Ak by bola súťaž, ktorá by spočívala v tom, koľko vydržím a koľko šancí som vo vzťahu ochotná ponúknuť, asi by som vyhrala. Nemala by som konkurenciu. Niekedy mám totiž pocit, že nemám dno. Padám stále hlbšie a keď si myslím, že je to už maximum, ukáže sa, že nie je.

Dala som ti už veľa šancí, ale ty si ich premárnil. S ľahkosťou si ich nechal odplávať alebo si ich vypustil do vzduchu. Akoby sa nič nedialo.

Dostal si prvú. Vtedy, keď som si myslela, že ešte nie som pripravená. Otvoril si mi srdce. Bola som ochotná dať ti ich toľko, o koľko len budeš žiadať. Rozdávala som ich zadarmo. Len tak, pretože som ťa milovala a zniesla som všetko len kvôli tomu, aby som ťa nestratila. Strácala som nádej, ale neustále som dúfala. A vždy, keď si si vyžiadal ďalšiu a po nej ďalšiu, som neváhala. Rozdala som sa. Úplne.

Dostal si šancu a ja som ukončila minulosť. Dostal si šancu byť súčasťou mojej budúcnosti. Dostal si šancu a ja som ti ukázala všetky moje jazvy. Dostal si šancu aj vtedy, keď sa mi už zdalo, že si ku mne iný ako na začiatku. Dostal si šancu, lebo som si hovorila, že toho máš veľa, a preto sa mi nevenuješ. Dostal si šancu, lebo som si povedala, že nikto nie je dokonalý a ja ťa budem milovať aj nedokonalého. Dostal si šancu, keď si mi nepísal a nedvíhal telefón. Dostal si šancu, aj keď som už vedela, že je v tom iná. Dostal si šancu, lebo som chcela byť jediná.

Dnes ti už nemám čo dať. Vyčerpal si ich všetky. Nezostala ani jedna. 

Niekto hovorí, že nebo je limit. Ja si myslím, že limit sme my. V tvojom živote sa deje len to, čo dovolíš, aby sa dialo. Ľudia sa s tebou hrajú iba dovtedy, kým im to ty sama dovolíš. A šancí majú toľko, koľko im ty sama pridelíš. Ani o jednu viac. Môžeš ich rozdávať, môžeš mnoho vecí prehliadať, môžeš sa tváriť, že je všetko v poriadku. Samú seba však neoklameš. Ak si niekto neváži, koľko šancí si mu darovala, nezaslúži si ešte jednu poslednú. Ak o teba reálne stojí, jedna šanca mu bude stačiť a nebude potrebovať žiadny reparát.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď ťa žena potrebuje, ale nemiluje...

coverfoto: thoughtcatalog.com, foto:tumblr.com

Facebook komentáre