Neplánovala som ťa. Neplánovala som žiť a naučiť sa milovať. A predsa som tu, v tvojom meste, v krajine, ktorej jazyk ani neovládam. Dnes som ale pokojná, cítim sa bezpečne, pretože viem, že milujem a aj napriek tomu, že si odmalička organizujem život, tvoje objatie mi ponúka viac než celý svet, ktorý som doma dokázala získať. Viem, že sa snažíš, pretože náš domov chceš tvoriť najlepšie, ako vieš. Ver mi, snažiť sa budem aj ja, a to celý život.

Poznáš moje nedokonalosti i moje prednosti, a predsa mi ukazuješ len to najlepšie zo mňa. Si mužom, akého by som priala každej žene, pretože si mužom, ktorý mi v noci len tak zavolá len preto, aby si mi povedal, že som zvládla ťažký deň, že si hrdý, že ma máš, a že ma neskutočne miluješ. 

pinterest.com

Si mužom, ktorý so mnou zaspával každú noc, hoci si bol tisíc kilometrov odo mňa… 

Moje novoročné prianie bolo byť rok úplne slobodná, aj keď… Zničil si mi ho za za niekoľko týždňov, za čo som ti dnes nekonečne vďačná. Prečítal si si všetky moje články a videl si všetky moje maľby. Videl si moju vášeň pre vec a videl si môj smútok. 

Ostal si a pretrpel so mnou všetky moje hlúpe nálady. Sľúbil si mi vernosť a neskôr požiadal o moju ruku. Vieš, že ma poteší čokoláda a že autá rozoznávam podľa farieb. Vieš, že počas spánku mrmlem a zo spánku ťa prikrývam. 

Ak sú ľudia, ktorí nám ukážu to najlepšie z nás, sú to ľudia, ktorým na nás naozaj záleží… 

Vieš, nebolo to až tak dávno, keď som v noci pozerala na nebo počas noci padania hviezd a priala si, aby som našla to, čo som celý život hľadala. Muža, ktorého úsmev predstavoval celý môj svet.  Ja som to totiž hľadala len u nesprávnych mužov. 

Dnes už o čosi viac dôverujem životu a každej jednej ceste, ktorú mi život ponúkne. Viem, že tí, ktorí správni neboli, mi dali to najviac. Pretože kým by som ich nestretla, možno by som si na tebe každú jednu tú vec nevážila. Možno to, že mi ukážeš kúsok svojho sveta, možnosť poznať tvojich skvelých rodičov, venovať sa mi napriek tomu, že máš pred sebou ešte veľa povinností. 

pinterest.com

Dnes píšem naposledy, pretože môj úlomok sa dokázal zložiť späť tam, kde patril… 

Vďaka tomu správnemu, hoci ľavému. Chcela by som odkázať každej z nás to, čo sebe pred pár rokmi. 

Ak ťa miluje, nebude ti dávať zmiešané signály či pocit, že je to hra s egami.
Ak ti ukazuje to najhoršie z teba, nie si to celá ty.
Ak sa k tebe chová zle, odíď a daj do toho všetko, aby si sa nemusela obhliadať späť.
Ak dáš do toho 90% a on neustále len tých 10%, nikdy to nebude láska, ktorú si zaslúžiš.
A ak to na konci nájdeš, nikdy sa toho nevzdaj.

Autor: Natália Z.

Coverphoto: Photo by Charlie Howell on Unsplash

Facebook komentáre