Spočiatku som mala veľmi otázok a pýtala som sa, kde som urobila chybu. Chcela som ťa späť a pri pomyslení na to, že je to definitívne, som sa rozplakala. Stále som dúfala, že to bol len žart alebo že si si potreboval iba vyčistiť hlavu a prísť na iné myšlienky. Prijať skutočnosť, že sa už k sebe nikdy nevrátime, som odmietala. Teraz ľutujem mnohé skutky, ktoré som urobila. Podliezala som tým vlastnú hrdosť, viem, a mala som akceptovať tvoje rozhodnutie ihneď.

Kto z nášho života odíde, jednoducho odísť mal. Teraz to už viem. Možno si tam nikdy nemal mať miesto, pretože takto spätne vidím, že to ani nebol vzťah. Tebe to vyhovovalo, chcel si len niekoho, s kým stráviš voľný čas. A možno si mal byť v mojom živote iba na chvíľu a potom odísť.

Vraví sa, že každá skúsenosť nás niekam posunie…

pinterest.com

Musím uznať, že je to pravda. Už sa na svet dívam trochu inak ako kedysi a som presvedčená, že v budúcnosti budem viac pozorovať muža, do ktorého sa bezhlavo zamilujem. Už viac nebudem veriť, že ak milujem ja, zákonite to isté musí cítiť aj ten druhý. Budem si dávať pozor, aby som nevhupla do vzťahu, v ktorom nebudem cítiť istotu. A možno je to nemožné, ale budem sa snažiť, aby všetko, čo budem cítiť, vychádzalo zo mňa postupne. Teba som milovala príliš… a hlavne príliš skoro.

Možno som teraz len veľmi pragmatická a opäť sa novým vzťahom nechám zvalcovať. Viem si predstaviť, že sa niekto po prečítaní týchto slov dobre zasmial a povedal si, že realita bude úplne iná. Netvrdím, že to bude tak, ako som napísala. Ale aspoň sa o to pokúsim. Myslím, že nič viac urobiť nemôžem.

Viem, že to, čo sa stalo, sa malo stať.

A že všetko je tak, ako má byť. Nie som si ešte istá, či by som nebola radšej, ak by si sa v mojom živote nikdy neukázal, pretože stále, aj napriek všetkému, si pre mňa dosť bolestivou spomienkou. Nechápem, ako niekto môže len tak vedome niekoho zraniť, a desí ma to, že je takých ľudí určite viac… Možno ich ešte zopár stretnem a zoberú mi chuť milovať znova a znova. Ale snažím sa z toho aspoň poučiť. Teraz, v mojej situácii, mi ani nič iné neostáva.

pinterest.com

Nahováram si, že by som po čase aj ja sama prišla na to, že toto nie je to, čo od života chcem. Chcela som viac aj predtým, no ak by si to neukončil ty, po istom čase by ma to, že to medzi nami nie je ideálne, zraňovalo oveľa viac, ako to, že už medzi nami nie je nič. Motala by som sa v bludnom kruhu a snažila sa len zbytočne zachraňovať niečo, čo sa zachrániť nedá.

Neviem, či som za túto lekciu vďačná, ale otvoril si mi oči…

To je na tom celom to pozitívne. A tak by sme všetci mali vnímať všetko, čo sa nám stane. Mali by sme zo života vyťažiť čo najviac, aj keď sa nám práve nedarí tak, ako by sme si želali. Možno raz vďaka tebe budem vedieť viac oceniť lásku muža, ktorý ma skutočne bude milovať. Viem, že si sa mi mal pripliesť do života, a skutočný dôvod nájdem až neskôr…

Autor: Marianna Černíková

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Naposledy...

Coverphoto: Photo by Bogdan Glisik on Unsplash

Facebook komentáre