Mala by som jedno prianie… Je ním to, aby sme si my ženy viac verili. Nielen jedna druhej (čo by bolo tiež veľmi fajn), ale predovšetkým samy sebe. Skutočne si želám, aby sme nikdy nestratili dôveru v seba, vo svoje sily, v to, čo dokážeme. Pretože to, čo nám ubližuje, je nedostatočná viera v nás. Práve tá nás v drvivej väčšine prípadov pripúta k tým nesprávnym mužom, odradí od tých správnych rozhodnutí a uväzní v živote, ktorý sme nikdy žiť nechceli.

Ak si neveríš, znamená to, že prijímaš všetko, čo ti je poskytnuté, a prehliadaš pritom fakt, že mnoho vecí v tvojom živote môžeš zmeniť. Žena, ktorá si neverí, sa neodhodlá k prevratným rozhodnutiam, nikdy si včas neuvedomí, že tadiaľto jej cesta nevedia, nikdy si neobháji svoje názory, nikdy nikoho neupozorní, aby zmenil svoje správanie, a nikdy za nikým nezavrie dvere, pretože sa bude báť toho, čo nastane, keď na ňu doľahne samota. Neuverí, že si poradí aj sama, že nájde lásku k sebe, že si vybuduje svoje vlastné šťastie.

unsplash.com

Veriť si je predsa absolútny základ…

Začína sa to sebavedomím, pokračuje sebaláskou a plynulo prechádza do pocitov bezpečia, pokory či istoty. Nemusíš byť namyslená, aby si si verila. Veriť si môže aj ten najskromnejší človek. Veriť si, to nie je len o úspechoch, o kariére a o tom, ako sa žena prezentuje. To, či si niekto verí alebo neverí, sa premieta aj do tých najmenších a najužších zákutí jeho života. 

Ak si neveríš, nedáš zbohom mužovi, ktorý sa k tebe nespráva ako k žene jeho života.
Ak si neveríš, zostaneš aj v takej práci, kde ťa budú zdierať a nikdy ťa neocenia.
Ak si neveríš, nenájdeš v sebe silu povedať si, že už stačilo.
Ak si neveríš, jednoducho zostaneš tam, kde ťa život práve hodí, akceptuješ i také prejavy náklonnosti, (ne)lásky a priateľstva, ktoré si nezaslúžiš.
Ak si neveríš, nemáš veľa možností. Preto neveriť si znamená žiť život, v ktorom nič nevieš zmeniť. Neveriť si je proste hazard. Buď ti niečo vyjde, alebo nie a všetka zodpovednosť za tvoje šťastie je na cudzích pleciach.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Moje všetko nestačilo...

Milá žena, verím preto, že si budeš veriť…

Vždy. Dúfam, že sa nikdy nenecháš odradiť, znechutiť, zneistiť a priviesť tam, kam nepatríš. Aj keď by si mala byť ten najposlednejší človek, ktorý vieru v teba vo svojom srdci nájde. Verím, že nikdy nepodľahneš presvedčeniu, že niečo nedokážeš, že na niečo nemáš, že nie si dosť pekná, múdra, ambiciózna… Verím, že nikdy do svojej mysle nepustíš cudzie domnienky a predsudky, ktoré by ťa len poškodzovali.

unsplash.com

Som si istá, že tú vieru v seba v sebe máš. Len si na ňu časom zabudla, nechala si iných, aby ju v tebe potlačili a mnohým okolnostiam, ktoré ťa postretli, si dovolila, aby zmenili tvoj názor na teba. Nie je tvoja chyba. Je prirodzené, že sa pod tlakom okolia necháš sformovať. No vždy máš moc to zmeniť, na to, prosím, pamätaj.

Nikdy nie je neskoro uveriť v seba…

Verím, že v tých najťažších chvíľach nájdeš dôveru v seba. Že nebudeš hľadať záchranu v inom srdci, ale uveríš, že to tvoje ti na nový začiatok úplne stačí. Verím, že pochopíš, že každú bolesť možno vyliečiť a že nebudeš trvať na tom, aby všetko dopadlo podľa tvojich predstáv, pretože už budeš vedieť, že nech ťa postretne akýkoľvek koniec, ty sa s tým vyrovnáš a opäť nájdeš svoje šťastie.

Autor: Laura L.

Coverphoto: Photo by Gabi Hadiev on Unsplash

Facebook komentáre