Tak nespútaná. Schopná oddanosti, nekonečnej lásky, ale aj doživotnej nenávisti. Strávených nespočetné množstvo preplakaných nocí. A nasledujúce dni usmievajúc sa na ostatných, akoby nikdy nepoznala žiaľ. Akoby nikdy nebola ranená a ani nikým zranená. Spievajúc si v sprche, aj keď nikdy presne nepoznajúc celý text hranej piesne. Predierajúc sa húfom ľudí a nikdy nedávajúc najavo strach či akúkoľvek obavu. Robiac si hlavu ťažkou, v čom bude lepšie vyzerať a čo viac ukáže jej ženskosť. 

Týmito i mnoho ďalšími prívlastkami možno označiť len jednu osobu. A…. 

pinterest.com

Tou je žena

Žijúca naplno, energická aj napriek častej únave zo všetkého a všetkých. Naivná, ale taktiež plná nádejí v ešte lepší zajtrajšok. Atraktívna v akejkoľvek jej podobe. Či je ráno a či noc. Či si prechádza ťažkým a či ľahkým obdobím. Dokáže aj v tých najtemnejších časoch vstúpiť do miestnosti s hlavou nahor.

Nie je to len o tom, že sa snažíme skrývať všetko, čo sa vymyká normálu. Že sa snažíme nedať najavo, ako veľmi sme vo vnútri zlomené. Je to aj o tých slzách, ktoré nám mnohokrát i v spoločnosti druhých skĺznu po lícach. 

Je to o tom… Ukázať i našu zraniteľnosť

Aj napriek tomu, že by to niekto využil. Nehovoriac o tom, akej formy lásky sme schopné. Veľakrát to nemožno ani opísať a ani nijako vyjadriť. Tak rýchlo sa dokážeme do niekoho buchnúť a sme v tom až po uši. Nevedno, kde vtedy sú všetky naše zmysly a akékoľvek prípadné zmýšľanie.

Pohltia nás celé naše srdcia a len sťažka sme schopné im odporovať. Dávame toho tak veľa, až občas je to i nemožné. Napokon aj to nemožné premeníme v možné. Kvôli láske, kvôli i chvíľkovému poblázneniu strácame akékoľvek zábrany Nepomyslíme viac na nevydarené vzťahy, ktoré boli predtým, a kašleme na akékoľvek sľuby, aké sme si kedy dali. To je na tom to najfascinujúcejšie.

pinterest.sk

Sme schopné znova a znova ľúbiť

Nejedenkrát sme boli zranené. Nejedenkrát nám ublížil niekto, kto nám sľúbil, že to nikdy nespraví. A my sme mu proste verili, pretože aj napriek sklamaniam naďalej veríme iným. Veríme im, akoby našu dôveru nikto predtým nenarušil. 

A to je na nás ženách to najlepšie, ale i to najhoršie. Zakaždým sa ako keby otrasieme a keď za niekým zavrieme dvere, iným ich znova otvoríme. 

Povieme si veľakrát, že už nikdy nebudeme schopné takej lásky ako doposiaľ. No nikdy to tak nie je. Tá láska priam vyviera z nášho najhlbšieho vnútra. Mysliac si, že čím viac ranené budeme, tým menej sme schopné milovať. Naopak tým viac budeme dávať a napokon sa i dožadovať lásky. Budeme väčšmi prahnúť po jemných dotykoch, po dych vyrážajúcich bozkoch a po ďalšej možnosti ľúbiť a byť ľúbené.

A týmto jednoducho MY ženy sme

Nevedno, či existuje niekto, kto by nás úplne vedel definovať. Jeden by povedal, že sme tou najsilnejšou búrkou, ale taktiež niečím, čo po nej prichádza. Také ticho, pokoj i kľud. Závisí i od toho, v akej etape nášho života sa nám zjaví človek. Nevedno, či existuje i niečo silnejšie ako samotná žena. Nevedno, či existuje niekto, kto celé noci preplače, ale bude sa na svet i naďalej usmievať. 

Isté je len jedno. A to, že sme ženami. Milujúcimi stvoreniami, často najžiarlivejšími vrahyňami. No napokon najkrehkejším, ale i najsilnejším dielom v živote každého muža. Či si to priznajú a či nie. Odhliadnuc od rozdielnych názorov. Tak ako i oni sú určitou súčasťou nášho života, i my sme ich akousi súčasťou. Odmysliteľnou i neodmysliteľnou.

Autor: @patty.dvo

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zažila som lásku...

Coverphoto: Photo by Timur Romanov on Unsplash

Facebook komentáre