Každá jedna z nás zažila veľa pádov a ešte viacej vzostupov. Každý jeden pád, ktorý nám uštedril ranu, nás niečím poučil. Milujeme bláznivo jedného chalana/muža. Nedokážeme si bez neho predstaviť život. Vtedy si uvedomíš, že tvoj život bol dovtedy úplne prázdny. Niečo ti v ňom chýbalo. Teraz si vďaka nemu prišla na to, čo to bolo… Láska.

Keď máš jeho, je všetko odrazu iné. 

Máš pocit, že spoznávaš ten farebnejší svet. Ale…!  Všetko netrvá večne, však? Príde za tebou niekto, kto ťa bude varovať pred ním. „Dávaj si pozor…!“ Po týchto slovách začneš byť stratená. Kladieš si stále tú istú otázku: „Veriť či neveriť?“ 

pinterest.com

Si jednoducho dievča, ktoré sa prvýkrát zamilovalo. To je v poriadku. Bohužiaľ, existujú rôzne typy chalanov. Je to ten, o ktorom sa rozpráva iba to zlé, ale ty si tá, ktorá v ňom vidí iba to dobré. Presne tak, ako sa to stáva aj v knihách. 

Zlý chlapec a dobré dievča… 

Nemali sa nikdy stretnúť, ale osud im to zariadil inak. Presne tak si sa cítila aj ty, keď si ho prvýkrát spoznala. Spoznala si iba jedného chalana, ktorý bol pre teba stredobodom vesmíru. Nemala si možnosť spoznať ešte niekoho iného. Preto práve on. 

Takto sú písané všetky knihy. Láske sa nedá odolať. Nedokážeš sa jej ubrániť. Raz keď príde, nejde len tak vymazať zo života. Vraví sa, že láska príde, keď to najmenej očakávaš. Je to tak? Ja tomu verím. Každý jeden z nás tam vonku má niekoho, koho musí raz spoznať. 

Preto aj pády musia byť súčasťou nášho života. 

Spoznala si prvého chalana. Zamilovala si sa. No netrvalo to dlho. Odrazu ti jedného pekného dňa príde správa. „Si fajn baba, ale necítim to isté, čo ty.“ Oči sa po prečítaní tých slov zaplnia slzami. Nečakala si to, že to príde. A od neho už vôbec. Preto je občas dobré nemyslieť len srdcom, ale zapojiť do toho aj rozum. Spoznala si jeho inú stránku. Ukázal ti, ako sa dá ľahko zamilovať. Odrazu to len vymazal a ty si zostala sama. Nič sa nedeje. Je to v poriadku. Musíš sa tomu postaviť a začať odznova. Bez neho. 

pinterest.com

Tvoj pád nie je prvý ani posledný. Nie si jediná, ktorej sa niečo také stalo. Veľa žien by dokázalo o niečom takom hovoriť aj celé hodiny. Každá si musíme prejsť tým pádom na dno, aby sme sa ešte silnejšie dokázali postaviť. Musíme stáť pevne nohami na zemi a nedovoliť už nikomu, aby nám riadil život.

Dám ti radu… 

Pozri sa ráno do zrkadla a povedz si, že si silná. Povedz si, že všetko, čo sa deje, sa deje z nejakého dôvodu. Dnešok je deň, ktorý ti zmení život. 

Možno práve dnes stretneš niekoho, kto ti ten tvoj život zmení. Nečakáš to, práve preto to je to najkrajšie, čo sa ti mohlo stať. Usmej sa na seba a buď pyšná, že si sa dokázala postaviť na nohy sama. Bez pomoci. Dokázala si niečo, na čo môžeš byť právom hrdá…

Autor: Sima

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nikdy nevieme, kedy to s nami láska myslí vážne

Coverphoto: Photo by TI NGUYEN on Unsplash

Facebook komentáre