Hovorí sa, že risk je zisk. Avšak nie vtedy, ak riskuješ, že stratíš seba. Túto formulku u nás môžete čítať celkom často… Čo to teda znamená stratiť samu seba? Je to stav, kedy prestávaš veriť aj sebe. Prestávaš si rozumieť a jediné, čo chceš, je dostať sa z tejto situácie preč… Lenže ako? Ako sa to dá, ako je možné vrátiť si život do vlastných rúk, keď je v ňom zrazu až príliš veľa neporiadku?

Žena stráca samu seba, ak prestane počúvať svoju intuíciu. Prestane veriť sebe a začne veriť niekomu inému. Väčšinou ide o človeka, ku ktorému cíti tak veľa, a ani sama nevie prečo… Ani sama nevie definovať, prečo je tá láska tak hlboká, keď zo strany toho muža neprichádzajú žiadne dôkazy o tom, že by aj jeho cit mohol byť pravý a skutočný.

pinterest.com

Vtedy sa odovzdávaš niekomu inému. Na úkor samej seba. Hoci ti v tom vzťahu mnoho vecí nesedí, hoci máš stále v hlave viac otázok ako odpovedí, aj tak veríš. Veríš, že je to len nedorozumenie. Že je to len akýsi komunikačný šum, ktorý tak ako prišiel, aj odíde. Veríš sľubom a dúfaš v ich uskutočnenie. Jediné, čo si naozaj želáš, je, aby sa konečne naplnilo to, o čom sa doteraz len hovorí.

Veríš, že toto je tá láska, ktorá na teba čaká…

Skutočná, trvácna a schopná zdolať všetko. Veríš, že toto je muž, ktorý ťa vždy podrží, ktorý len tak z ničoho nič nezmizne aj s tvojím srdcom a s tvojou vierou v lásku či v ľudí. Veríš, že toto nebude on, kto ťa presvedčí o tom, že svet je občas zlý. Veríš, že aj na teba čaká to šťastie a že ťa čaká práve s ním.

Viem, aké to je. Naozaj viem, ako sa cítiš, ako hľadáš posledné zvyšky zdravého rozumu a roztrasenými rukami sa snažíš zlepiť tvoje doráňané srdce. A viem aj to, aké ťažké je nájsť sa, keď sa si stratila. Stratila sama pred sebou. Viem, čo to znamená, keď sa snažíš skryť pred vlastným strachom, a tak sa radšej chytíš poslednej záchrany v podobe jeho slov. Viem, aké ťažké je zvoliť si konečne samu seba ako neurčitú budúcnosť s mužom, ktorého miluješ. Po tom všetkom… Po toľkom čase, keď si nežila pre seba, ale pre niekoho iného.

pinterest.com

Viem, čo je to milovať a necítiť sa milovaná.
Viem, aké to je, keď stratíš samu seba kvôli jednému mužovi.
Viem, aké je náročné priznať si, že si neverila svojej intuícii, ktorá ti to všetko našepkávala už na začiatku.
A viem tiež, koľko sily v sebe musíš nájsť, aby si sa nezosypala. Aby si zostala navonok silná kvôli tým, ktorí ťa potrebujú, a tej búrke, čo sa v tebe odohráva, by vonkoncom nerozumeli.

A tak dnes chcem niečo povedať práve tebe…

Tebe, ktorá si sa v mojich slovách našla.
Tebe, ktorá to čítaš a neveríš, že ako je možné, že to niekto dokázal takto opísať.
Veď sú to tvoje slová…
Tvoje myšlienky…
Tvoja bolesť zhmotnená do niekoľkých riadkov.

Ak si budeš musieť zvoliť, vždy si, prosím, vyber seba. Nie lásku, ktorá je neistá, nie sľuby, ktoré sa môžu i nemusia naplniť. Žena dokáže byť silná kvôli iným, vie zatajiť slzy, smútok aj strach, aby tých, ktorí ju práve potrebujú, podržala a viedla. Avšak táto jej vlastnosť pramení práve zo skutočnosti, že tam, kde si musela vybrať medzi vlastným šťastím a prítomnosťou muža, ktorá by jej mohla ublížiť, mala vo výbere jasno…

pinterest.com

Zvolila si samu seba, lebo iba vtedy má istotu…

Ver mi, že to nie je nemožné. Dá sa to urobiť kedykoľvek. Nezáleží na tom, ako dlho TO trvalo. Ako dlho si verila a dúfala. Vždy je ten správny čas povedať si dosť. Nikdy nie je lepšia chvíľa ako teraz. Tu a teraz…

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Tak to urob. Zvoľ si seba. Lebo vtedy je všetko isté. Pretože len vtedy budeš mať jasno vo všetkých svojich myšlienkach. Pretože len vtedy môžeš byť k sebe úprimná… Keď sa nebudeš snažiť kryť chrbát niekoho, kto by ti ho skôr či neskôr aj tak odchádzajúc ukázal.

Coverphoto: Photo by engin akyurt on Unsplash

Facebook komentáre