To čo si ty spôsobil v mojej hlave a v mojom srdci, sa ešte nikomu nepodarilo. A to ťa robí takým výnimočným. Páči sa ti to? Dvíha to tvoje ego? Či nebodaj aj niečo iné? Predpokladám… Povedz mi, ako sa cítiš. Si pripravený zlomiť mi srdce? Motať mi hlavu, na to si veľmi dobre pripravený. Avšak keď ti to ja dovolím, je to moja chyba. Niektorí muži či skôr chlapci si radi budujú svoje ego na ženách. Rozprávajú im tie najkrajšie slová, ktoré poznajú. Rozprávajú o tom, ako vám nechcú zlomiť srdce, ako nechcú vzťah, ale tak moc ich priťahujete.

Ale tak radi by vás držali v objatí. Krásne slová a tak krásne sa počúvajú. To vieš len ty, musím uznať, a uvedomuješ si aj, že to, ako sa ty zaujímaš len o seba, mne ubližuje? Neuvedomuješ, nezaujíma ťa to. 

pinterest.com

Som ďalšia z tých naivných a hlúpych. Ale to si na omyle! Ja som ťa prekukla už dávno. Dospela som na tvoje slová. Prerástla ich. Ja nie som hlúpe dievčatko, za ktoré ma zjavne máš. Nezaujímajú ma tvoje slová, tvoje výhovorky, ty. 

A teraz klamem seba… 

Snažím sa cítiť silná, lebo aj som. Priznávam si tvoje správanie, priznávam si svoje city. A tak ako som si myslela, že to, čo som k tebe cítila, bola láska, si teraz uvedomujem, že to bola len nádej. Že som sa chcela niekoho držať tak nejako podobne ako ty. 

Vieš, prečo tieto slová? Lebo ako dni idú, tak z teba triezviem. Keď sa ozveš, si ako alkohol či droga do mojich žíl. Pár dní sa cítim skvele, úžasne, omámene. Ale ako dni idú ďalej a ty sa odmlčíš, tak moje skvelé, úžasné dni sa menia na tie s abstinenčnými príznakmi. 

Začínaš mi chýbaš, začínam ťa vyhľadávať, začínam o tebe snívať. Kedysi som takto fungovala a stačilo mi to. Bola som šťastná z toho, čo mám. Avšak moje šťastie sa zmenilo. Potrebujem odvykačku… Od teba. 

pinterest.com

Zmenilo sa to na posadnutosť… 

Nie tak posadnutosť tebou, ako na tými pocitmi, čo si mi dával. A ako triezviem, uvedomujem si, že si nebol láskou. Láska toto s človekom nerobí. A hlavne sa nespráva ako ty. Uvedomuješ si, že ťa karma dobehne? Uvedomuješ si, čo si spôsobil? Nepredpokladám. 

Ak ti zajtra prestanem odpisovať, ak sa z tvojho života vytratím, všimneš si to? Samozrejme. Lebo momentálne som tvoja zábavka v týchto časoch. Ale ty ma dokážeš rýchlo nahradiť, ako si to urobil aj tie roky predtým. 

Tak ako to robíš stále a dookola… 

Keď sa ti naskytne niekto lepší, ideš za ňou. A keď si sám, tak som dobrá aj ja. Myslíš si, že to neviem? Že to nevidím? Tak to si potom hlúpy ty, ak si myslíš, že my ženy nevieme, ako premýšľajú muži. Nevieme nad čím, avšak vieme ako. Za tie roky, čo som ti venovala môj čas, som si vždy hovorila, že už si iný. Starší a snáď aj rozumnejší. 

Ale tak veľmi sa mýlim, no stále nedokážem nad tebou zlomiť palicu. Asi preto, lebo ťa už poznám roky. Vždy si bol mojou slabosťou. Bol si niekto, kto v mojom živote nebol, ale pritom tam bol stále. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Odišiel si vlastne?

Kedykoľvek počujem len tvoje meno, môj svet sa zastaví, stíchne a ja len počúvam, čo bude nasledovať. Kedykoľvek by si sa chcel rozprávať, ja by som tu bola. Kľudne aj do štvrtej rána. Si ako môj tieň. Tmavý, sledujúci ma. 

pinterest.com

A to sa nezmenilo… 

Stále ním si. Len neviem, či ty sleduješ mňa. Skôr je to naopak. Teba nezaujímam ja. Teba zaujíma len jedno – to, čo ti viem ponúknuť. Viem ťa vypočuť, viem ťa pochváliť, viem ťa podporiť a ešte by som vedela pár vecí… 

A tie ťa zaujímajú. Ty sa zaujímaš o mňa ako o objekt, ja som sa zaujímala o teba ako o človeka. Už sa o teba nechcem zaujímať. Už nechcem byť tá, ktorej píšeš, keď sa nudíš. Je načase neodpísať ti, keď napíšeš. Nereagovať. Stratiť sa. Ale ako vymazať tú slabosť k tebe? Je to vôbec možné? 

Človek dokáže prestať fajčiť, dokáže prestať piť, ale toto je iné. Lebo to nezáleží len odo mňa. Neverím, že je možné vyliečiť sa z mojej slabosti k tebe. 

Myslela som si, že si iný, že si niečo viac, avšak si omnoho menej ako tí pred tebou… 

Ale ani ja nie som o nič lepšia. Keďže som toto všetko tolerovala a hrala s tebou túto hru, ktorá mi prerástla cez hlavu a stala sa nekontrolovateľnou. Keď som si povedala, že do toho pôjdem, bola som si vedomá všetkých možností, ktoré môžu prísť, aj tie, kedy to začnem vnímať inak.

Avšak som verila a aj naďalej verím, že akonáhle skončí táto karanténa a ty budeš zase vo svojich starých koľajach, tak si rýchlo nájdeš náhradu a mňa jednoducho vypustíš. Nájdeš si svoju zábavku, svoje kamarátky, ja budem len „záloha“ a možno i pokušenie. Lebo každého lákajú veci, ktoré ešte nemal. Ale nie som až tak dôležitá, aby si na mňa nezabudol. Tak nejako to musím urobiť aj ja. Ty zabudneš, ja vytriezviem. 

pinterest.com

A ak pocítiš deficit čohokoľvek, spomenieš si… Veď na to som dobrá, nie? 

Všetci vieme, že akokoľvek sú moje slová silné a akokoľvek som odhodlaná začať s odvykačkou, tak to nejde tak ľahko, ak vôbec… Lenže sa nemôžem vzdávať a musím veriť, že jedného dňa sa ráno prebudím a už ťa nebudem viac potrebovať. Ale všetko chce čas a na to dobré sa oplatí čakať. 

Len ešte stále netuším, či to dobré je život s tebou, či bez teba. Ale to sa dozviem až časom. Tak či onak, to bude „to“ dobré. A ktovie… Ako sa moja slabosť zmení, či sa zmeníš ty alebo ja. Nateraz sa snažím byť silná a prežívať abstinenčné príznaky, prekonávať sa a bojovať so svojou slabosťou. Písať odhodlane, že zajtra začne ten deň, kedy nastúpim na odvykačku od teba.

Autor: Michaela

Coverphoto: Photo by Justin Groep on Unsplash

Facebook komentáre