Myslíš, že existuje správny čas a nesprávny čas? Myslíš, že je naozaj pravda, že niekedy niekto príde v nevhodnú chvíľu a jednoducho musí odísť, lebo ešte nie si „ready“?

Myslím, že áno.

Myslím, že všetko má svoj čas. Všetko sa stane práve vtedy, v tom momente, kedy sa to stať má a kedy sme na to všetko, čo nás čaká, dostatočne pripravení. Nič sa nemôže stať skôr alebo neskôr. A myslím, že toto je pravidlo života, ktoré sa veľmi ťažko prijíma. Hlavne keď si ako ja, človek, ktorý chce všetko hneď, z večera na ráno. Môžem ti však garantovať, že život ťa naučí trpezlivosti. Život ťa naučí a ukáže ti veľa vecí, ktoré aj keď nebudeš chcieť, ale budeš musieť prijať.

weheartit.com

Niekedy ti daruje človeka a ukáže ti, aké by to mohlo byť všetko dokonalé. Presne také, ako si si to vysnívala...potom ti dá prvú skúšku a ty samozrejme, mladá, neskúsená, pohoríš na plnej čiare a rozprávke je koniec a jediné čo ti ostatne sú oči pre plač.

Preklínaš život, lebo ti vzal to, o čom si si myslela, že bude tvoje navždy. Až časom však zistíš, že nikto a nič ti nepatrí a to čo má byť tvojou súčasťou, nikdy naozaj neodíde. Preklínaš svoj život, lebo nie je dokonalý. Lebo nie je ako tie krásne obrázky na Instagrame a tak veľmi by si chcela prežívať to isté ako tie falošné baby na fotkách.

Časom si však uvedomíš aj to, že nič z toho nie je pravda a že život je len taký, akým si ho spravíš ty sama a že máš vždy na výber. Môžeš sedieť na zemi a ľutovať sa, alebo sa môžeš postaviť a ísť za tým čo naozaj chceš.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Na lásku bolo príliš skoro

Občas budeš zmätená. Presne vtedy, keď sa rozhodneš nasledovať svoje sny a ísť za tým, čo naozaj chceš a zistíš, že ľudia okolo teba budú len krútiť hlavami a nebudú rozumieť ani z polovice tomu, čo práve robíš. Nebudú chápať, prečo čakáš na niekoho, kto sa raz rozhodol odísť.

weheartit.com

Nebudú chápať ani to, prečo si tak strašne veríš a prečo si stále vyberáš cesty, ktoré sa často vymknú normálu. Prečo máš odvahu mať tak veľké sny? Prečo si musíš robiť všetko po svojom a prečo nedáš na ich rady?…veď oni si to všetko “prežili”…

A potom pochopíš, že ťa nemusia chápať. Potom začneš konečne chápať samu seba a zistíš, že je to oveľa dôležitejšie ako to, či ťa chápu iní. Zistíš, že všetok ten čas strávený osamote bol na niečo dobrý. Bol dobrý na to, aby si sa naučila byť sama.

Byť šťastná sama so sebou. Ísť na kávu sama a nemať z toho blbý pocit.
Naučila si sa, že nemusíš mať okolo seba stále niekoho a že to stále nebude znamenať, že si opustená.

Naučila si sa mať rada a to je to najdôležitejšie, lebo presne v tom momente, ako sa naučíš milovať svoj život a byť vďačná za všetko to dobré, čo v ňom máš, presne vtedy ti život vráti TO, čo ti niekedy zobral, lebo si ešte nebola pripravená….

cover photo: pexels.com

Naša nová kniha je už dostupná v predpredaji priamo TU.

Titul vychádza 9.3.2018

Facebook komentáre