Poznáte ten citát: Žena milovaného človeka neopustí, ak bude mať jediný dôvod na to, aby zostala…?

Áno, je to krásne a je to pravda. Lenže ten dôvod by mal byť sakra dobrý. Tým dôvodom by nemalo byť to, že daného človeka miluje. Teda áno, mala by ho ľúbiť. No ak ten druhý robí z jej života peklo, mala by sa začať riadiť inými slovami, a to: Láska niekedy nestačí.

Milovať niekoho je nádherné. No milovať niekoho, kto nám to neopätuje, a tvrdohlavo sa ho držať ako kliešť, tiež nie je správne. Dokonca je to veľmi nesprávne.

pinterest.com

Nikdy sa na nikoho nemôžeme hnevať preto, že k nám necíti to, čo by sme chceli, aby cítil. To sa jednoducho vynútiť nedá. Každý človek na tejto zemi má za sebou jednostrannú lásku… Lásku neopätovanú. Lásku možno nikdy nevyslovenú nahlas…

Deje sa to a vôbec to neznamená koniec sveta. Verte mi, príde niekto iný… Má prísť niekto iný, tak nestrácajte čas.

Každá silná žena by mala vedieť povedať dosť. 

Mala by vedieť povedať dosť v prvom rade sama sebe. Netlačiť pred sebou nasilu balvan. Neprosiť o lásku tam, kde nie je. Nedávať si zbytočne márne nádeje. Neklamať samu seba. Nechcieť byť nasilu tam, kde nepatrí.

Každá vyrovnaná žena by mala vedieť povedať dosť ľuďom naokolo…

Ľuďom, ktorých možno miluje, no oni jej namiesto lásky vracajú bolesť, sklamanie a pocit, že nie je dosť. Ľuďom, ktorí sa jej snažia nahovoriť, že je niečo menej. Že nie je hodná. Ľuďom, ktorí jej, nedajbože, fyzicky ubližujú…

Každá žena by mala vedieť povedať dosť životu, ktorý ju nebaví. Ktorý ju nenapĺňa a deprimuje.

Každá žena by mala stratiť samu seba…

A možno to vyznie divne, no zo srdca to každej žene prajem. Pretože všetci máme tendenciu nechať sa ovplyvňovať okolím a necháme si nahovoriť veci o nás samých, ktoré absolútne nie sú pravdivé…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Muž, ktorý ma naučil milovať

A práve toto si želám. Aby si sa raz úplne stratila. Aby si stratila obraz o sebe, ktorý v tvojej mysli vytvorili iní ľudia. Aby raz jediné, čo ti zostane, budeš ty sama a tvoja osobnosť. Pretože to je, bohužiaľ, jediná cesta, ako objaviť, kým v skutočnosti naozaj si.

pinterest.com

Je to jediná cesta naučiť sa hovoriť dosť…

Dosť ľuďom, ktorí ti ubližujú. Dosť veciam, ktoré ťa vyčerpávajú. Dosť svetu, ktorý nie je podľa tvojich predstáv.

Je to jediná cesta vytvoriť si vlastný svet. Svet, v ktorom pochopíš, že to najdrahšie, čo máš, si ty sama. Svet, v ktorom sa naučíš rešpektovať a vážiť si samu seba. Svet, v ktorom budeš konať podľa svojej morálky a nebudeš sa báť stáť si za svojimi názormi.

Svet, v ktorom budeš šťastná, aj keď budeš práve len ty a nikto iný. Len ty sama so sebou. Pretože niekedy sa to stáva. Niekedy máme určitý životný úsek prejsť sami. Niekedy sa nemáme na nikoho iného spoliehať, ale kráčať osamote. A ja ti z celého srdca prajem, aby si to zvládla. Pretože potom… Potom sa už staneš nezastaviteľnou…

Coverphoto: unsplash.com

Ak sa vám tento páčil, rady by sme vám dali do pozornosti Nikolinu knihu Rozchod. Kúpiť si ju môžete priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre