Z prebdených nocí sa stali prebdené noci, avšak s malým detailom…

Spomínam si, ako som po celom dni s tebou prišla domov a už ma čakala od teba správa, aký si bol rád, že sme spolu strávili taký pekný deň. Potom sme si písali tak dlho, až som stratila pojem o čase a čoskoro prišlo ráno. Vôbec mi to nevadilo, pretože som bola rada za každú chvíľu s tebou. No tie prebdené noci stále trvajú. Žiaľ, už ich netrávim písaním si s tebou, ale premýšľaním kde nastala chyba.

Prečo sa naše cesty rozišli tak skoro.

pinterest.com

Len sa zhlboka nadýchni…dobre viem ako sa cítiš. Máš pocit, akoby sa pod tebou prepadla zem, že všetko, čo si mala rada je zrazu preč. Že všetko okolo teba je zrazu iné a na srdci ťa chytá ťarcha, ktorú ani slovami nedokážeš opísať. Na chvíľu sa zastavíš a v duchu sa samej seba pýtaš ,,Aké by to bolo keby…” Takéto otázky si kladieme vždy, keď sa nevieme zmieriť so skutočnosťou.

To je v poriadku drahá, kľudne si poplač, pretože niekedy je to presne to, čo potrebujeme. Je to v poriadku, ale nedovoľ samej sebe, aby si prišla o spánok kvôli niekomu, kto pokojne spí. Boli dni, kedy si bola taká šťastná, že si zabudla na chvíľu na to, čo ťa trápilo a vieš prečo ? Lebo si bola obklopená správnymi ľuďmi, ktorí ťa robili šťastnou.

No potom si započula jeho meno a tvoje srdce dostalo slabý infarkt. Alebo si počula hrať v rádiu pieseň, na ktorú ste radi tancovali alebo pieseň od jeho obľúbenej kapely, či si videla niekoho jesť krémeš ktorý mal rád a ty si si spomenula. Ja viem že sú dni, kedy je dobre a sú dni, kedy sa dostaneš úplne na začiatok, ja to poznám. Ráno si bola zvyknutá sa prebúdzať na jeho pekné slová ktoré ti hneď spríjemnili deň. Dokonca viem, že si vstávala s takou nedočkavosťou a nádejou, ktorá v tebe horela celú noc, že keď si pozrieš telefón, tak tam uvidíš od neho správu… No už nikdy žiadna neprišla.

Moja kamarátka sa ma raz spýtala:

,,Chýba ti on alebo len niekto, kto by s tebou bol?” Zamyslela som sa nad tým a pochopila som. Vieš, každý robí chyby a ja nie som výnimkou, preto ťa chcem upozorniť na moju veľkú chybu, ktorú som urobila…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Venované mužovi, ktorý ma zranil

Naozaj mi sľúb, ale v prvom rade sebe, že to nikdy nespravíš. Nikdy sa nedávaj s niekým dokopy, pokiaľ nie si zmierená s predošlím vzťahom! Aj keď niektorí tvrdili,že keď si nájdeš iného, všetko sa zmení a že na neho zabudneš. Pravdou je, že veľa vecí koľkokrát berieme ako samozrejmosť a že si ich nevážime, kým  ich máme, a keď odídu, zrazu pre nás majú neopísateľnú hodnotu.

pinterest.com

Nie si bezcitná takže je normálne, keď ťa to raz za čas chytí…Chytia tie spomienky, tie útržky šťastných ale aj ťažkých chvíľ, ktoré stále držíme v sebe. Pripomínajú nám chvíle, na ktoré by sme najradšej zabudli a vždy prídu nečakane kedy sa im zachce a my to nevieme zastaviť. Nezabudneš na to, len časom zostaneš silnejšia, pretože každá bolesť nás robí silnejšími. Mali by sme sa už konečne prestať snažiť zlepovať rozbité kúsky, ktoré už nejdú dokopy a hľadať šťastie tam, kde nie je a pritom zabúdať na skutočné šťastie.

Ty si hlavne musíš uvedomiť, že nie všetky straty sú naozaj straty.

Niekedy to len znamená, že je to tvoja príležitosť posunúť sa ďalej bez toho, že by ťa niečo držalo na tom istom mieste. Často, keď sme zranení, prichádzajú nám na um, alebo robíme veci, ktoré by sme predtým za normálnych okolností nikdy nespravili. Je na čase, aby si samu seba donútila prestať stále dookola nad tým rozmýšľať, pretože tým ubližuješ len sama sebe… Ver mi zlatko, že hoci už to nikdy nebude také, ako bývalo, ale môže to byť ešte lepšie a všetko záleží iba od teba !

AUTOR: Miška

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre