Je to vôbec vzťah? Každý máme na to iný názor. Pre niekoho je to niečo moderné, normálne a sčasti vyhovujúce. Pretože to prináša veci, ktoré chceme, a nemusíme sa ani nachádzať vo vzťahu. Uspokojenie. Pre niekoho iného to je strata času. Vzťah, ktorý nikam nevedie, nenapreduje, nemá význam. Titul priateľ/priateľka nemáš, ale kamarátom/kamarátkou nechceš zostať. Mnohí takýto vzťah neuznávajú, iní ho zase podporujú.

V tejto dobe sa to práve stalo niečím zaužívaným. Je to vzťah, ktorý predstavuje niečo medzi single bytím a láskou. V podobnej situácii sa často ocitne mnoho ľudí, a pritom ani nevedia, ako sa to stalo.

unsplash.com

Nedokážu napredovať, často zostávajú, pretože nechcú byť sklamaní a vyhovuje im to…

Niekto si túto cestu dobrovoľne zvolí sám – presne pre trápenia z predchádzajúcich vzťahov. Problém však nastáva, keď sa jedna strana skutočne zaľúbi a city sa prehĺbia. Keď spoločnosť daného človeka nám robí dobre a chceme byť v jeho blízkosti častejšie. Keď žiarlime na jeho/jej konverzácie s opačným pohlavím. Druhá strana to však vidí inak, akoby ani nemala city. Takýto vzťah nemá šťastný koniec a jedna strana vždy nakoniec odchádza. 

Čo robiť? Ako vyjsť z tohto bludného kruhu von, keď sa ocitneme v tejto situácii? Po prvé si treba priznať pravdu a to, aká bola skutočná realita. Zložiť si ružové okuliare a pozrieť sa reálne na to, že takýto vzťah nemal význam. Boli to intímnosti bez lásky, ukojenie svojich potrieb.

Kto stratil v tomto vzťahu viac?

Samozrejme tá strana, ktorá sa zaľúbila a dala časom do toho oveľa viac. Iné je, keď človek naivne čakal, že sa to zmení a vznikne z toho vzťah. Treba si však uvedomiť, že klameme samých seba. Zvyčajne každý už na začiatku vieme, koho chceme a koho nie. 

Každý z nás si zaslúži skutočný vzťah. A preto je lepšie zostať na chvíľu sám, ako byť niekoho občasnou záležitosťou alebo hračkou na pobavenie.

Tento vzťah nikdy nekončí šťastným koncom, snáď iba vo filmoch. Ale aj tak naň viacerí pristupujeme. Niektorí chcú zažiť niečo nové alebo nechcú mať vážny vzťah. Preto ak sa rozhodneme do niečoho takého vstúpiť, treba si to dvakrát premyslieť.

unsplash.com

Pretože viac už niet cesty späť a to, čo sa nám potom stane, neskôr nejde zmeniť… 

Niekedy môžeme vo vzťahu s výhodami skôr oveľa viac stratiť, než získať. Pravdou je fakt, že tento vzťah nikam nevedie. Ak sa v ňom aj ocitneme a prejdeme si ním, zvyčajne nám už stačilo a nikdy viac sa k nemu netúžime vrátiť. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Spomenula som si na teba po rokoch

Preto ak si si týmto prešiel/prešla, vždy ver, že na teba čaká niečo oveľa lepšie a trvácnejšie. Ak si tým prechádzaš, dovoľ si otvoriť oči a pozrieť sa na to reálne a s pohľadom do budúcna. Ak si si prešiel týmto sklamaním a využitím, ver, že niekto ďalší si ťa bude vážiť omnoho viac. A ak si ty ten, čo nič viac ako pobavenie necíti, len mu tento vzťah vyhovuje, tak dúfam, že raz spoznáš silu pravej lásky.

Vybrali sme si spolu, no nakoniec sme každý dúfali v niečo iné… 

Neskôr sme pochopili, že nemôžeme kráčať spolu a museli sme sa rozdeliť. Nie pre moju lásku voči tebe, ale pre tú ľahostajnosť teba voči mne…

Autor: Ani

Coverphoto: Photo by Pietro Tebaldi on Unsplash 

Facebook komentáre