Neboj sa, dobre poznám tie dni, keď ti nečakané okolnosti pokazia plány. Keď máš pocit, že sa celý svet spriahol proti tebe. Keď naozaj nič nevychádza ako by malo a šťastie si z tvojho života vzalo dovolenku. Poznám dni, keď jediné, vďaka čomu sa držím na nohách, je káva a zúfalo si želám vrátiť sa do postele a prespať celý ten príšerný deň.

A potom sú tu dni ešte horšie, kedy ma stretávajú situácie také neuveriteľné,  že sa dokážem len nechápavo pozrieť do neba s výrazom á la ,,čo to má byť”? Presne tie dni, keď sa v mojom živote dejú zásadné veci. Keď sa zrazu mení to, na čo som zvyknutá. A práve najdôležitejšie udalosti prichádzajú nečakane. Napriek tomu by som si zo svojho života niekedy rada vzala dovolenku.

pinterest.com

Časom som sa naučila, že taký život jednoducho je. Stále sa budú diať neočakávané veci. Zas a znova sa dostanem do neuveriteľných situácií a občas budem taká zúfalá, že sa budem iba smiať nad tým chaosom pripomínajúcim môj život. Občas sa zachovám tak, že sa v tej chvíli sama nespoznám. Občas prestanem premýšľať, pretože sa nechám uniesť prítomnosťou. A občas sa musím nasilu usmievať, hoci v duchu nadávam tak, že ten, kto by vedel čítať myšlienky by sa určite začervenal.

Viem, že nie je vždy jednoduché vychádzať s ľuďmi v okolí. Niekedy máš pocit, že si ich stretla len preto, aby skúšali tvoju trpezlivosť. Niekedy si nerozumieš ani s najbližšími. Je to možno preto, že sa cítiš stratená, zmätená, pretože sa v tvojom živote stalo niečo, s čím sa nevieš hneď vyrovnať. Ale každý z nás je občas stratený. Každý sa z času na čas cíti nepochopený. Osamelý. Nešťastný.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Verím v šťastný život

Život sa s nami nehrá. Zdá sa nespravodlivý a krutý. Niekedy nepomôže iné, iba povedať si -,,to sa stáva”- nadýchnuť sa a spraviť krok vpred. Pretože život sa skladá z malých dielikov ako stavebnica. Všetky do seba zapadajú, hoci sa to na prvý pohľad nezdá. Každý dielik stavebnice života znamená jeden deň, jednu dôležitú chvíľu, ktorá nadväzuje na tú ďalšiu.

pinterest.com

Život prináša množstvo krásnych maličkostí a okamihov, na ktoré nezabudneme. Hodnotu tých najsilnejších okamihov si uvedomíme až potom, čo ich prežijeme. Až vtedy, keď sa stanú našimi spomienkami. Preto sa snažme prežiť každú sekundu života čo najlepšie. Venujme pozornosť detailom, ktoré číhajú na každom kroku. K životu predsa patria dobré, ale aj zlé veci. Okamihy, ktoré nás zrania, aj tie, ktoré potešia našu dušu. Existujú obdobia, v ktorých prevládajú príjemné okamihy a naopak. Lenže práve taký je život.

Nie je pravda, že ti nič nevychádza a že sa ti nedarí. Ak je to tak dnes, tak zajtra bude lepšie. Nezabudni, že aj negatívne udalosti ťa môžu posilniť. Tak ako noc strieda deň a dážď strieda slnko.

Takže, keď nabudúce budeš zapíjať cigaretu kávou a premýšľať, aký nespravodlivý je život, spomeň si, že život ti dnes priniesol ťažkú skúšku, aby si si zajtra mohla o to viac vychutnať víťazstvo.

coverphoto: Photo by Ömürden Cengiz on Unsplash

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

 

Facebook komentáre