Pamätáš sa na deň, kedy ste sa prvýkrát stretli? A možno si na ten prvý nespomenieš, ale pri tom mene si spomenieš na všetko, čo si s tým človekom každú chvíľu prežívala. Dokonca si spomenieš aj na to, aký ubolený a utrápený bol tvoj život predtým, ako prišla možnosť spoznať tohto človeka. Neverili ste ľuďom, pred každým ste mali strach otvoriť svoje srdce a podeliť sa s niekým o svoje trápenie, ale aj radosť…

Pamätáš sa aj na to, ako všetci ľudia okolo vás boli výrazne proti vášmu priateľstvu. Stále sa našla osoba, ktorá to chcela prekaziť, ale vždy ste tomu chceli dať šancu aj napriek neprajníkom, pretože ste nevideli nikoho iného iba vás a vášho kamaráta.

Na začiatku vašej cesty za novým priateľstvom bolo mnoho prekážok, no vy ste ich dokázali prejsť bez výrazných problémov.

pinterest.com

Vaša cesta bola kľukatá, ale vy ste ju zvládli a dostali ste za to výhru. Výhru v podobe človeka, na ktorého sa môžete 24 hodín denne obrátiť. Je to človek, ktorý vám je viac ako brat či sestra, a pritom to nie je žiadna rodina. Toto je ten človek, ktorého ste už dávno v živote hľadali.

Ťažko sa hľadá osoba, ktorá vás chápe, motivuje, uľahčuje každý jeden deň a nič za to nepotrebuje, iba jedno… Vašu dôveru a ostatné príde časom. Pokiaľ máš takého človeka vo svojom živote, si naozaj šťastný.

Ako kráčate svojou cestou, začínate sa viac spoznávať. Spoznávate vaše silné a slabé miesta, rozprávate sa často, dokážete prijať s tým človekom aj jeho minulosť, pretože veríte, že tá stará osoba, ktorá tu pred vami už nestojí, sa nikdy nevráti. Rešpektujete svoje chyby, lebo nikto nie je dokonalý. Ako už poznáte svoje nálady, pocity aj myšlienky, zrazu zistíte pri pohľade na úsmev toho človeka, čo presne vystihuje…

Áno, je to zvláštne, ale nie každý úsmev znamená to isté…

Pri pohľade do očí vycítite, kedy je ten človek šťastný, kedy sa mu chce plakať, a jediné, čo potrebuje, ste vy. Ľudia ti stále vraveli, že príde ten lepší človek ako tí pred ním, ale vy ste neverili, a keď už tu bol, tvoje pochybnosti sa vyvrátili.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Rozhodnúť sa

No ale ako to už býva, ak máš niečo lepšie ako iní ľudia, začnú ti to závidieť a šíriť klebety, aby sa vaše priateľstvo rozdelilo. Avšak vy si stále vravíte, že vás nikto a nič nerozdelí.

Cesta tohto priateľstva, aby sa dostalo až na rebríček tých najlepších, nebola tak ľahká, aby ju závisť zo strany neprajníkov mohla poraziť a odlúčiť týchto šťastných ľudí.

Trávite spolu všetok čas, ktorý máte, zdieľate spolu každú vec, ktorá sa vám počas dňa prihodí, ale ani jeden z vás netušil, že toto priateľstvo raz postihne kríza.

No, bohužiaľ, tento deň prísť musel, nie každá rozprávka má šťastný koniec a patrí tam i tá vaša…

Hoci si praješ, aby sa to nikdy neskončilo, niečo tam už nie je také ako kedysi. Behom jedného dňa sa všetko zmenilo, ale zamýšľaš sa nad tým, hľadáš odpoveď, no zjavne je niekde ukrytá.

Už sa viac nemáte radi?
Alebo nedoprajete šťastie jeden druhému?

pinterest.com

Otázok a odpovedí by mohlo byť milión. Váš kontakt sa pomaly, ale určite prerušuje. Nemáte si čo povedať, poriadne ani čo napísať, lebo vaše rozhovory vedú k hádke, ale aj naďalej to stále nazývate priateľstvom.

No ty dobre vieš, že priateľstvo neznamená trápenie, ale radosť.

Vieš, kedy sa to úplne zrúti? Keď sú tomu človeku prednejší priatelia a niekedy to bol práve večer s tebou. Prestanete sa úplne rozprávať, neviete sa poriadne na seba pozrieť a ak áno, tak pri pohľade sú v očiach slzy a ty celý čas čakáš na obyčajné prepáč.

Nenahováraš si, že príde niekto lepší ako bol ten človek, aj keď si zranený a chceš mu to dať vyžrať, dobre vieš, že keď znova tvojmu srdcu zaklope na dvierka, ty mu ich s náručou otvoríš, pretože príbeh, ktorý sa medzi vami odohral, nie je na zabudnutie.

A možno aj keď to priateľstvo nebude ako kedysi, tým človekom nepohŕdaj, navždy si to zapamätaj a váž!

Autor: Michaela Segedyová

Coverphoto: Photo by bruce mars from Pexels

Facebook komentáre