Vraj som prestala milovať. Vraj som ja bola tou, ktorá to celé pokazila a bohvie, čo všetko za tým bolo… Či ma odlákal niekto iný, alebo som sa jedného dňa len zle vyspala a povedala si, že nie si pre mňa dosť dobrý… Toto som sa dopočula a úprimne? Trochu to mnou otriaslo, aj keď som si myslela, že som sa cez náš vzťah už dávno preniesla. Čiastočne je to aj pravda… Preniesla som sa. Ale dotklo sa ma, že zatiaľ čo ja som sa potichu vyrovnávala s bolesťou, ty si o tom nemal ani len poňatia.

Opäť si mi dokázal, že ty a ja sme nikdy neboli my. Boli sme dva odlišné svety existujúce vedľa seba, niekedy s väčším a niekedy menším porozumením. No nikdy sme boli spolu… Inak by si vedel, že mi ubližuješ. A vlastne… Inak by si mi vôbec neubližoval.

unsplash.com

Môžeš mi veriť, že by som nikdy nestrácala toľko času s niekým, koho úprimne nemilujem…

Nepatrím medzi ľudí, ktorí v druhých hľadajú seba. Nemám za potreby predstierať niečo, čo nie je skutočné. Nikdy nebolo mojím snom tráviť čas s mužom, ku ktorému nič necítim. Naozaj nie som tou, ktorá sa bojí samoty natoľko, že „vezme hocičo“, čo jej práve život poskytne.

Ja som ti verila… Verila som nám, nášmu vzťahu, našej budúcnosti. Všetkému, čo s ňou bolo späté. Verila som láske, ktorú som cítila, pretože také my ženy sme. Dokážeme príliš dlho prehliadať bolesť, ktorá láskou vzniká.

Buď si preto istý, že žiadna žena neprestane milovať len tak.

unsplash.com

Takže…

Vieš, čo bolo kameňom úrazu? Neistota. Dookola sa opakujúce situácie, ktoré ma boleli. Chvíle, kedy som sa cítila neuveriteľne osamelá. To, že som si tisíckrát povedala, že ma už viac nedokážeš zraniť, a predsa sa tak stalo. Tak, prosím, nehovor, že som ťa prestala milovať. Pretože som ťa milovala stále. Len si ma doviedol k rozhodnutiu, že hoci k tebe niečo cítim, bude mi lepšie bez teba…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zaslúžiš si lásku aj v zlých dňoch

Stále som ťa milovala. Aj keď sa pozerala na to, ako ty nemiluješ mňa. Milovala som aj v momentoch, kedy som sa pýtala, či mi stojí za to trápiť sa. Príliš dlho láska prevažovala misky váh a víťazila nad sebaúctou. Milovala som ťa aj vtedy, keď som sa rozhodla odísť. A ver či nie… Aj dlho potom, ako sme sa naposledy videli. Len som tej láske už prestávala veriť. Prestala som sa na ňu hnevať. Nechala som ju doznieť dúfajúc, že raz ma úplne prebolíš.

Coverphoto: Photo by SHAYAN rti on Unsplash

Facebook komentáre