak sa zázraky naozaj dejú.

Verím aj na to, že keď niečo cítiš naozaj silno, keď sa tvoje srdce nedokáže vzdať, keď tvoj rozum by aj chcel, ale srdce je silnejšie… Tak verím, že vtedy sa to naozaj stane. Aj keď to nikto okolo teba nebude chápať.

Verím, že ozajstnú lásku rozoznáš len srdcom. Že keď sa opýtajú, prečo sa nevzdáš a prečo sa neschováš v náručí niekoho iného, tak nebudeš vedieť odpovedať. Keď sa opýtajú prečo miluješ niekoho, kto si tvoju lásku miestami ani nezaslúži, tak nebudeš vedieť odpovedať. A ani nebudeš musieť. Lebo nikto z nich nebude poznať ten pocit, ktorý máš pri ňom. To, čo cítiš, keď si s ním a keď ťa objíme. Nikto nepochopí, že niekedy jedno objatie znamená svet… Nikto. Iba ten, čo si to zažil.

Kto zažil lásku v nesprávnu chvíľu.

pinterest.com

Vtedy keď proste nebol čas, keď jediná vec, ktorú si mohla urobiť, bolo čakať.

A ty si čakala, ja som čakala… Lebo som vedela, že na konci sa dočkám… Lebo som si bola istá, že toto je iné. Že aj keď vždy tvrdím, že čakať na chlapa je blbosť, ale sú situácie, kedy cítiš, že musíš….

Sú situácie kedy nemôžeš len tak ísť ďalej, lebo by si musela oklamať vlastné srdce a to by som ja nikdy nedokázala …

A ja som sa dočkala. A ty si môj malý zázrak. Môj dôkaz toho, že srdce NIKDY neklame. Že aj keď si všetci naokolo budú myslieť, že si totálny blázon a jedine tvoje srdce ti bude veriť, tak máš nasledovať srdce.

Občas, keď sa ráno zobudím a ty ešte spíš, pozerám sa na teba ako na ten zázrak.Tak často som o tom snívala… Že raz budeš ty tá prvá vec, ktorú uvidím po prebudení. Že raz príde ten čas, kedy naozaj budeme môcť byť spolu. 

A je to už vyše roka, no niekedy sa mi zdá, že to bolo iba včera. Keď som ťa spoznala a keď som si potom uvedomila, že ty si ten blázon, na ktorého som tak dlho čakala. Že som odmietala každého a neskúšala jeden vzťah za druhým, ani keď sa každý okolo mňa zamilovával každý druhý deň. Že asi som sa rozhodla správne, keď som si povedala, že ja si počkám na toho, pri kom budem cítiť TO niečo.

Sama som netušila čo to je.

Ale dnes, keď ťa po celom dni objímem, tak viem presne, čo to je… Ten pocit, ktorý nevieš slovami opísať… Ten zázrak, na ktorý sa oplatí počkať, lebo to zažiješ len pri jednom človeku.

Ten zázrak, ktorý ťa zmení celú… A nie na silu, ale dobrovoľne sa mu podriadiš. Keď namiesto vysedávania na víne radšej navaríš večeru. Keď nepotrebuješ každý víkend párty, ale radšej zaspíš v jeho objatí. Sú to tie okamihy, kedy asi naozaj dospeješ. Nestratíš to dieťa v sebe, ale začneš brať život trošku vážnejšie.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pravého si "nevyrobíš"

Začneš si vážiť každodenné veci a začneš si vážiť prítomnosť ľudí. Budeš si vážiť aj jeho… Lebo vieš, aký je to pocit byť bez neho, ale budeš si vážiť aj samu seba, lebo keď to neurobíš ty, tak to nebude robiť nikto iný.

Vďaka tebe verím na zázraky.

pinterest.com

Vďaka tebe už viem, že niekedy sa stane, že mi nebude veriť nikto, že ma nikto nebude chápať. Že niekedy ani najlepší kamaráti nedokážu pochopiť, čo prežívame. A vďaka tebe som pochopila aj to, že je to v poriadku. Že občas musím zostať na chvíľu sama. Že možno je to skúška života, či je naša viera dosť silná. A ja som verila. Vždy som verila, že raz sa naozaj budem každé ráno prebúdzať pri tebe a že presne ty si ten, ktorý je pre mňa.

A všetka tá viera sa vyplatila. Všetky tie chvíle, kedy som si už myslela, že som sa naozaj zbláznila, keď ešte stále čakám, tak stáli za to…

A ja ti chcem poďakovať, že zvládaš všetko to, čo ja nie. Že aj keď sa mi často stane že nechápem samu seba, tak ty povieš, že je to v pohode.
Chcem sa ti poďakovať, že aj keď som občas až moc komplikovaná a aj keď ti skoro vždy zjem polovicu jedla, tak ty stále si…

cover photo: pexels.com

Facebook komentáre