Nech odídeš kamkoľvek, budem tu pre teba. Nezáleží na tom, čo sa stane. Ani na tom, kto z tvojho života odíde. Dokonca už nezáleží ani na tých, ktorých si musel opustiť. Musíš vedieť, že tu budem vždy pre teba. Aj teraz, keď som už šťastná, nikdy ti nepoviem, že sa na teba hnevám. Alebo že na teba nemám čas. Nikdy ti nepoviem, že ťa nechcem vidieť. Pretože, žiadne klamstvá…pamätáš? Si môj najlepší priateľ a nezáleží na tom ako veľmi sme si ublížili, toto sa nikdy nezmení. 

Preto chcem, aby si vedel, že v najhoršom vždy môžeš napísať správu, akúkoľvek a ja ti prídem na pomoc. Stačí poslať iba hlúpeho smajlíka. Pretože aj keď sa tváriš, že si v pohode, ja viem, že pravda je inde. A moju pravdou je, že nedovolím, aby si bol smutný. Pretože ak ti nedokážu pomôcť tvoji priatelia, tak to urobím ja.

Bez ohľadu na to, čo všetko riskujem.

Vždy sa vrátim, aby som ti pomohla, aby som bola pri tebe. Lebo ťa poznám a …nemôžem byť tak celkom úplne šťastná, keď viem, že ty šťastný nie si. 

pinterest.com

Počula som, že sa tvoje sny znova rozpadli na prach. Poznám to, veď ty si bol kedysi môj sen. Napriek tomu, že je to príšerné, musíš ísť ďalej. Prosím ťa, nevzdávaj to! Viem, že máš na to, aby si dosiahol všetko, čo chceš. A keď sa rozhodneš skončiť so snahou, prídem, aby som ťa podržala a presvedčila ťa, že cesta existuje.

Iste, nie som už fyzicky súčasťou tvojho života. Nemôžeš ma objať, ani sa ma dotknúť. Ale musíš cítiť, že som tu, stále pri tebe, presne v čase, keď to potrebuješ. Vždy si prišiel, keď som to potrebovala, som ti to dlžná. Ale aj keby som nebola, ostanem pri tebe. Pretože ťa poznám, poznám tvoju dušu. Viem, že vo vnútri si iba zlomený človek s krehkou dušou a tým najmilším srdcom. A preto ti vždy pomôžem nájsť sa, keď sa stratíš. Aby si nezabudol, kým naozaj si.

Aby si nestratil svoju originalitu. Predsa tú som kedysi na tebe milovala. Ale teraz sa bojím. Naozaj sa bojím, keď vidím tvoju fotografiu. Bojím sa, keď vidím, že sa stále menej dokážeš tváriť šťastne. Vidím, že už nedokážeš predstierať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zvládla som to

Môžeš sa hrať na koho chceš.

pinterest.com

Mne stačí jediný pohľad do tvojich očí. Možno som ťa naozaj poznala málo. Ale v skutočnosti to bolo viac ako dosť. Mňa neoklameš. My si predsa rozumieme aj bez slov. Nedovolím ti spadnúť! Nedovolím, aby si to vzdal! Počuješ ma? Aj keď sa tvoj boj zdá beznádejný, nikdy nedovolím, aby si to vzdal!

Zároveň viem, že takisto prídeš, keď ti poviem, že niečo v mojom živote nie je v poriadku. Taký jednoducho si. Ani jeden nedovolíme, aby sa ten druhý trápil. Pretože všetku bolesť, čo cíti jeden, prežíva aj druhý. Pamätáš, ako si mi povedal: ,,Ja ti vždy rád pomôžem.”? Tak to isté teraz vravím ja tebe a sľubujem ti to. Sám vravíš, že nikdy nie je neskoro. Pripomínam ti to teraz. Pamätaj si to.

Som tvoj strážny anjel. A nikdy ťa neopustím. Sľúbila som ti to. A hoci som ďaleko, keď zavrieš oči a spomenieš si na mňa, vždy budeš cítiť, že som s tebou svojim vlastným spôsobom. Odrazu budeš vedieť, že všetko bude v poriadku. Len to chce trochu viery a odvahy. Lebo svet je úžasné miesto, z ktorého treba získať čo najviac. Sám si ma to naučil. 

coverphoto: pixabay.com

Facebook komentáre