Po nevydarenom manželstve som bola dlhé roky sama. Naučila som sa žiť sama, všetko zvládať sama, žiť život mojich detí, mojich rodičov, len nie ten vlastný. Zabudla som na lásku, zabudla som na mužov, zabudla som na to, aké je to úžasné, keď niekto za tebou stojí. Keď ste na všetko dvaja.

Pred niekoľkými mesiacmi ma „náhodná nehoda“ priviedla k tebe a ja som od prvého stretnutia cítila, že ma k tebe niečo priťahuje ako magnet.

Tešila som sa na každé stretnutie či telefonát a naše rozhovory niekedy nemali koniec. Nebola som si istá, či to tak cítiš aj ty, no niektoré situácie mi dávali nádej. Keď si ma po prvýkrát pozval von, a tým mi v podstate potvrdil, že naše sympatie sú vzájomné, svet sa začal so mnou točiť omnoho rýchlejšie.

Zrazu som bola ako bláznivá školáčka.

pinterest.com

Stal si sa mi novým hnacím motorom. Priniesol si do môjho života niečo, na čo som už dávno zabudla – a to byť ženou. Prežiaril si moje dni svojím slnkom. Zrazu som všetko okolo začala vnímať viac, vychutnávať si každý deň viac, začala som sa viac smiať. Priniesol si mi pocit šťastia, dodal odvahu a sebavedomie v mnohých veciach, zrazu som sa s tebou cítila neskutočne silná.

Ten pocit,

že tam vonku je niekto, kto o mňa stojí, bol pre mňa niečím úžasným.

Niečím, čo otvorilo všetky dávno pozatvárané miesta hlboko v mojom srdci. Zamilovala som sa do teba, možno trochu bláznivo, ale úprimne. Dávala som ti to najavo veľmi opatrne, lebo som od začiatku cítila, že nie si typ, ktorý možno spútať. Snažila som sa príliš na teba netlačiť, i keď s mojou romantickou povahou to bolo celkom ťažké.

Ty si mi zase s radosťou ukazoval veci, ktoré som nikdy nepoznala, nikdy neskúsila. Pomaličky si búral všetky moje steny, všetky moje predsudky a ja som sa cítila s tebou tak úžasne, tak uvoľnene a tak bezpečne. Vložila som do tvojich rúk všetko, svoje srdce aj svoju dušu.

Chcela som s tebou byť stále, ale vzťahy v našom veku už nie sú také jednoduché ako v mladosti, museli sme navzájom rešpektovať nielen svoje terajšie povinnosti, ale i tie z predchádzajúceho života. No nikdy som nemala pocit, že by to nešlo. I keď niekedy bolo komplikované nájsť spoločný voľný večer, o to viac som sa na teba potom tešila. Užívala som každú spoločnú sekundu ako liek – po kvapkách.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Chýbaš mi

I napriek tomu, že sme každý z úplne iného sveta, bolo veľmi veľa vecí, ktoré sme si mohli neustále jeden druhému dávať. Zamilovala som si tvoj životný nadhľad, tvoj pokoj a tvoju rozvahu v každej situácii. Boli sme ako jin a jang, každý iný, ale zároveň sme si dopĺňali to, čo nemal ten druhý.

Tak som to cítila ja, do poslednej chvíle.

pinterest.com

Bola som ochotná bojovať za teba a za náš vzťah do poslednej kvapky krvi, pretože som bola presvedčená, že to bolo riadenie osudu, ktoré nás dalo dokopy a nebolo náhodné… jednoducho sme sa určite mali stretnúť v tomto časopriestore.

A zrazu, po jednom peknom spoločnom večere, si mi pri rozlúčke povedal, že cítiš, že toto nie je tá správna cesta a že už neprídeš.

Môj svet sa zrútil mávnutím ruky.

Dal si mi toho veľmi veľa. Za tie mesiace si mi ukázal, ako sa dá vidieť život a žiť inak, a ja ti za to všetko ďakujem. Bolo to krásne ako sen a zostane to navždy zapísané hlboko v mojom srdci. Žiadna minúta, žiadny okamih nebude zabudnutý. Na druhej strane si mi opäť vzal schopnosť dôverovať mužom.

To, že si ma nechal stáť tu, opäť samu, ma hrozne ranilo a veľmi mi ublížilo. Snáď to tak malo byť. Možno si obaja potrebujeme uvedomiť, čo vo svojom živote chceme a kam smerujeme. A možno je tvoje sklamanie spôsobom, ako ma urobiť silnejšou pre niekoho iného.

A moja láska ťa možno má naučiť, ako veľmi je schopná milovať útla žena, bez ohľadu na vekový rozdiel, spoločenské konvencie a nevôľu svojich najbližších. Milujem ťa, a preto ti želám veľa šťastia na ceste, ktorú si si vybral.

AUTOR: Viktória Jančovičová

coverphoto: Photo by Brooke Winters on Unsplash

Facebook komentáre