On: „Nechcem byť slepý a nechcem byť ani hlúpy. Preto ti dám otázku. Čo to znamená, že ma miluješ viac ako len priateľa?“
Ona: „Raz si mi povedal, že láska nemá úrovne, a to je pravda. Ale má druhy a tých existuje niekoľko, vrátane lásky k priateľom. A mimo priateľstva vyrastá láska k človeku, vďaka ktorému sa cítime inak – živo, výnimočne, šťastne a bezpečne. Tak, že by sme dokázali spraviť čokoľvek na svete a máme pocit, že sme na správnom mieste. 

A ani o tom nepotrebujeme hovoriť, pretože to jednoducho tak cítime. No hlavne, ide o lásku, kde iba pomyslenie na to, že toho človeka môžeme stratiť nás na smrť vystraší, pretože náš život by už nebol taký ako predtým. A toto je moja láska k tebe. Toto je to, čo znamená, že ťa milujem viac ako len priateľa.“

pinterest.com

On:

„Chcem byť tvoj viac ako len priateľ. Ale musím si byť istý, že náš vzťah ti neublíži.“

Giovanni Barra povedal: „Láska je v našich rukách. Veľa bude závisieť od vonkajších okolností, ale to podstatné závisí len od nás.“ Keď som na tento citát natrafila niekde v spleti instagramových vyjadrení o živote a láske, zapísala som si ho na žltý papierik a vlepila do diára. 

Vo chvíľach, keď som sa musela rozhodnúť, či ešte vyčkať alebo sa pohnúť z miesta, bol mojím „mentálnym útočiskom.“ Neviem totiž, ako lepšie by sa dal popísať stav, kedy bez mihnutia oka hypnotizujete list papiera a snažíte sa prísť na to, ako to ten Barra vlastne myslel. 

Vytrvať? Vzdať sa? Keď sa vzdám, je to forma prehry alebo víťazstva? Čo môžem stratiť a čo vyhrať? Oľutujem to alebo si s odstupom času uvedomím, že to bolo správne rozhodnutie? 

pinterest.com

Veľa otázok, odpovede žiadne… 

V takýchto situáciách by som neraz uvítala stretnutie s čarodejnicou, ktorá pohladí svoju zázračnú guľu a povie mi, že sa nemám báť, lebo osud a hviezdy sú mi naklonené. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Raz sa tvoj pohľad na neho zmení...

Čarodejnica nikde, hviezdy nevykazovali známky nadprirodzenosti, a tak nastal čas zamyslieť sa nie nad citátom a nad tým, ako sa dá pochopiť, ale nad sebou. Nad vlastnými pocitmi. 

Nastal čas započúvať sa do hlasu vlastného srdca… 

Dať na vnútorný, takzvaný tretí zmysel. A ten mi dal len jednu odpoveď. Život proste bude taký, aký má byť. Nechaj veci plynúť, nesnaž sa za všetkým hľadať súvislosti a význam. Oni sa totiž nemusia vždy vyjaviť tak jasne. 

Ži prítomnosťou a veci rob najlepšie, ako vieš. Využi príležitosť a nenechaj sa zastrašiť neznámym. Netvrdím, že to bude vždy jednoduché. Niekedy si poplačeš a zabojuješ s úzkosťou. A možno dokonca padneš na dno svojich síl. No aj pád nadol je predsa len forma pohybu vpred. Všetko sa deje pre niečo. No hlavne nezabudni, že žiješ len raz. Tak daj životu šancu, aby sa stal nezabudnuteľným. 

A tak som sa pohla z miesta, aby vznikol rozhovor z úvodu môjho článku. Nie, nie je výmyslom, ale mojím vyznaním – našim novým začiatkom. Či šťastným? Neviem. Skúsim si to najskôr zažiť.

Autor: Simona

Coverphoto: Photo by Natalia Sobolivska on Unsplash

Facebook komentáre