Koľkokrát ste sa stretli s mužmi, s ktorými sa po určitom čase vo vašich očiach začala javiť vaša spoločná budúcnosť? Možno ani nemusíte dlho rozmýšľať nad odpoveďou a je možné aj to, že áno. Je to nepísané pravidlo, že ak je žena slobodná, sebavedomá, vyžarujúca určitú dávku sexapealu, priťahuje rôzne typy mužov ako v jarnom období peľ včely. S niektorými z nich, ktorí nás oslovia, začneme riešiť aj niečo hlbšie a vážnejšie, no s inými nie. Teda môžeme povedať, že to závisí od typu, ktorý nám sadne. Poďme si teda takéto typy bližšie rozvinúť.

Kým žena dospeje do toho štádia, aby zistila, že vlastne to obyčajné a normálne je neobyčajné a nevšedné, musí si „preskákať“ rôznymi životnými skúsenosťami a etapami. Takéto životné skúsenosti nám vo väčšine prípadoch zaistia v našich životoch muži, ktorých vnímame ako osoby, ktoré nám môžu zaručiť dobrodružný, zaujímavý život alebo aspoň ozvláštniť naše všedné dni. 

unsplash.com

Do týchto predstáv plných dobrodružstiev sa ponoríme natoľko, že ani nevieme ako a prídeme na to, že nás do seba vtiahli úplne…

Okrem toho, že tento náš stav pobláznenia ovplyvňuje aj naša bujná fantázia, na tento vplyv veľmi silno pôsobí aj chlap, ktorý je „terčom” v našom očku. Trávime s ním čas, preukazujeme mu náš záujem, staráme sa o neho, užívame si tie ozvláštnené všedné dni, žijeme priam v rozprávke.

V rozprávke, kde existuje len prítomnosť, ktorú vytvára najčastejšie sladkými, milými a presvedčivými slovami, ktorým prikladáme dôveryhodnosť. Dôveryhodnosť, ktorá nepripúšťa do tohto krásneho príbehu žiadne zlé záležitosti, ktoré by ho mohli pokaziť a skončiť ten happy end, v ktorom sme si už také isté.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dal si mi tri cenné lekcie

Bohužiaľ, aj takúto moc majú chlapi…

Chlapi, ktorí vedia, že dar reči, dar krásnej tváričky môže aj silným ženám poriadne „zavariť“. Vedia to a využívajú to, využívajú to dovtedy, pokiaľ im dá žena priestor a možnosti na toto konanie. Sú schopní to zneužívať, kým sa zo svojej hlúposti samotná žena nepoučí a nenazbiera silu či odvahu si takéhoto „princa“ navždy odstrániť zo života. 

Len si spomeňte, koľkokrát ste o takýchto „princov“ zakopli? Nemusíte rozmýšľať nad odpoveďou, bude stačiť, ak si spomeniete na moment, keď ste ich odkopli zo svojich životov ako prašivú handru. 

unsplash.com

Bolelo to? Cítili ste smútok? Neboli ste si isté vo svojom konaní? 

Nevadí! Dôležité je, že ste to urobili. Že ste sa odhodlali na tento krok, ktorý vás vyviedol z (ne)rozprávky. Píšem z (ne)rozprávky, pretože vo svojej podstate to rozprávka nikdy nebola, ale aj bola. Hoci ste veľakrát pociťovali, že to čo prežívate, asi ani nie je reálne, cítili ste sa šťastné, priam ako princezné, v konečnom dôsledku to rozprávka nebola. 

Nie vaša, bola to jeho rozprávka, ktorej scenáristom a hlavnou postavou bol on, postavou, ktorá nesledovala záujmy iných postáv, iba tie svoje a na základe tých si písala a kombinovala scenár. Scenár (ne)rozprávky, ktorý musíš ukončiť ty, aby si sa od nej oslobodila, aby si znovu mohla cítiť čistú, nezahmlenú myseľ bez klamlivých milých slov a sľubov. Pretože len takto sa zachrániš pred ďalšími sklamaniami.

Autor: Dominika Bystrianská

Coverphoto: Photo by Shot by Cerqueira on Unsplash

Facebook komentáre