Nemyslím si, že som jediná, ktorej sa to stalo.. Každá z nás určite zažila tú situáciu, kedy nevedela ako ďalej.. Či zostať pri niekom, kto nás nedrží, ale ani nás nepúšťa.. Pripútal si ťa k sebe takým tým zvláštnym spôsobom, že nerozumieš tomu, kedy sa to stalo.. Kedy si sa do toho zamotala natoľko, že nevieš ako z toho von.. Jeden veľký bludný kruh, kedy sa opakujú totožné situácie.. A ty stále rozmýšľaš koľko toho ešte zvládneš?

Čo ti má tento vzťah dať? Čo ťa má naučiť? Hľadáš chyby v sebe, spochybňuješ sa… A už toľkokrát si si povedala, že stačilo, že nie si žiadna handrová bábika, s ktorou bude niekto zametať.. Že sa všetko bude točiť len okolo neho.. Že tu už nebudeš, keď si opäť po čase spomenie, že existuješ..

pinterest.com

Lenže on sa vždy vráti ako bumerang, keď si ty už odhodlaná to skončiť a povedať mu zbohom.. Akoby mal radar niekde v hlave, akoby vedel, že sa chceš konečne odpútať, lenže on sa práve v tom momente ozve. V momente, keď si ešte zraniteľná a nie dostatočne silná na to, aby si ho nechala len tak ľahko ísť.. Práve vtedy sa správa presne tak, že sa ti z neho zamotá hlava ako po prvýkrát a podlomia sa ti kolená zas a znova..

A ty vieš, že zďaleka nič nekončí..

Že si opäť do toho spadla a topíš sa v tom znova a znova.. Uvedomuješ si, že ubližuješ sama sebe, ale túžba po ňom, po jeho blízkosti je oveľa väčšia.. A vtedy vieš, že strácaš samú seba, svoju slobodu, pretože ti na ňom záleží viac ako na sebe samej..

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Chýbaš mi

Ale dievča, skús nájsť silu niekde tam vo svojom vnútri.. Každá jedna ju má.. A zabojuj za seba.. Ak ťa nerobí šťastnou a viac ti úsmev z tváre berie, ako dáva, nie je to ten, ktorý by za to stál.. Ak si mu už toľkokrát odpustila jeho nevhodné správanie voči tebe a on stále neurobil nič, aby to zmenil, utekaj od neho najrýchlejšie ako sa to len dá..

Neboj sa stratiť jeho, je to oveľa lepšie ako stratiť samú seba.. Možno si uvedomí, čo všetko si pre neho robila práve v momente, keď o teba príde.. A keď nie, tak za to určite nestál a príde niekto oveľa lepší, ver mi.. A ver, že ja ti ten pocit prajem.. Cítiť to, ako niekomu na tebe skutočne záleží je neopísateľné..

Preto prosím, buď dosť silná na to, aby si nechala ísť toho, ktorého nemôžeš nútiť, aby s tebou bol.. Pozbieraj v sebe silu zo všetkej tej bolesti, ktorú ti spôsobil, aby si vytrvala v tom boji, ktorý v sebe nosíš.. Aby si opäť bola ty na prvom mieste a sama uvidíš, aké pekné veci sa ti v živote začnú diať. A akú úžasnú osobu si k sebe pritiahneš, keď vydržíš byť silná..

AUTOR: Michaela Cocherová

coverphoto: Photo by Velizar Ivanov on Unsplash

Facebook komentáre