Ver mi, keď ti poviem, že všetko bude lepšie. Ver mi, keď hovorím, že nič nebude také, aké je to dnes. Žiadny deň sa nebude opakovať. Ani ten najšťastnejší okamih nášho života nebude trvať dlhšie, hoci si to niekedy prajeme. A rovnako aj ten najsmutnejší deň sa raz skončí a vystrieda ho nový východ slnka. Ver mi…

Dievča, neboj sa toho, čo príde. Nemaj strach zo zajtrajšieho dňa, pretože to, čo cítiš dnes, je len dočasné. Tá prázdnota, ktorú nosíš v srdci, tu nie je navždy. Netvrdím, že tvoje srdce bude také, aké bývalo, lebo pravdou je, že už nikdy nebude ako predtým, avšak zahojí sa a naučí sa milovať znova…

unsplash.com

Zmeníš sa… 

Vieš, myslím si, že každá láska v našom živote nás v nejakom smere zmení, každá z nich nás niečo naučí, každá v nás zanechá ten pocit, ktorý sme mali, keď sme z nej žili. Zmení nás aj zistenie, že ani táto nie je tá posledná. 

Pretože aj keď si to nikto z nás nepraje, práve tieto lekcie nás učia, čo je to láska a čo zasa nie. Kedy to je skutočne skutočné a kedy to celé bola len hra. Práve tieto momenty nám ukazujú, že náš život bude plný všetkých emócií – tých dobrých aj zlých – a časom sa naučíš ich spracovať v tvoj prospech, nie vo večné utrpenie…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Aké to je vyrastať tam, kde jeden rodič chýba

Nič nie je nekonečné

Život je dlhý, plný prekvapení a nedáva nám často na výber. Vie brať od tých, ktorých si vyberie on sám, a jediné, čo môžeme my urobiť, je naučiť sa s tým žiť. Bolí to, keď odídu tí, ktorých sme milovali. Bolí vidieť, že sa niečo končí. Ale práve toto nás robí silnejšími ľuďmi. Sme silnejší ako predtým, než sa nám to všetko stalo. Až teraz rozumieme tomu, čo to znamená milovať a nikdy neprestať.

A noci, ktoré si preplakala, sa zmenia na ranné kávy, ktoré ti prinesú radosť z nového dňa, pretože toto je život… Za každý bolestivý moment, za každú prebdenú noc, ti na oplátku dá ráno, ktoré ti prinesie svetlo.

Nič nie je nekonečné a to je dobré

Nič netrvá navždy a nič nevieme určite. Nemôžeme vedieť, čo sa stane a čo zasa nie. Nemôžeme vedieť ani len to, kým sa staneme my. Nevidíme viac, ako nám dovolia naše oči.

No stále máme srdce, pocit a to, čo cítime, nám často povie oveľa viac, aj keď sa bojíme dôverovať nášmu vnútru viac než očiam, ktoré sa pritom nechajú tak jednoducho oklamať. 

A srdce nikdy neoklameš… 

Srdce buď miluje, alebo nie. Srdce buď cíti, alebo necíti nič. Srdce si pamätá pocit, nie tvár…

Coverphoto: Photo by Marcelo Matarazzo on Unsplash

Facebook komentáre